Savireklama

Jorio apdovanojimuose – žemaičio kunigo triumfas

  • %PM, %02 %569 %2018 %12:%Gegužė

LRT televizijos laidos „Gimtoji žemė“ šių metų Jorio apdovanojimų nominacijai „Už tai, kad visiems būtų geriau“ kartu su 12 kitų kandidatų iš visos Lietuvos buvo pristatytas ir Biržų šv. Jono Krikštytojo parapijos vikaras kunigas Ernestas Želvys – žemaitis iš Kretingos rajono Laukžemės kaimo, kuriame ir dabar tebegyvena jo tėveliai Zina ir Pranciškus Želviai.

Kad kunigas varžytųsi su kaimo bendruomenėmis, Nepriklausomybės akto signataru, nusipelniusiais kultūros, istorijos darbuotojais, nėra dažnas reiškinys. Ir ne tik varžytųsi, bet ir laimėtų – įspūdingoje Zyplių dvaro (Šakių rajonas) aplinkoje susumavus balsavimo internetu rezultatus paaiškėjo, kad Jorio apdovanojimų nominaciją „Už tai, kad visiems būtų geriau“ pelnė kunigas Ernestas Želvys.
Rugpjūtį sukaks 5-eri metai, kai šis jaunas kunigas darbuojasi Biržuose: Kaštonų pagrindinėje mokykloje moko vaikus tikybos, lanko senelius ir ligonius, organizuoja piligrimines keliones po Lietuvą ir užsienį. Kartais sunku net suprasti, kaip visa jo veikla gali sutilpti į 24 valandas. Paaugliams ir vaikams Ernestas – didelis autoritetas, bet ne tik todėl, kad yra jaunas žmogus ir kunigas. Jaunimas vertina jo netradicinį mąstymą, elgesį, kalbėjimo manierą – su juo nenuobodu, jis nėra įkyrus moralizuotojas. Todėl ir tikybos pamokos Kaštonų pagrindinėje mokykloje yra populiarios.
Praėjusiais metais kunigo iniciatyva mokykloje pradėjo veikti ateitininkų kuopa. O kur dar išvykos su vaikais, jo organizuojamos varžybos, konkursai! Pajutęs, kad trūksta pedagoginių žinių, kunigas prieš metus baigė Šiaulių universiteto Tęstinių studijų institutą, kuriame įgijo mokytojo kvalifikaciją.
Esminis kunigo bruožas, kuris jį išskiria iš kitų – gailestinga ir dosni širdis, konkreti pagalba stokojantiems ir vargšams, pagalba ne tik geru žodžiu ir malda, bet ir savo asmeninėmis lėšomis. Kasmet vyksta daugybė renginių, skirtų Biržų miesto ir rajono žmonėms, kurių sumanytojas ir organizatorius yra kunigas Ernestas. Pirmaisiais tarnystės metais Biržuose pirmą kartą kunigo surengta Vežimėlių šventė tapo tradiciniu renginiu, į kurį renkasi šeimos ne tik su mažyliais, bet ir jau paaugusiais vaikais. Negimusio kūdikio dienos minėjimas, religinės šventės aptarnaujamose Nemunėlio Radviliškio, Suosto ir Germaniškio parapijose, kuriose po šv. Mišių žmonės dalyvauja agapėje, klausosi koncertų, bendrauja. Jau kelintus metus žmonės vieno mūsų rajono laikraščio skelbtame konkurse kunigą E. Želvį išrenka Metų šviesuoliu.
Dar vienas bruožas, išskiriantis kunigą Ernestą iš kitų, – jo nepakantumas neteisybei ir nesąžiningumui. Jis nebijo pasakyti savo nuomonės, kritiško žodžio tiems, kas jo nusipelnė, nesvarbu, kokias pareigas tas žmogus beužimtų. Kunigui rūpi ne tik bažnyčios, tikinčiųjų reikalai, bet ir Biržų rajono bei visos Lietuvos gyvenimas. Jis ne žodžiais, bet konkrečiais darbais ir savo gyvenimu daro tai, ką gali, kad visiems būtų geriau, šviesiau ir teisingiau gyventi. Tad ir ši „Gimtosios žemės“ laidos Jorio nominacija „Už tai, kad visiems būtų geriau“ E. Želviui tinka ir pritinka. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad kunigo Ernesto penkeri tarnystės Dievui ir žmonėms metai buvo įvertinti – per dvi balsavimo internetu savaites už mūsų parapijos vikarą buvo atiduota keliasdešimt tūkstančių balsų. Šį kartą – ne tik biržiečių, bet ir uteniškių, panevėžiečių ir, be abejo, jo kraštiečių iš Žemaitijos, nes kunigas Ernestas visada akcentuoja esąs žemaitis.

Stasė EITAVIČIENĖ
Biržų rajono savivaldybės tarybos narė

Skaityti 209 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Sausis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje