Savireklama

Karteniškiai prisiminė garbingą savo istoriją Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %681 %2018 %15:%Lie

 

Laima STONKUVIENĖ

 

Nei atšalęs oras, nei protarpiais papurkšnojantis lietus šventiškos karteniškių nuotakos nesugadino – gausus būrys šeštadienį susirinko į tradicinę šventę „Aš myliu Karteną, Kartena myli mane“. Šiemet ji buvo skirta ne tik atkurtos Lietuvos šimtmečiui, bet ir gyvenvietės 765 metų sukakčiai, kai pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose. Oficialioji šventės dalis ir pradėta primenant garbingą Kartenos istoriją.
Ją papasakojo ne tik Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai – eiliuotą pasakojimą apie gimtinę ir jos reikšmę bei svarbą skaitė ir žinomi miestelio žmonės: kunigas Algirdas Lukšas, mokytoja Vitalija Brunalienė, saviveiklininkas, miestelio senbuvis Antanas Narvydas, ilgametė Kretingos kultūros centro Kartenos skyriaus vedėja, dabar meno vadovė Martyna Žąsytienė, mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Laima Mačernienė.
Kai seniūnė Genovaitė Petrauskienė iškilmingos šventės atidarymo ceremonijos dalyvius pavaišino šių metų duona, kurią jai įteikė renginio vedėjai Sigita Dirmeitienė ir Marius Meškauskas, su atkurtos Lietuvos šimtmečiu, miestelio jubiliejumi karteniškius sveikino Savivaldybės meras Juozas Mažeika, jo pavaduotoja Danutė Skruibienė, Savivaldybės tarybos narė Dalia Martišauskienė. Ji atvežė ir Seimo narės Levutės Staniuvienės padėkas – jos už nepriekaištingą ilgametį darbą įteiktos Martynai Žąsytienei ir gydytojai Janei Leščiauskienei, už bendruomenės telkimą, žemaičių tarmės puoselėjimą, etnokultūrinių vertybių skiepijimą jaunajai kartai – Kretingos kultūros centro Kartenos skyriaus vedėjai, daugelio rajono renginių vedėjai Sigitai Dirmeitienei.
Malonia staigmena tapo ir pasveikinti Kartenos gyventojų atvykusi buvusi seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė.
Susirinkusiems koncertavo Lietuvos šimtmečio dainų šventės dalyviai: Kartenos skyriaus pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė, mokyklos-daugiafunkcio centro skudutininkų ansamblis ir kt., linksmino meno mėgėjų kolektyvai iš Kūlupėnų, Salantų, S. Įpilties, Kretingos, juos keitė grupės „Pikaso“ ir „Husarai“. Prieš vidurnaktį šventės dalyviai išvydo įspūdingą ugnies šou.
Šventės dieną nuo ankstaus ryto mokyklos-daugiafunkcio centro stadione vyko sporto varžybos,
nuo pietų visi buvo kviečiami apsilankyti prie Kretingos kultūros centro Kartenos skyriaus šurmuliavusiame tautodailės ir amatų kiemelyje, o vaikų parko pievoje laukė pramogos su „Linksmojo lagamino“ personažais Žmogumi-voru, Betmenu ir Elza iš stebuklų šalies.
Miestelio jubiliejui skirtą šventę organizavo Kartenos seniūnija ir bendruomenė bei Kretingos kultūros centro Kartenos skyrius.

Skaityti 175 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje