Savireklama

„Ąžuoliuke“ įsikūrė biblioteka-skaitykla

  • %PM, %06 %733 %2017 %16:%Spa

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenei šios savaitės trečiadienis buvo neeilinė diena – oficialiai atidaryta biblioteka-skaitykla, kuri įsikūrė mediniame namelyje darželio teritorijoje.
„Visos svajonės pildosi, tik reikia svajoti. Kai buvau maža, pati mielai skaičiau, kai dirbau mokykloje – siekiau, kad knygas skaitytų visi mano mokiniai. Dabar noriu, kad jūs skaitytumėte, nes knygų namai be vaikų negyvena“, – prieš perkerpant simbolinį kaspiną sakė lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė.
Kad ikimokyklinio ugdymo įstaiga turės savo biblioteką, džiaugėsi ir M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė bei bibliotekos Vaikų literatūros centro vyr. bibliotekininkė Danutė Žiobakienė, su dovanomis – knygomis – į šventę atėjo ir Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Lina Jadenkuvienė.
Prasmingomis mintimis : „Biblioteka – vertingų knygų lobynas“, „Knygos – tai minčių laivai“, „Knygos – proto vaikai“ ir kt. – papuoštoje bibliotekoje-skaitykloje „Ąžuoliuko“ ugdytiniai galės ne tik skaityti, bet ir žaisti. Pirmąsias knygeles ir žaidimus dovanų atnešė patys vaikai, o tuo pasirūpino jų tėveliai.
Dovanas priėmė ir apžiūrėti biblioteką-skaityklą kvietė renginio vedėjos – Pepė (Svajonė Razmuvienė), Tepė (Agnė Stuopelienė) ir jūreivis (Lina Vaitkienė). Itin daug smagaus šurmulio sukėlė šventėje apsilankęs dar vienas pasakų personažas – meškutė (Ingrida Butkevičienė), kuri taip pat dovanų atnešė knygų, o direktorei Z. Domarkienei, bendruomenės vardu dėkodama už gražią iniciatyvą, įteikė gėlių.
Z. Domarkienė „Švyturiui“ prisipažino šios dienos labai laukusi. „Prie to, kad vaikas pamiltų knygas, jas skaitytų, pratinti reikia nuo mažų dienų, o ikimokyklinio ugdymo įstaigose knygų trūksta. Tiesa, vaikai su tėveliais eina į viešąją biblioteką, skaito namuose, tačiau galimybę skaityti, manau, būtina suteikti ir darželyje, kuriame jis praleidžia didžiąją dienos dalį. Šiandienos darželis turi būti šiuolaikiškas, vaikai jame turi gauti viską, ko reikia, kad būtų tenkinami jo pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikiai. Esu labai laiminga, kad mano idėją turėti biblioteką-skaityklą palaikė ne tik kolektyvas, bet ir vaikų tėveliai. Bibliotekai tinkamos patalpos neturėjome, tad nusprendėme ją įkurti kieme. Kartu viską planuojant išsirutuliojo mintis knygų namuose pastatyti ir staliukus su kėdutėmis, kad vaikai čia galėtų ne tik skaityti, bet ir žaisti. Esu dėkinga visiems tėveliams bei auklėtojoms už dovanotas knygeles bei žaidimus, jų, neabejoju, bus vis daugiau ir daugiau“, – kalbėjo Z. Domarkienė.
Direktorė juokavo, jog iš pradžių norinčiųjų apsilankyti bibliotekoje-skaitykloje srautus greičiausiai teks „reguliuoti“, nes visi norės joje pabuvoti ir apžiūrėti. Įspūdžius, galbūt ir pageidavimus vaikai su auklėtojomis galės užrašyti skaitytojų knygoje.

Skaityti 1567 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke