Savireklama

Projektas suvienijo Imbarės seniūnijos bendruomenes

  • %PM, %13 %745 %2017 %16:%Spa

Vitalija VALANČIUTĖ

Šešių Imbarės seniūnijos bendruomenių atstovai, įgyvendindami projektą „Pažinkime vieni kitus“, buvo išvykę į kelionę, kurią finansavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, prisidėta ir asmeninėmis bendruomenių narių lėšomis.
Išvykos metu Juodupėnų, Erlėnų, „Imbariečių draugijos“, Laivių, Leliūnų ir Kalnalio bendruomenių atstovai aplankė Trakų krašto Aukštadvario bendruomenę, dalinosi kultūrinio, kulinarinio paveldo paslaptimis bei užmezgė glaudžius ryšius tolesniam bendradarbiavimui.
Aukštadvaris išskirtinis gamtos ir kultūros paveldu, istorija, šio krašto papročiais ir tradicijomis, lankytinų vietų gausa, vietos bendruomenės narių sutelktumu ir kūrybingumu. Istorija turėjo įtakos šio krašto žmonių populiacijos daugianacionališkumui, o tuo pačiu ir kultūros įvairovei bei kulinarinio paveldo unikalumui (kibinai, šimtalapis). Išvykos dalyvius sužavėjo Aukštadvario seniūnės Jadvygos Dzencevičienės aktyvumas, ryžtas, noras labai daug dirbti ir aukotis savo krašto žmonių labui, jos išmanymas rengti įvairiausius projektus ir pritraukti visokias įmanomas lėšas į miestelį, kad jame būtų gera gyventi vietiniams ir įdomu atvažiuoti svečiams.
Įvyko šiltas susitikimas su Aukštadvario bendruomenės pirmininku Vytautu Zaliecku, dalintasi patirtimi ir dovanomis, reprezentuojančiomis kiekvieną bendruomenę.
Turiningos kelionės metu susipažinta su šio Lietuvos krašto kultūriniais istoriniais objektais. Imbarės seniūnijos bendruomenių atstovai apsilankė Trakų pilyje, grožėjosi Užutrakio dvaro ansambliu, pasigrožėti nuostabiomis apylinkėmis užlipo ant Kernavės piliakalnių.
„Veikdami atskirai mes sukaupiame daug ir įvairios patirties sprendžiant iškilusias problemas, organizuojant renginius ar vykdant kitą bendruomeninę veiklą. Labai džiugu, kad visų mūsų krašto bendruomenių atstovai turėjo progos susiburti draugėn ir tomis patirtimis pasidalinti bei pasižvalgyti, kaip sekasi kitų rajonų bendraminčiams. Nors kiekvienos bendruomenės poreikiai skirtingi, kitų sukauptos patirties, idėjų visada verta pasisemti. Kiekvienoje bendruomenėje vyksta savitas kultūrinis gyvenimas, puoselėjamos tradicijos, kulinarinis paveldas, atspindintis vietos žmonių tapatybę bei poreikius. Vienos bendruomenės organizuoja daugiau švenčių, kultūrinių, švietėjiškų renginių, kitos keliauja ar gražina savo aplinką“, – sakė viena iš šio projekto iniciatorių Juodupėnų bendruomenės pirmininkė Lina Stanienė.
Kultūrinės-pažintinės išvykos, skirtos bendruomenių tarpusavio ryšiams stiprinti, dalyviai nuoširdžiai džiaugiasi įgytomis žiniomis, praplėstu akiračiu ir yra dėkingi Juodupėnų bendruomenės pirmininkei L. Stanienei už parengtą projektą, gidei Dianai Jomantaitei už įdomius pasakojimus ir vieni kitiems už nuoširdų bendravimą.

Skaityti 600 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje