Savireklama

Karteniškių gėlės – bolševizmo aukoms atminti

  • %PM, %16 %683 %2018 %15:%Gegužė

 

Aistas MENDEIKA

Pirmadienį karteniškiai gėlių puokštėmis ir žvakučių liepsnelėmis pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusių kraštiečių bei bolševizmo aukų atminimą. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai skirtas minėjimas „O buvo toks laikas...“ prasidėjo Kartenos centre, prie buvusio NKVD būstinės pastato, kuriame pokario metais kentėjo ir žuvo daug miestelio bei apylinkių gyventojų.
Vėliau būrelis karteniškių, lydimi Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebono kunigo Algirdo Lukšo, pasuko į Kartenos kapines, kur Juozapo Vilucko iniciatyva pastatytas paminklas bolševizmo aukoms atminti. Susirinkusieji paminklą papuošė gėlėmis, uždegė žvakutes, sukalbėjo maldas.
Karteniškiai taip pat pagerbė ir neseniai Anapilin išėjusio partizaninių kovų tyrinėtojo J. Vilucko atminimą, kurio kapą Kartenos kapinėse irgi papuošė gėlių žiedai bei žvakučių liepsnelės. Apie šio karteniškio nuveiktus darbus papasakojo Kretingos kultūros centro Kartenos skyriaus meno vadovė Martyna Žąsytienė.
Skyriaus iniciatyva žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui skirti minėjimai rengiami kasmet. Karteniškiai taip pat aplanko ir žuvusių partizanų palaidojimo vietas ne tik kapinėse. Pasak Kretingos kultūros centro Kartenos skyriaus vedėjos Sigitos Dirmeitienės, partizanų bei kitų sovietinių represijų aukų palaidojimo vietų yra ir apylinkių miškuose. Visada stengiamasi jas aplankyti ir pagerbti žuvusiųjų atminimą.

Skaityti 358 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje