Savireklama

Rūdaičiuose vėl rinkosi bėgimo mėgėjai

  • %PM, %23 %776 %2018 %17:%Vas

Kretingos kaimiškosios seniūnijos gyventojai Vasario 16-ąją tradiciškai skubėjo į Rūdaičius, kur surengtas šiemet jau 31-asis sveikatingumo bėgimas ,,Rūdaičiai – 2018‘‘. Renginyje, skirtame paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų, šiemet dalyvavo per 110 bėgimo mėgėjų, atvykusių iš Kurmaičių, Kretingsodžio, Ankštakių, Tūbausių, Vydmantų, kitų seniūnijos vietovių. Tarp jų buvo rekordinis būrys šeimų – net 25.
Dalyviai buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes: pirmoje grupėje bėgo gimusieji 2006 metais ir jaunesni; antroje – gimusieji 2003–2005 m.; trečioje – gimusieji 1998–2002 m.; ketvirtoje – gimusieji 1997 m. ir vyresni. Distancijos ilgis buvo 2,5 kilometro. Šeimos, seniūnijos sveiko gyvenimo mėgėjai kilometrus įveikė nelenktyniaudami, kuris finišą pasieks greičiau.
Pirmoje grupėje nugalėtoja tapo Giedrė Pipiraitė iš Rūdaičių, antroji atbėgo ir pernai antra buvusi Kotryna Viščiūnaitė iš Kurmaičių, trečioji – taip pat kurmaitiškė Gabija Tamošauskaitė. Iš berniukų šioje grupėje greičiausias buvo Lukas Gujis iš Kurmaičių, antrąją ir trečiąją vietas taip pat užėmė Kurmaičių atstovai – Lukas Pilibavičius ir Rokas Pilibavičius.
Antroje amžiaus grupėje bėgo vienintelis dalyvis – Lukas Valinskis iš Kretingsodžio, jis apdovanotas kaip pirmosios vietos laimėtojas.
Trečioje amžiaus grupėje pirmąsias vietas laimėjo Greta Sendravičiūtė (pernai buvo antra) iš Tūbausių ir kurmaitiškis Mantas Elzbergas, antrąsias vietas užėmė irgi Kurmaičių atstovai Kornelija Pilibavičiūtė ir Valdas Jašmontas, trečiąsias – tūbausiškiai Greta Zastartaitė ir Edgaras Valužis.
Ketvirtoje amžiaus grupėje greičiausi buvo Karolina Bunikytė iš Rūdaičių ir Rokas Žilinskas iš Kurmaičių, ant antros vietos pakylos lipo Gileta Gedvilienė iš Kurmaičių bei Edvardas Gelumbickas iš Kretingsodžio. Trečiąsias vietas užėmė rūdaitiškė Ingrida Kazakevičienė ir Mantas Serepinas iš Tūbausių.
Bėgimo prizininkai apdovanoti taurėmis ir medaliais, dovanos įteiktos jauniausiems ir vyriausiems bėgimo dalyviams: jauniausi buvo 1,7 metų Justė Dargytė iš Voveraičių ir 3,5 metų rūdaitiškis Vilius Anužis, pernai taip pat buvęs jauniausiu dalyviu. Vyriausi šiais metais bėgimo dalyviai buvo 69-erių Steponas Šeputis ir 63-ejų Birutė Anužienė.
Gausiausios bėgime dalyvavusios šeimos – Serapinų (8 asmenys) iš Tūbausių, Vičiūnų (6 asmenys) iš Kurmaičių, Anužių (5 asmenys) iš Rūdaičių – apdovanotos pakvietimais į „Atostogų parką“.
Specialūs prizai – pakvietimai į „Malūnų kaimą“ – įteikti savo grupėse paskutiniesiems atbėgusiems bėgikams.
Su dovanomis į tradiciniu Valstybės atkūrimo dieną tapusį žygį į Nagarbos piliakalnį išlydėti Vydmantų gimnazijos bendruomenės atstovai. Pratęsta ir dar viena graži tradicija: pagerbti Vasario 16-ąją gimtadienį švenčiantys bėgikai.
Valstybės atkūrimo 100-mečio proga sveikino ir prasmingos bendrystės linkėjo Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, seniūnė Sigita Riepšaitė, šventėje kartu buvo ir buvęs seniūnas Antanas Gedminas, šio bėgimo iniciatorius Jonas Benetis, HBH Palanga savininkė Rada Matulevičienė. „Rados virtuvė“, kaip ir ankstesniais metais, šventės dalyvius vaišino gardžia koše ir arbata.
Bėgimą organizavo Kretingos kaimiškoji seniūnija, sporto klubas „Rūdaičiai“, Rūdaičių bendruomenė ir Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyrius.
Sveikatos grupės bėgikai nešė 10 metrų Lietuvos vėliavą – su ja nuėjo tūkstantį žingsnių, kurie tapo simboliu tikėjimo, jog nepriklausoma Lietuva gyvuos dar mažiausiai 1000 metų.
Žmonės džiaugėsi galimybe Vasario 16-ąją seniūnijos gyventojams rinktis Rūdaičiuose, šiemet kartu minėti išskirtinę Lietuvos valstybės atkūrimo sukaktį ir dėkojo susiėjimo organizatoriams ir jų pagalbininkams už jau daugiau nei tris dešimtmečius tęsiamą gražią ir prasmingą tradiciją.
„Švyturio“ inf.

Skaityti 318 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje