Savireklama

Trijų Karalių dieną švietė „Gerumo spinduliai“

  • %PM, %11 %766 %2018 %17:%Saus

S. Įpilties bendruomenės žmonės praėjusį savaitgalį baigė Kalėdų laikotarpį, kurio metu vyko įvairūs šio meto apmąstymams ir susikaupimui skirti renginiai.

Gruodžio pirmąjį sekmadienį uždegę pirmąją advento žvakę įpiltiškiai rinkosi giedoti senųjų Žemaičių Kalvarijos kalnų. Maldoje prisiminti mirusieji, o gyviesiems prašyta sveikatos ir Dievo palaimos. Artėjant gražiausioms metų šventėms surengtas adventinis vakaras „Laiškai iš dangaus“, kuriame literatūrinę-muzikinę programą pristatė atlikėjų sambūris „Sielos aitvarai“ iš Kretingos.
Mažieji kaimo gyventojai susitikti su Kalėdų seneliu buvo kviečiami į „Nykštukų šokių fiestą“, vykusią Darbėnų gimnazijos Piliakalnio pagrindinio ugdymo skyriaus salėje.
Linksmame bendruomenės būryje palydėję senuosius ir sulaukę Naujųjų įpiltiškiai ir aplinkinių vietovių gyventojai savaitgalį gausiai rinkosi į tradicinę Trijų karalių šventę. Joje šiemet pristatyta Kretingos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) fotografijos studijos „Fotoakimirka“ narių fotografijos paroda „Kretinga, tavo magiška galia“.
S. Įpilties skyriaus vaikų ir jaunimo kolektyvo „Impiltukai“ narės Rasa Alonderytė ir Andžela Želvytė papasakojo apie Trijų karalių šventės prasmę. Iš Rytų šalies atkeliavusius išminčius – S. Įpilties skyriaus meno vadovą Žilviną Alejūną, bendruomenės narį Adomą Stonkų ir skyriaus liaudiškos kapelos „Piliakalnis“ narį Aivarą Lidžių – susirinkusieji pasitiko audringais plojimais. Miros, aukso bei smilkalų atnešę karaliai linkėjo gerovės ir Dievo palaimos kiekvieniems namams, kartu su šventės dalyviais sugiedojo „Sveikas, Jėzau gimusis“.
Vaikus Trys Karaliai apdalino saldainiais, o suaugusiesiems gražią dainų ir šokių pynę dovanojo TAU senjorių ansamblis „ Svajonių aidas“, vadovaujamas Aloyzo Žilio, ir europinių šokių kolektyvas „TAU ritmas“.
TAU valdybos pirmininkė Angelina Paulauskienė įpiltiškiams pristatė universitetą, papasakojo apie veiklą, nuveiktus darbus.
Susirinkusiuosius sveikino S. Įpilties bendruomenės seniūnaitis Edvardas Stalmokas, aktyviausi bendruomenės nariai ir šventiškiausiai kalėdiniu laikotarpiu papuoštų sodybų šeimininkai apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Pasibaigus šventinei programai visi pakviesti prie vaišių stalo.

„Švyturio“ inf.

Skaityti 359 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje