Savireklama

Į šeimų šventę atėjo su namų darbais

  • %AM, %21 %431 %2018 %09:%Gegužė

Laima STONKUVIENĖ

Rūdaičių bendruomenė turi dar vieną tradiciją – bendruomenės pirmininkės Gražinos Katkuvienės iniciatyva nuo šiol kartu bus švenčiama ir Šeimos diena. Į pirmąją šventę šeimos atėjo paruošusios namų darbus – su vaikų piešiniais, kuriuose jie įamžino savo šeimas ir namus.

„Namai, tėvai, vaikai – tai didžiulis pasaulis, beribė juosta, linksmas klegesys, į mažą delną šilumą ir saulę įberkim išmatavę širdimi...“, – tokiais žodžiais šventinę popietę pradėjusi ir gražiam būriui susirinkusių šeimų padėkojusi G. Katkuvienė pirmiausiai pakvietė vaikus pristatyti savo darbų. Spalvinguose piešiniuose mažieji įamžino ne tik save, mamas, tėčius, močiutes, senelius, broliukus bei sesutes, bet ir augintinius: šuniukus, kačiukus, net žuvytes. O gyvena vaikai, pasirodo, ne tik namuose, bet ir pilyse.
Už labai kruopščiai atliktus namų darbus padėkos ir saldžios dovanėlės įteiktos Nijolei, Mariui ir Lukui Ronkaičiams; Renatai, Mindaugui, Karinai ir Emilijai Lazdauskams; Skaistei, Viktorui ir Lėjai Verteliams; Linai, Rolandui, Ugnei ir Tėjai Piekams; Marijai, Linui, Eimantui ir Laurynui Narkams; Dovilei, Vitalijui ir Emiliui Šimašiams; Dianai, Vitalijui ir Viliui Anužiams; Vidai Pipirienei ir jos dukrai Giedrei; Juditai, Nidui Zuberniams ir jų sūnui Nidui; Vaidai, Vaidui, Klaudijai, Kamilei ir Karinai Stankevičiams; Ritai Milašiūtei ir dukroms Vestai ir Tėjai; Ernestai Mineikaitei, jos dukrai Kotrynai ir sūnui Matui; Ritai, Audriui ir Uršulei Šerpečiams; Raimondai Sandaraitei ir jos dukrai Emai; Odestai, Evaldui, Robertai ir Modestai Maldariams; Daivai, Evaldui ir Vakarei Stonkams; Ilonai Vitkutei ir jos dukrai Gretai; Onai, Andriui, Žiedei ir Viltei Viskontams; Ramunei Grikštaitei ir jos sūnui Edvinui; Dianai, Ramūnui ir Gretai Daukšams, Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūnei Sigitai Riepšaitei ir jos dukroms Eleonorai ir Benediktai.

Pirmąją šeimoms skirtą popietę ir atkurtos Lietuvos šimtmetį primins kartu su svečiais pasodintas ąžuoliukas. O drauge su rūdaitiškiais tądien buvo ne tik seniūnė, bet ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Dalia Martišauskienė bei Seimo narės Levutės Staniuvienės padėjėja Jurgita Galdikaitė. Ji būreliui bendruomenės narių perdavė Seimo narės padėkas: Rūdaičių mokyklos direktorei Rimai Narkienei – už aktyvią bendruomeninę veiklą ir nuoširdų bendradarbiavimą su bendruomene, Ramunei Grikštaitei – už aktyvią kūrybišką veiklą bendruomenėje, pagalbą organizuojant menų stovyklėles, Vidai Pipirienei – už visokeriopą visuomeninę veiklą bendruomenėje, Vitai ir Alfredui Pociams – už visokeriopą visuomeninę veiklą ir pagalbą įgyvendinant bendruomenės sumanymus, Sigitai ir Viktorui Albužiams – už aktyvią visuomeninę veiklą ir pagalbą tvarkant viešąsias bendruomenės erdves.
D. Martišauskienė bendruomenės pirmininkei G. Katkuvienei ir jos pavaduotojai R. Grikštaitei dėkojo už vaikų paskatinimą dalyvauti asociacijos „Naisių bendruomenė“ organizuotame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“, vaikams dovanų įteikė knygelių. „Į Rūdaičius visada važiuoju su dideliu džiaugsmu. Čia gyvena darbštūs, kūrybingi ir nuoširdūs žmonės, auga gražus mažųjų gyventojų atžalynas. Labai smagu matyti, kai šventėje kartu yra trys kartos: vaikai, tėvai ir seneliai. Jūsų bendruomenės pirmininkė Gražina – kaip mama: visus globoja, giria, mato, kiekvienam randa po gerą žodį. Esate pavyzdys, kaip ranka rankon gali gyventi, dirbti ir kurti šeimos, o kur stiprios šeimos – ten stipri ir valstybė“, – kalbėjo D. Martišauskienė G. Katkuvienei įteikdama pavasarinių gėlių puokštę.

Kol šventės dalyviai vaišinosi saldumynais ir sultimis, Rūdaičių bendruomenės vadovė „Švyturiui“ atskleidė, kaip kilo mintis bendruomenėje puoselėti dar vieną tradiciją. „Mamų dieną turime, vaikų – irgi, o mano tikslas yra suburti jaunas šeimas, juo labiau, kad jų kaime turime labai daug, – sakė G. Katkuvienė. – Noriu, kad tėvai su vaikais kuo daugiau laiko būtų drauge, kurtų. Juk ir gegužės 15-ąją visame pasaulyje minimą Tarptautinę šeimos dieną visuomenė raginama atsigręžti į savo šeimos narius apdovanojant juos dėmesiu ir drauge praleidžiant laisvalaikį. Psichologai teigia, aš taip pat tuo esu įsitikinusi, kad kartu pramogaujant praleistas laikas stiprina šeimos ryšius, gerina šeimos narių tarpusavio santykius. Tai turi didelę įtaką šeimos tvirtumui. O kaip šiluma saugo namus, taip tradicijas – šeima. Tikiuosi, kad šeimų šventė taps tradicine, joje kiekvienais metais dalyvaus vis daugiau šeimų. Pirmojoje šeimų popietėje dalyvavusioms šeimoms padovanoti paukšteliai bus kaip simbolis, kad suskristi būrin ir būti kartu reikia kuo dažniau. Dar noriu labai padėkoti Kretingos vartotojų kooperatyvo vadovei Inai Bielčiuvienei už saldžias dovanas iš Rūdaičių parduotuvės“.
Šventės dalyviai džiaugėsi susiėjimu, suteikta proga kartu pabūti ir pabendrauti ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. „Vaikai ir taip dažnai susitinka, kartu žaidžia, o štai tėvai susieina rečiau. Štai taip susitikti tokioje gražioje vietoje, prie taip pat bendruomenės pirmininkės iniciatyva įrengtos pavėsinės, ir tokiu gražiu oru – vienas malonumas“, – tvirtino pašnekovai.

Skaityti 428 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje