Savireklama

Žvainiškiai: vieninga komanda gali nuveikti labai daug

  • %PM, %01 %588 %2018 %13:%Saus

Laima STONKUVIENĖ

Jau tapo gražia tradicija, kad prieš didžiausias metų šventes Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus saviveiklininkus, aktyviausius „Imbariečių draugijos“ narius, rėmėjus, pagalbininkus ir visus, prisidėjusius, kad Žvainiuose vyktų turiningi renginiai, draugėn sukviečia Žvainių skyriaus darbuotojai ir „Imbariečių draugija“. Šiemet bendruomenės žmonės buvo susirinkę į padėkos vakarą „Esi stebuklas. Tikėk savim“.
„Tokiame renginyje norisi kalbėti tik apie Gėrį, nors skeptikai ironizuotų, kad pasaulyje jo labai mažai. Tačiau, kaip yra pasakyta Šventajame Rašte, pasaulį gelbsti ne minios, ne kariuomenės, bet žiupsnelis meilės druskos ir tiesos šviesos. Kiekvienas iš mūsų esame Sėjėjas. O tie grūdeliai, kuriuos mes sėjame, tai gerumo, vilties ir meilės grūdai. Jie byra ne iš mūsų rankų. Jie byra iš širdies. Sutinku, kad mes dažnai nesulaukiame atsako, nes beveik neturime kantrybės. Tiesiog reikalaujame ir norime, jog viskas būtų ČIA ir DABAR. Nepamirškime, kad vieni grūdeliai nukrenta į sausą dirvą, kitus sulesa paukščiai, ir tik dalis jų – ima želti, skleistis ir lapoti“, – taip vakarą pradėjo jo organizatorė Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus vedeja Vitalija Valančiutė.
Gyventi šventinėmis nuotaikomis žvainiškiai pradėjo gruodžio viduryje, kai Žvainių skyrius ir „Imbariečių draugija" juos pakvietė į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Juos aplankė Kalėdų senelis su Raudonkepuraite, vaikai gavo saldžių dovanų, kurias paruošė Rita Dobrovolskienė ir Ramunė Dobrovolskienė. Šventės dalyvius linksmino nykštukai – Antanas Žvinklys ir Antanas Stonkus.
„Žvainių skyriaus saviveiklininkų balsai advento metu skambėjo po didingais Salantų bažnyčios skliautais – kartu su Kūlupėnų bažnyčios choristais, kuriems irgi vadovauja Antanas Žvinklys, jie atliko kalėdines giesmes Votyvos šv. Mišiose, kai buvo uždegta trečioji advento vainiko žvakė – o tai padaryti šiais metais patikėta Imbarės seniūnijos atstovams. Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis dalyvavo ir Dienos veiklos centro Salantų padalinio organizuotoje Advento popietėje, kur susirinkusiųjų širdis taip pat šildė nuostabiomis Kalėdų giesmėmis. Salantų padalinio kolektyvas mus labai šiltai priėmė, dovanojo nuostabius neįgaliųjų rankų darbo suvenyrus. Esame labai dėkingi Salantų padalinio vyr. socialinei darbuotojai Airidai Stonkienei už draugystę su Žvainių skyriumi. Į Žvainių skyriaus ansamblį puikiai įsiliejo ir brolis Bernardas“, – bendryste džiaugėsi V. Valančiutė.
Nuoširdi draugystė ją sieja ir su „Imbariečių draugija“, kuriai vadovauja Daiva Stonkuvienė.
„Ne tik mes patys didžiuojamės darniu Žvainių skyriaus ir „Imbariečių draugijos“ duetu, tai pastebėjo ir įvertino mūsų svečiai. Daug gražių žodžių ir šiltų palinkėjimų išsakė parapijos klebonas Juozas Rudys, Imbarės seniūnas Antanas Turauskis bei jo pavaduotoja Rima Vaičiulienė, Erlėnų bendruomenės pirmininkas Vytautas Vaičiulis, verslininkas Juozas Žilinskis su žmona Daiva. Žvainių skyriaus veiklos be Daivos Stonkuvienės, kitų aktyvių žvainiškių neįsivaizduoju. Po kiekvieno renginio džiaugiuosi ir dėkoju likimui, kad galiu dirbti su tokiais nuostabiais žmonėmis“, – atviravo pašnekovė.
Darnia kultūros darbuotojų ir bendruomenės komanda džiaugiasi ir D. Stonkuvienė. „Vitalijos entuziazmas darbui tiesiog uždega, o kai dar dėl mažiausių smulkmenų sutariama, viskas aptariama, ruoštis šventei – vienas malonumas, – teigė D. Stonkuvienė. – Be to, kai į vieną piniginę sudedamos ne itin didelės dviejų organizacijų projektinės lėšos, galima padaryti daug daugiau ir kokybiškiau nei dirbtum atskirai. Kai dirbama darniai, bet kokie darbai tampa mieli ir įveikiami“.
Per šiuos metus, pasak D. Stonkuvienės, bendruomenė ne tik šventė, bet ir norėdama susipažinti su kitomis bendruomenėmis, pasisemti gerosios patirties, daug keliavo. Aplankytas Gelgaudiškio dvaras, Trakai, Kernavė, Aukštadvario seniūnijos bendruomenė. Daug vakarų kartu praleista edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuos organizavo V. Valančiutė. „Imbariečių draugijos“ atstovai Salantų ir Imbarės seniūnijų organizuotame šaškių turnyre šiemet laimėjo pirmąją vietą. Žvainiškiai aktyviai dalyvauja akcijoje „Darom“, talkų metu sutvarkyta bendruomenės namų aplinka Imbarėje bei Žvainiuose.
„Imbarės krašto žmonės yra smalsūs, principingi, darbštūs ir labai geranoriški. Kai visi dirba ranka rankon, kaip šauni komanda, tai ir darbų galima padaryti daug. Bendros veiklos rezultatai akivaizdūs, tad susirinkę draugėn turime kuo pasidžiaugti ir kam iš širdies padėkoti“, – sakė V. Valančiutė ir D. Stonkuvienė.
Padėkos vakaro dalyviams kalėdinę gyvenimo pasaką „Laiškai iš dangaus“ „sekė“ Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus moterų ansamblis „Volungėlės“, vadovaujamas Vitos Pajarskienės.

Skaityti 704 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje