Savireklama

Norintiems sau padėti – nemokamos veiklos

  • %AM, %21 %490 %2018 %10:%Bal

 

Laima STONKUVIENĖ

Prieš du mėnesius šv. Antano dienos veiklos centro pradėtas įgyvendinti projektas „Kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimas“ įgauna pagreitį. Įvairiose projekto veiklose noriai dalyvauja žmonės, patyrę ar išgyvenantys įvairias krizes.
„Pagrindinis mūsų tikslas ir yra profesionaliai konsultuoti ir teikti kompleksiškas paslaugas vaikams nuo 7 metų ir suaugusiesiems, šeimoms, kurios padėtų sėkmingai įveikti patirtas ar patiriamas krizes: netektis, skyrybas, „perdegimą“, depresiją ir kitas, – sakė šv. Antano dienos veiklos centro direktorė, projekto koordinatorė Margarita Lizdenytė. – Visos paslaugos yra nemokamos, o jas gauti gali ne tik kretingiškiai – viso rajono gyventojai. Susidarius grupei norinčiųjų gauti vieną ar kitą paslaugą, konsultaciją, specialistai važiuoja ir į kitas rajono vietoves“.
Žmonėms teikiamos keturios nemokamos paslaugos: pozityvios tėvystės mokymai, psichosocialinė pagalba, šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės bei meditacijos paslaugos, norintieji gali gauti individualias psichologo, socialinio pedagogo, socialinio darbuotojo konsultacijas.
„Pozityvios tėvystės mokymai skirti tėvams, auginantiems vaikus. Gali būti skirtingos grupės: kūdikio besilaukiantys tėvai; tėvai (globėjai, įtėviai, rūpintojai), auginantys vaikus, paauglius; tėvai, auginantys vaikus su negalia. Kursų metu aptariami pagrindiniai vaiko elgesio formavimosi principai, bandoma atrasti geriausius būdus suprasti paauglio-vaiko poreikius bei atpažinti norus. Mokymų dalyviai daugiau sužino apie vaikų-tėvų tarpusavio santykius, galimus sprendimo būdus. Mokymai labai pasiteisino – tėvai džiaugiasi, kad gavo žinių, kad vaikas pasikeitė, pagerėjo tarpusavio santykiai. Be to, šeimos, vaikai tarpusavyje susidraugauja, bičiuliaujasi, dalijasi patirtimi. Šiuo metu mokymus lanko 11 kretingiškių, nuo pirmadienio Pozityvios tėvystės mokymai vyks Salantuose, gegužės antroje pusėje nauja grupė formuojama Kretingoje. Pozityvios tėvystės mokymai – tai 10 susitikimų po dvi valandas. Noriu akcentuoti, kad projekto veiklos yra skirtos visoms šeimoms, visiems žmonėms, kurie išgyvena netektį, skyrybas, kažkokią krizę“, – teigė M. Lizdenytė.
Psichosocialinė pagalba, tai yra individualios ir grupinės psichologo konsultacijos, skirtos ir vaikams nuo 7 metų, ir suaugusiems (amžius neribojamas); individualios socialinio darbuotojo konsultacijos tėvams, kurie turi problemų su skurdu, iš viso suteikta 30 asmenų. Tiesa, konsultacijų skaičius yra ribotas: kiekvienas asmuo gali gauti 10 nemokamų psichologo ir 6 socialinio darbuotojo ar socialinio pedagogo konsultacijas.
Kelią skinasi mediacijos paslauga – teisininko mediatoriaus paslauga tėvams, kurie yra ant skyrybų ribos arba jų metu patyrę nuostolių ir nusivylimų. „Mediacija – tai alternatyvus, savanoriškas, konfidencialaus pobūdžio konfliktų sprendimo procesas, kuriame mediatorius padeda konfliktuojančioms šalims bendrauti pagarbiai ir pasiekti jiems priimtiniausią konflikto sprendimą neperžengiant imperatyvių įstatymų normų, viešosios tvarkos ribų. Mūsų vykdoma mediacija yra orientuota į šeimos problemas, tad išgyvenančiųjų skyrybas, negalinčiųjų pasiekti kompromiso dėl vaikų gerovės ateityje, neišsprendžiančių, kaip turi būti padalintas turtas tarp sutuoktinių, paveldėtojų ar panašiai, problema gali būti išspręsta padedant mediatoriui. Tai sutaupo daug laiko, jėgų, pinigų ir, svarbiausia, nesugadina santykių amžiams. Meditaciją palankiai vertina ir teismai, kurie tvirtina mediacijos procese sudarytas taikos sutartis. Šeimų konfidencialumas yra garantuojamas“, – sakė projekto koordinatorė.
Dar viena nemokama paslauga – šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos. Pasak M. Lizdenytės, jos skirtos išmokti bendrauti tarpusavyje ir dalintis. Greitai ir šeimomis, ir po vieną bus galima ateiti į Šeimų klubą – jo tikslas bus padėti vieni kitiems įveikti krizes. Šeimų klubuose numatomos paskaitos, kurias ves profesionalūs lektoriai. Per trejus projekto metus bus surengtos ir penkios dieninės šeimų stovyklos, skirtos visai šeimai. Vyks įvairūs užsiėmimai, paskaitos, bus organizuojamas turiningas laisvalaikis.
„Žmogus, jeigu tik nori, gali dalyvauti visose veiklose, bet gali pasirinkti ir vieną. Auginantiems vaikus nuo trejų metų iki mokyklinio amžiaus ir dalyvaujantiems projekto veiklose, konsultacijose teikiama vaikų priežiūros paslauga – vaikus prižiūri užsiėmimų vadovas. Tokios paslaugos norintieji apie tai turi informuoti iš anksto. Registruotis turi ir norintieji konsultacijos, nes reikia suderinti dieną bei laiką“, – akcentavo M. Lizdenytė.
Anot projekto koordinatorės, svarbiausia, kad žmogus norėtų keisti gyvenimą. „Sėkmingai įveikti krizines situacijas visiems pasiruošę padėti labai geri specialistai, veiklos vyksta pačiame miesto centre – „Špitolės“ pastate ir mūsų šv. Antano dienos centre. Pavieniai žmonės, šeimos sau gali labai daug padėti, reikia tik noro dalyvauti projekto veiklose, iškilusius sunkumus spręsti padedant profesionalams“, – sakė M. Lizdenytė.

Paguodos kambarys (Vilniaus g. 3)

Psichologė Dalia Bieliauskienė priima:
Pirmadieniais nuo 17 iki 19 val., penktadieniais – nuo 9 iki 15 val.
Tel. 8 684 56286.

Socialinis darbuotojas Albinas Šiaudvytis priima:
Pirmadieniais nuo 8 iki 13 val., antradieniais – nuo 8 iki 10 val., nuo 11 iki 13 val., nuo 14 iki 16 val., ketvirtadieniais – nuo 9 iki 11 val., nuo 12 iki 13 val., nuo 14 iki 18 val., šeštadieniais – nuo 8 iki 13 val.
Tel. 8 655 48264.

Teisininkė-moderatorė Kristina Martinkienė priima:
Trečiadieniais nuo 9 iki 17 val.
Tel. 8 674 53558.

Šv. Antano dienos centras (J. Pabrėžos g. 4)

Socialinė pedagogė Sima Vaitkevičiūtė priima:
Penktadieniais nuo 12 iki 19 val.
Tel. 8 684 42674.

Skaityti 246 kartai Atnaujinta %AM, %21 %520 %2018 %11:%Bal

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje