Savireklama

Bendrystės šventė, kurioje smagu visiems

  • %PM, %07 %699 %2018 %15:%Saus

Laima STONKUVIENĖ

Šv. Kūčių dieną, pasibaigus šv. Mišioms maldos namuose, rūdaitiškiai rinkosi į Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus salę, kur antrą kartą surengta bendruomenei skirta kalėdinė šventė. Didele staigmena vaikams tapo juos aplankęs Kalėdų senelis, kuris prieš tai buvusiais metais dėl blogo oro negalėjo atvykti.
„Jis tik, vaikams girdint, man tada paskambino telefonu pranešdamas, kad užklimpo pusnyse, negali atvažiuoti, o šiemet jau niekas jam nesutrukdė pasiekti Rūdaičių, – pasakojo Rūdaičių bendruomenės pirmininkė Gražina Katkuvienė. – Kadangi laiku gavo ne visų vaikų laiškus, visiems atvežė vienodas dovanas – kaip pats sakė, visus vaikus jis myli vienodai. Susitikę su Kalėdų seneliu ir jo dovanomis džiaugėsi daugiau negu 50 bendruomenės vaikų, kuriuos į šventę atlydėjo tėveliai ir seneliai“.
Visus metus iki pat Kūčių vaikai saugojo ir tik tą dieną galėjo pažiūrėti, kas yra gerumo maišeliuose, kuriuos jie nusikabino nuo eglutės. Į Kalėdų senelio dovanotas knygutes visus metus rašė apie kiekvieną savo dieną, vertino savo darbus, o užrašus taip pat išsaugojo iki šv. Kalėdų.
Po žaidimų ir ratelių šventės dalyviai pakviesti prie vaišių stalo, gražių ir šviesių Kalėdų, gerų Naujųjų metų jiems linkėjo Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė.
Rytoj rūdaitiškiai vėl rinksis būrin – nupuoš eglutę, po kuria, tikimasi, nykštukai vaikams atsisveikindami vėl bus palikę dovanėlių. Mažųjų laukia ir dar keletas staigmenų. „Labai stengiamės išlaikyti bendruomeniškumą, siekiame, kad šeimos, ypač jaunos, susipažintų, susidraugautų, kuo daugiau artimiau bendrautų. Svarbu, kad visi – ir maži, ir dideli – būtų drauge, kartu kažką darytų, kurtų. Abi su pavaduotoja Ramune Grikštaite labai džiaugiamės, kad visiems patiko advento metu surengta „Menų stovyklėlė“, kurioje mamos su vaikais pynė iš virvių, dekupažo technika darė kalėdinius žaisliukus, kūrė iliustracijas ir dekoracijas. Smagu buvo žiūrėti, kaip visi pynė, karpė, klijavo, piešė. Sulaukiame ne vieno prašymo organizuoti daugiau tokių susitikimų, ir tai mus džiugina – vadinasi, buvo įdomu, suteikėme galimybę atsiskleisti meniniams gebėjimams, išmokti kažko naujo, puoselėti tradicijas. Džiaugiamės, kad gražia tradicija tapo ir pernai prieš didžiąsias metų šventes pirmąkart surengta bendruomenės šventė, kuri ir šiemet draugėn sukvietė didelį būrį rūdaitiškių“, – kalbėjo G. Katkuvienė.

Skaityti 334 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje