Savireklama

Grūšlaukėje kibo žuvys

  • %AM, %11 %368 %2018 %07:%Lie

 

Aistas MENDEIKA

Praėjusį šeštadienį žvejai mėgėjai rinkosi prie Grūšlaukės tvenkinio, kur Tvenkinių nuomotojų draugijos vadovo Stasio Kaniavos iniciatyva surengtos tradicinės žūklės varžybos, skirtos Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienai paminėti.
Žvejus mėgėjus Grūšlaukės oras pasitiko palankiai, todėl jau nuo 7 val. ryto į tvenkinio vandenį netruko sukristi plūdės. Vilioti dideles ir mažas žuveles nusprendė 31 varžybų dalyvis. Laimikis po truputėlį kaupėsi beveik iki vidurdienio.
Kad varžybos vyktų pagal nustatytas taisykles, akylai stebėjo teisėjai Saulius Alonderis ir Antanas Valinskas. Priešpiet žvejai suskubo rodyti teisėjams savo laimikius – iš viso pagauta 17 kg 77 g įvairios žuvies. Nors dažniausiai žvejų siūloma masalą čiupo smulkesnės žuvytės, kai kurie varžybų dalyviai galėjo pasigirti ir didesniu laimikiu. Didžiausia sugauta žuvis buvo lynas, svėręs 753 g.
Kartu su vyrais varžybose dalyvavo ir 4 moterys, iš kurių labiausiai žvejoti sekėsi Inesai Zubernytei. Jauniausias žvejys Edvinas Daugintis atvyko iš Šukės. Vyriausiasis varžybose dalyvavęs žvejys Celestinas Zubernius jau atšventė 80-ąjį gimtadienį.
Teisėjams pasvėrus kiekvieno varžybų dalyvio sugautą laimikį paaiškėjo nugalėtojas bei prizininkai. Pirmąją vietą iškovojo daugiausiai žuvies sugavęs Antanas Rozgus, jo laimikis svėrė 2 kg 880 g. Antroji vieta atiteko Alfonsui Pociui, sugavusiam 1 kg 862 g žuvies, o trečioji – Vidmantui Vaičiui, sugavusiam 1 kg 777 g žuvies.
Visi prizininkai apdovanoti varžybų rėmėjų parūpintomis dovanomis, o į žvejų krepšius papuolusios žuvys sėkmingai paleistos atgal į Grūšlaukės tvenkinio vandenis.
Kol varžybų dalyviai kantriai laukė masalu susigundžiusių žuvų, šventės dalyvius skania žuviene vaišino virėja Kleva Giedrienė bei jos pagalbininkas Jonas Tertelis, trankia muzika linksmino grūšlaukiškiai muzikantai ir dainininkės. Susirinkusieji taip pat dalyvavo ir sportinėse smiginio bei improvizuotos žvejybos rungtyse, o geriausieji irgi buvo apdovanoti prizais. Padėkos žodžius aktyviems grūšlaukiškiams tarė ir bendruomenės pirmininkas Artūras Toliušis, o svečias iš Kretingos, Savivaldybės tarybos narys Dangiras Samalius linkėjo niekada neužmiršti geros tokių varžybų organizavimo tradicijos.

Skaityti 159 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje