Savireklama

Sukvietė į poezijos ir muzikos popietę Pirmo puslapio

  • %AM, %21 %354 %2018 %07:%Lap
Dainų ir giesmių bei eilių pynę juodupėniškiams dovanojo mažeikiškis bardas  Arūnas Raudonius ir jo žmona Lina bei darbėniškis kūrėjas Juozas Maksvytis. Dainų ir giesmių bei eilių pynę juodupėniškiams dovanojo mažeikiškis bardas Arūnas Raudonius ir jo žmona Lina bei darbėniškis kūrėjas Juozas Maksvytis.

Įsibėgėjęs lapkritis, ilgėjantys nostalgiški vakarai gausų būrį žiūrovų sukvietė į Kretingos savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Juodupėnų filialą, kuriame organizuota poezijos, dainų ir giesmių popietė ‚Prabėgo pro šalį kaip marių vilnis...“. Renginį vedė vyresnioji bibliotekininkė Viliojata Gembutienė. Skambant aforistinėms mintims apie gyvenimą ir jo prasmę, uždegtos trys žvakės, simbolizuojančios atkurtos Lietuvos 100-metį.
Sampratą apie žmogaus paskirtį žemėje pagilino svečių – bardo Arūno Raudoniaus ir jo žmonos Linos iš Mažeikių rajono Šerkšnėnų kaimo dainos ir giesmės bei darbėniškio kūrėjo, šių eilučių autoriaus Juozo Maksvyčio originalioji poezija.
Šventę praturtino aštuoniasdešimtmetės juodupėniškės šviesuolės, žinomos skaitovės Aldonos Stonkienės išraiškingai deklamuojamos kretingiškių kūrėjų eilės. Daug džiaugsmo suteikė Birutės Petrauskienės iš Erlėnų dirbtinių įvairiaspalvių gėlių paroda „Pakviesk į širdį žiedo grožį“. Akį traukė ir kitos išradingos parodos, kaip antai: grūšlaukiškės menininkės Birutės Markaitienės „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“, skirta Valstybės 100-mečiui, „Tautos moralinio atgimimo dainius“, dedikuota grožio ir prasmės ieškotojui, filosofui, rašytojui Vydūnui, „Lietuvos respublikos prezidentai“.
Mintys apie gyvenimą sukosi ir susėdus prie šventinio stalo. Pasidžiaugta, kad šio krašto žmonės laisvalaikį leidžia prasmingai ir turiningai. Noriai knygas skaito daugiau kaip 150 skaitytojų. Turtingas knygų fondas – jame per šeši tūkstančiai leidinių – sudaro palankias sąlygas skaitytojui išsirinkti norimą knygą. Prisiminti didžiausi knygų mylėtojai: vyriausia pagal amžių aštuoniasdešimtmetė Janina Benetienė. Daug šiltų žodžių skirta Stasiui Embrasui, Daivai Petrulienei, Broniui Bertašiui, Rasai Stanienei, Albinai Petrauskienei, Violetai Bitarienei bei jos penkioms dukrytėms ir kt. Nepamiršti ir jauniausi skaitytojai Eversonas Arminas, Eimantas Augutis, Marija Bumblytė, Rusnė Kuprytė, Domantas Bumblys, Paulius Kuprys ir kt.
Kad biblioteka svarbi ir reikalinga, rodo ir lankytojų skaičius – jų kasmet čia sulaukiama net 3071. Savo biblioteka, jos šaunia specialiste Viliojata Gembutiene, čia dirbančia jau dvidešimt šešerius metus, ir dvasingais renginiais pasidžiaugė Jurgis Stanius, Danutė Radžiuvienė, Stasė Butkevičienė, Pranas Maksvytis, Stasė Stanienė ir kt.
Ne veltui Juodupėnų biblioteka, jos aktyvia veikla didžiavosi ir į šventę atskubėjęs Imbarės seniūnas Antanas Turauskis, lauktuvių atvežęs ne tik svečiams, bet ir renginio organizatoriams. „Apie ją žinoma ir Salantuose“, – tikino šio krašto šviesuolis Stasys Kaniava. Malonu, kad bibliotekininkės iniciatyvą pagal galimybes visada paremia Kretingos rajono savivaldybė, individualios įmonės savininkė Nijolė Stanienė bei bendradarbės, dirbančios po tuo pačiu stogu – Juodupėnų bendruomenės slaugytoja Danutė Radžiuvienė, Juodupėnų kultūros skyriaus darbuotojos Danguolė Vaičekauskienė ir Milda Alonderienė .
Juozas MAKSVYTIS
Pedagogas

Skaityti 146 kartai Atnaujinta %AM, %21 %356 %2018 %07:%Lap

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje