Spausdinti šį puslapį

Mamas ir vaikus sukvietė „Menų stovyklėlė“

  • %AM, %10 %502 %2017 %11:%Gruo

Laima STONKUVIENĖ

Gražiausioms metų šventėms namus, koplyčią, kultūros skyrių, kitas kaimo vietas Rūdaičių bendruomenės žmonės išpuoš pačių darytais papuošalais – juos kūrė spalį ir lapkritį vykusioje „Menų stovyklėlėje“, kurią organizavo bendruomenės pirmininkė Gražina Katkuvienė, o jai talkino pavaduotoja Ramunė Grikštaitė.
„Galimybę surengti „Menų stovyklėlę“ turėjome parengę tokio pat pavadinimo projektą, kuris finansuotas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų, skirtų nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veiklai stiprinti. Pagrindinis projekto tikslas buvo skatinti vaikų bei jaunimo bendruomeniškumą, užimtumą, padėti atsiskleisti meniniams gebėjimams, puoselėti tradicijas, – pasakojo G. Katkuvienė. – Stovykla vyko kiekvieną sekmadienį pasibaigus šv. Mišioms. Užsiėmimų metu iš virvių pynėme draugystės, gerumo medžius, dekupažo technika darėme kalėdinius žaisliukus, kūrėme iliustracijas, mažieji stovyklautojai piešė kalėdine tema, kūrė įvairias dekoracijas. Stovyklos dalyvių darbų paroda eksponuojama Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus salėje, kadangi nuostabių darbų daug – parodas keisime. Bendruomenės žmonių kūrybos vaisiais bus galima grožėtis iki pat Trijų Karalių. Iš projektui įgyvendinti skirtų lėšų bus padaryta ir prakartėlė – ją įrengsime prie maldos namų“.
Pasak G. Katkuvienės, jai labai smagu, kad su kaupu pasiteisino judviejų su pavaduotoja sumanymas į stovyklą pakviesti ne tik vaikus, bet ir jų mamas. Užsiėmimuose dalyvavo 11 mamų bei 18 vaikų, o iš viso – 35 žmonės. „Gražu buvo žiūrėti, kaip visi kartu kūrė, pynė, karpė, klijavo, piešė. Esu labai laiminga, kad stovyklautojų buvo toks didelis būrys, kad jie nori tokios stovyklos ir kitąmet. Vadinasi, susieiti, kartu kurti, dalintis kūrybos idėjomis buvo įdomu. O mūsų bendruomenės pagrindinis tikslas ir yra skatinti laisvalaikį praleisti kultūringai, turiningai, įdomiai, ypač jaunas šeimas, kurių kaime daugėja“, – kalbėjo G. Katkuvienė.
Pasak pirmininkės, Dievo dovana yra žmonės, kurie padeda daryti gerus ir gražius darbus, tam skatina, palaiko, aktyviai juose dalyvauja. „Ačiū pavaduotojai Ramunei, kuri mokė įvairių rankdarbių, stovyklos dalyvius supažindino su pynimo, iliustracijų kūrimo, dekupažo, koležo ir aplikacijų technologijomis, ačiū stovyklą lankiusioms mamoms ir vaikams. Jų šypsenos ir išsakytas noras kitais metais vėl dalyvauti tokioje stovykloje yra pati didžiausia padėka“, – neslėpė pirmininkė. Ji dėkinga ir Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus vedėjui Stasiui Lukauskui, suteikusiam patalpas stovyklautojų darbams eksponuoti.
Projekto rezultatai buvo pristatyti šventinėje popietėje, kur jais pasidžiaugė ir Vydmantų bei Rūdaičių klebonas Karolis Petravičius, rūdaitiškiams pristatęs savo kūrybos dainų ir giesmių kompaktinę plokštelę „Išeina laikas“, dovanojęs koncertą.
Su sėkmingai įgyvendintu projektu taip pat sveikino Savivaldybės tarybos narė Dalia Martišauskienė, naujoji Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė, jos pavaduotoja Danutė Šeputienė, kiti svečiai.

Skaityti 537 kartai