Žiedai, pražydę ant šilko

  • %AM, %21 %493 %2018 %10:%Bal

 

Aušrinė ZULUMSKYTĖ

Kretingos rajono kultūros centro
renginių organizatorė

Praėjusį šeštadienį Kretingos rajono kultūros centro Vitražo salėje buvo atidaryta klaipėdietės tautodailininkės Audros Jankeliūnienės šilko tapybos paroda „Žiedai žiedai...“.
Į renginį susirinkę žiūrovai, autorės šeimos nariai ir bičiuliai galėjo išgirsti pačios kūrėjos mintis apie gyvenimą ir kūrybą, jas gražiai papildė karteniškių vokalinio trio, vadovaujamo Rimanto Varkojaus, atliekamos dainos.
Parodoje eksponuojami šilko tapybos paveikslai bei dekoruotos šilko skaros. Tik prieš keletą metų susidomėjusi šiuo menu, parodos autorė sakė gyvenime išbandžiusi įvairius meninius užsiėmimus. Ilgą laiką visi šeimos nariai buvo tapę aistringais pynėjais iš vytelių, būtent kaip pynėjai jie tapo ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus nariais.
O naująjį pomėgį – tapyti ant šilko – Audra Jankeliūnienė įskiepijo ir anūkei Lukai. Taip gimė ir pirmoji bendra paroda. Darbai, kurie šiuo metu puošia Kretingos rajono kultūros centro erdvę, dvelkia romantišku lengvumu, vasariškomis nuotaikomis. Jas atspindi žiedų, augalų motyvai, šilti švelnių spalvų deriniai.
Autorė teigimu, daugybė rankdarbių, sukurtų mažoje jos dirbtuvėlėje, padovanojami draugams ir pažįstamiems. Tačiau per keletą metų kūrinių susikaupė išties nemažai, taip pat atsirado ir ne vienas kvietimas surengti parodas. Menininkė tikisi išplėsianti savo kūrybines paieškas ir ieškosianti naujų, dar mažai išbandytų, šilko tapybos formų bei technikų. Jos ateities svajonė – sukurti rūbų kolekciją, nes keletas dekoruotų šilko rūbų autorės spintoje jau yra.
Audros Jankeliūnienės šilko tapybos darbai akį džiugins iki gegužės vidurio, tad kviečiame aplankyti šią parodą.

Skaityti 451 kartai Atnaujinta %AM, %21 %519 %2018 %11:%Bal

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje