Savireklama

Literatūrinėje popietėje – eilės apie rudenį

  • %AM, %20 %359 %2017 %07:%Spa

Juozas MAKSVYTIS

Pedagogas

„Geltonų lapų šlamesy“ – tokią tekstų apie rudenį popietę organizavo Skuodo krašto literatų klubas „Nojus“, kurio vadovė Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorė Dalia Zabitienė. Šventė vyko Šatraminių kaimo bendruomenės namuose. Šventiniame renginyje dalyvavo ir kūrėjai iš Kretingos – imbariškė Aldona Anužienė, salantiškė Adelė Semenavičienė, vydmantiškė Nijolė Rimkienė bei grūšlaukiškis, buvęs ilgametis pedagogas, šių eilučių autorius Juozas Maksvytis.
Šventės dalyvius su įsibėgėjusiu rudeniu pasveikino Šatraminių kaimo bendruomenės pirmininkė Alina Viluckienė. Ji pristatė ir savo kaimą, įsikūrusį miškų erdvėje. Sužinojome, kad jame gyvena beveik šimtas žmonių, kad čia kiekvienais metais organizuojama smagi „Grybų šventė“, kurios prizininkais ne kartą yra buvę mosėdiškė Renata Gliožerienė, žalgiriškė Albina Paulauskienė, šatraminiškiai Vaidas Baužys, Eugenijus Latišas bei kt.
Nuotaikingą šventinę programą parodė Šatraminių kaimo aktorės – saviveiklininkės Adelija Riepšienė, Danguolė Pauliuvienė bei laumiškiai Benedikta Skaivydienė ir Napoleonas Reimontas.
Literatūrinę popietę vedusi D. Zabitienė priminė, kad Skuodo rajonas garsėja Mosėdžio akmenų muziejumi, didžiausiu Lietuvos rieduliu – Barstyčių akmeniu, dviem bažnyčiomis, esančiomis Skuode – katalikiškąja ir evangelikų liuteronų maldais namais, Skuodo jūra bei legendinėmis motobolo varžybomis. Skuodo žemė išskirtinė ir savo iškiliomis asmenybėmis. Juk ji padovanojo didįjį istoriką, rašytoją Simoną Daukantą, literatūros šviesulį Kajetoną Roką Nezabitauskį-Zabitį, pirmąjį lietuviško iliustruoto elementoriaus autorių, vyskupą Antaną Vaičių, Mosėdžio akmenų muziejaus įkūrėją Vaclovą Intą, Kovo 11-osios Akto signatarą Vilių Baldišį bei teisininką ir diplomatą Vygaudą Ušacką. Be to, čia kad ir trumpai yra gyvenęs ir raštininku dirbęs „Anykščių šilelio“ autorius Antanas Baranauskas bei „deimančiukų ieškotojas“, auksaburnis dvasininkas kanauninkas Juozas Tumas-Vaižgantas.
Taip pat buvome supažindinti su literatūrinio klubo „Nojus“ veikla. Pasirodo, kad klube yra net dvidešimt kūrėjų. Organizuojama daug įdomių ir dvasingų renginių, kuriuose atsiveria meninio žodžio meistrų sielos pasaulis, lūkesčiai ir troškimai. Kūrybinės popietės vyksta įvairiose erdvėse. Mėgstamos išvykos, organizuojami susitikimai su įdomiais žmonėmis. Savo kūrybą skaitė Robertas Ramonas, Irena Gudaitienė, Bronė Diekontienė, Adelė Zubienė, Stasė Jurgilevičienė, Genutė Kaunienė, Leonas Rimeikis, Elena Jonušaitienė, Onutė Budrienė, Genutė Viskontienė bei Danutė Lekniuvienė.
Į menines rudenines eiles taikliai pynėsi ir prozinis žodis, kurį išsakė salantiškis Stasys Kaniava, vydmantiškis Rimantas Rimkus bei šatraminiškė Danutė Mikutienė.
Šventinis renginys baigtas suvežtinėmis vaišėmis, kurios dviejų skirtingų rajonų kūrėjus dar labiau subūrė į bendrystę.

Skaityti 411 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke