Savireklama

Bendruomenę sutelkė šv. Kazimiero atlaidai

  • %AM, %12 %477 %2018 %10:%Kov

Verutė KEBLIENĖ

Kretingos rajono kultūros centro

Baublių skyriaus vedėja

Baublių kaimo žmonės pavasarį kasmet pasitinka ypatingai, ruošdamiesi švęsti šv. Kazimiero, dangiškojo Lietuvos ir jaunimo globėjo šventę. O tai daroma su meile ir rūpestingumu, nes Baublių kaimo koplyčia pavadinta vienintelio kanonizuoto Lietuvos šventojo Kazimiero vardu. Jau tapo tradicija šia proga organizuoti renginių ciklą, kurį rengia susitelkusios visos kaimo bendruomenės institucijos, o renginiuose dalyvauja visi, nuo pačių mažiausių darželio ir mokyklinio amžiaus vaikų iki senjorų.
Kovo 4-ąją baubliškiams suteikta garbė švęsti šv. Kazimiero atlaidus. Tai pati svarbiausia renginių ciklo dalis. Šiemet šv. Mišias aukojo Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Algirdas Lukšas ir Klaipėdos šv. Juozapo darbininko bažnyčios kunigas Romualdas Vėlavičius. Mišių metu giesmes giedojo Kartenos bažnyčios sumos choras.
Pasibaigus Mišioms, šventę tęsė, skambias dainas bei džiaugsmą susirinkusiesiems dovanojo Kretingos rajono kultūros centro Baublių skyriaus mėgėjų meno kolektyvai: folkloro ansamblis (vadovė Kristina Katauskienė) ir vyrų vokalinis ansamblis (vadovas Gintaras Pucas). Į baubliškius ir svečius jautriai kreipėsi Kretingos viešosios bibliotekos Baublių filialo vedėja Zofija Mačiuvienė: „Daug kam šventumas asocijuojasi su pamaldomis, pasninko laikymusi, daug kas mano, kad šventieji gyvena tik vienuolynuose. Tačiau Dievas kiekvieną žmogų ragina mylėti kviesdamas į šventumą. Šventasis Kazimieras mylėjo kiekvieną žmogų, ypač vargšą, nuolat tarnavo ligoniams, padėjo stokojantiems. Išgirskime, kiekvienas iš mūsų esame pakviesti eiti tikėjimo, meilės keliu Dievo link“. Skyriaus vedėja Verutė Keblienė papasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalaičio trumpą gyvenimą, kuris dėl savo pamaldumo, teisingo ir doro gyvenimo 1602 m. paskelbtas šventuoju. Augdamas karališkoje prabangoje karalaitis Kazimieras išliko tvirtas ir ištvermingas. Nors rūmuose nestigo pramogų, tačiau jam visa tai buvo svetima. Kai jo pasigesdavo, tarnai rasdavo besimeldžiantį katedroje, o naktimis ir prie uždarų katedros durų.
Tautodailininkė Stasė Gideikienė šventės proga parengė dovanas, kuriose spindėjo praėjusios vasaros saulė ir augalų žydėjimas. Verbomis ir kitų džiovintų gėlių kompozicijomis džiugino svečius, organizatorius ir saviveiklininkus. Šventėje dalyvavę Kazimierai buvo apdovanoti Kaziuko mugės atributais – saldžiais meduoliais „Kaziuko širdis“. Nuoširdžiais padėkos žodžiais tikinčiųjų vardu buvo padėkota klebonui A. Lukšui už tai, kad padeda išgirsti ir suprasti Dievo žodį ir kuris veda tikėjimo keliu. Baubliškiai taip pat dėkojo buvusiam kunigui R. Vėlavičiui, buvo malonu ir vėl išgirsti jo nuoširdų pamokslą, susitikti ir pabendrauti.
Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko jau gilias tradicijas turinti Kaziuko mugė, kurioje gausiai dalyvavo mokiniai, tėvai, kaimo bendruomenės atstovai.

Skaityti 283 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje