Savireklama

Jubiliejinėje šventėje nusilenkta šeimoms

  • %PM, %13 %756 %2017 %17:%Birž

Laima STONKUVIENĖ

Gyvenime svarbiausia yra šeima, jos tradicijos, kurios vienija ir stiprina ryšius tarp kartų. Nuo senų laikų šeimos tradicijos buvo kuriamos, saugomos ir perduodamos iš kartos į kartą turint vienintelį tikslą – sutvirtinti šeimą ir įnešti laimės. Būtent šeimoms, jų puoselėjamoms tradicijoms šiemet buvo skirta jubiliejinė, dešimtoji, Budrių šventė-vakaronė „Sugrįžkime į tėviškės žydintį sodą“.
„Daugelis papročių ir tradicijų, kurios ateina pas mus iš tūkstantmečių gelmių, ne visada suranda savo vietą ir egzistuoja toliau. Galbūt pagrindinį vaidmenį suvaidina spartus gyvenimo tempas, kai viskas daroma skubant. Šio vakaro tikslas – sulėtinus gyvenimo tempą prisiminti šeimos papročius, tradicijas, susitikti su brangiais, galbūt senokai matytais žmonėmis, pasidalinti prisiminimais“, – taip šventę pradėjo ir į žydintį tėviškės sodą jau dešimtąjį kartą susirinkusius kraštiečius pasveikino susitikimo sumanytoja Kretingos kultūros centro Budrių skyriaus vedėja Janina Lukauskienė.
Anot jos, ruošiantis šventei, kad ji būtų įdomi, prasminga ir nuoširdi, organizatoriai atliko daug namų darbų. Kadangi šie metai paskelbti tautinio kostiumo metais, namų darbai buvo susiję su tautiškumo puoselėjimu ir perdavimu jaunesnei kartai. Kaimo gyventojai kalbinti apie šeimos tradicijas, papročius, švenčiamas šventes, pintos ir rištos tautinės juostelės, iš skudurėlių su tautiniais akcentais gamintos lėlės, rinktos šeimų relikvijos. Visa tai šventės dalyviai galėjo pamatyti eksponuojamoje parodoje.
Šventės vedėjoms – J. Lukauskienei ir Jolantai Zubernienei – pristačius renginyje dalyvaujančias šeimas, mamoms įteikti albumai, kad juose būtų saugomos įamžintos šeimų gyvenimo akimirkos, o vaikams įteikti balionai su klausimais. Mažiesiems teko pasakyti, kokia yra smagiausia šeimos šventė, kada švenčiamas mamos gimtadienis, koks mėgstamiausias šeimos patiekalas ir kt.
Prisiminimais apie šeimoje gyvavusias tradicijas, kokias išsaugojo ir savo šeimose dalijosi kraštiečiai Pranas Simutis iš Kauno, Emilija Bliudžienė iš Klaipėdos rajono, Kretingoje gyvenanti Valerija Jacevičienė.
Laikantis šventės-vakaronės tradicijos, iš kultūros skyriaus salės keliauta į kaimo parkelį prie bažnyčios. Čia užkurtas laužas, pasveikinti Antanai ir Antaninos. Pagal senolių tradiciją, kadangi per Antanines prasideda šienapjūtė, varduvininkams dalgiu teko pjauti žolę – šį paprotį priminė tautiniais rūbais pasipuošę Rima ir Arvydas Stuopeliai.
Antanų garbei parkelyje pasodintas kaštonas, šeimoms skirtas lazdyno medis – kad vaikų daug būtų, kaimas neišnyktų.
Itin gražiu ir jaudinančiu vakaro akcentu tapo šeimų, kurios vienu gyvenimo keliu žengia jau ne vienerius metus, pagerbimas. Pasveikinti Janina ir Bronius Sermončiai, minėję 35-erių bendro gyvenimo metų sukaktį, Frida ir Evaldas Beržanskiai, atšventę 40 gyvenimo kartu metų, 45-ąsias vestuvių metines netrukus minėsiantys Stasė ir Algis Anužiai, auksinių vestuvių sulaukę Zita ir Alfonsas Pruckai bei deimantinė pora – Severina ir Algirdas Buivydai, kurie kartu jau 60 metų.
Visoms šeimoms sugiedota „Ilgiausių metų!“, susirinkusiuosius linksmino Klaipėdos rajono Dovilų etninės kultūros centro folklorinis ansamblis „Lažupis“, vadovaujamas Lilijos Kerpienės.

Skaityti 1549 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke