Savireklama

Darbėnų Petrinės: tradicinės, bet vis kitokios

  • %PM, %04 %683 %2018 %15:%Lie

 

Laima STONKUVIENĖ

 

Į tradicinius Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus atlaidus bei Darbėnų miestelio šventę ir šiemet žmonių suėjo, suvažiavo tiek, kad, kaip liaudis sako, nebuvo dorai ir obuoliui kur nukristi. Vienas iš renginio organizatorių, Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus vedėjas Artūras Juška pasidžiaugė, kad kasmetinė liepos pradžios šventė sutraukia būrius ne tik vietos, bet aplinkinių vietovių, net rajonų gyventojų, tampa gražaus susitikimo, nuoširdžių pokalbių ir bendrystės vieta. Šiemet ji buvo skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui.
Šventė pasidėjo tradiciškai – šv. Mišiomis šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje. Iškilmingas šv. Mišias aukojo kunigas, religijos mokslų magistras, teologijos daktaras Andrius Vaitkevičius iš Klaipėdos ir Darbėnų parapijos klebonas Viktoras Dirvonskis.
Pasibaigus šv. Mišioms, spalvinga eisena su didžiule Lietuvos vėliava ir trispalviais balionais pajudėjo į gimnazijos stadioną. Čia, sugiedojus Valstybės himną, nuskambėjus solisto Aivaro Bružo atliekamai dainai „Svajonė“, prasidėjo oficialioji miestelio šventės dalis.
Jos vedėjai Audra Juškienė ir Antanas Mockus į sceną sukvietė kartu su darbėniškiais švęsti atvykusius svečius: Seimo narę Levutę Staniuvienę, Savivaldybės merą Juozą Mažeiką, jo pavaduotoją Danutę Skruibienę, Savivaldybės administracijos direktorių Virginijų Domarką, Savivaldybės tarybos narius Jūratę Sofiją Laučiūtę, Dalią Martišauskienę, Dangirą Samalių, Almantą Skruibį, Vaidą Kuprelį, Povilą Turauskį, Darbėnų seniūną Alvydą Poškį, Kretingos rajono garbės pilietį Kazį Maksvytį. Visi negailėjo pagyrų ir dėkojo Artūrui Juškai, kuriam šiemet įteikta Savivaldybės meno ir kultūros premija, už tradicijos tęsimą, už didelį norą darbėniškius sukviesti bendrai maldai ir pasibuvimui kartu, kuris kasmet toks pat ir vis kitoks.
Už aktyvią visuomeninę ir kultūrinę veiklą L. Staniuvienė padėkas įteikė J. S. Laučiūtei, Justinai Birutei Vaičikauskienei, A. Juškai ir Gediminui Staškauskui, Lietuvos vėliavą – Kretingos rajono garbės piliečiui Kaziui Maksvyčiui, kurio vadovaujama Klaipėdos krepšinio komanda „Neptūnas“ LKL šiemet iškovojo trečiąją vietą.
Savivaldybės mero J. Mažeikos padėkas už aktyvią visuomeninę veiklą bendruomenės labui gavo Edita Gliožerienė, Rina Šimkuvienė, Danutė Izabelė Ciechanavičienė, Stanislovas Burba ir Vilija Gelžinienė. Už visus darbus bendruomenės labui, miestelio gražinimą, pagalbą organizuojant renginius bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis ir J. S. Laučiūtė padėkojo Darbėnų seniūno pavaduotojai Bernadetai Litvinienei.
Šventės organizatoriai pagerbė ir dešimt šeimų, kurios šiemet sulaukė šimtmečio kūdikių, o varduvininkai – Petrai, Petronėlės, Povilai, Pauliai – papuošti raudonojo ąžuolo lapų vainikais.
Padėkojus gausiam būriui rėmėjui, į sceną vienas po kito žengė darbėniškiams gerą nuotaiką dovanoję ir net pašokti suvilioję vietos ir svečių kolektyvai bei solistai iš Kūlupėnų, Lazdininkų, Kurmaičių ir kt.
Moterų širdis virpino Edmundas Kučinskas, grupė „Du Donatai“, šventinėje diskotekoje sėdėti neleido grupė „Ilex“, o linksmybes vidurnaktį vainikavo fejerverkas.
Neapsieita šventėje ir be sporto aistrų, kokios dabar verda pasaulio futbolo čempionate Maskvoje. Draugiškose futbolo varžybose Darbėnuose susitiko Darbėnų „Darba“, Palangos „PK Palanga“ ir Gargždų „Banga“. Laimėtojo taurė atiteko gargždiškiams, antrąją vietą laimėjo kurorto atstovai, darbėniškiai liko treti.
Mažuosius šventės dalyvius užėmė ir daug smagių emocijų dovanojo „Linksmo lagamino“ pasakų personažai.

Skaityti 298 kartai Atnaujinta %AM, %11 %368 %2018 %07:%Lie

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje