Savireklama

Tikrino, ar saugiai vežami vaikai Pirmo puslapio

  • %AM, %01 %471 %2018 %10:%Bal

Aistas MENDEIKA

Šią savaitę Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai aplankė penkias rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir stebėjo, kaip, atveždami vaikus į darželius ar mokyklas, automobilių vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių. Nors pažeidėjai ir nebuvo baudžiami, kai kuriems vaikų tėvams teko išklausyti priminimus dėl saugos diržų bei specialių sėdynių vaikams būtinumo.
Ketvirtadienio rytą į Kurmaičių pradinę mokyklą atvykstančius vaikus pasitiko uniformuoti policijos pareigūnai. Jie stebėjo, ar atvažiuojančių automobilių vairuotojai ir keleiviai prisisegę saugos diržus, ar vežami mažyliai sėdi jiems skirtose specialiose kėdutėse.
Dauguma tėvų savo vaikais pasirūpino tinkamai – mažuosius iškeldavo iš jiems vežti skirtų sėdynių, vyresnius atveždavo prisegę saugos diržus. Tačiau buvo ir tokių, kurie Eismo taisyklių reikalavimus ignoravo. Tokie vairuotojai teisinosi, jog važiuoti reikėjo netoli, namai čia pat, todėl saugos diržų ir nesisegė. Suprantama, išgirdę policijos pareigūnų perspėjimus visi apgailestavo, kad taip elgėsi ir pažadėjo ateityje taip nebedaryti.
Vaikus į ugdymo įstaigas atvežę mokyklinių autobusų vairuotojai Kelių eismo taisyklių reikalavimų laikėsi be priekaištų – visi vaikai juose sėdėjo prisisegę saugos diržus.
Tokie policijos pareigūnų patikrinimai vyko ir prie Kretingos miesto ugdymo įstaigų. Kaip laikomasi Kelių eismo taisyklių, stebėta prie lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“, „Žilvitis“, „Pasaka“ bei prie Marijos Tiškevičiūtės mokyklos.
Šiais kretingiškių policijos pareigūnų reidais prasidėjo konkursas „2018 metų saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“, kurį surengė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Iki kovo 26-osios rajono ikimokyklinės įstaigos, kuriose ugdomi 6–7 metų vaikai, norinčios dalyvauti konkurse ir pelnyti saugiausios įstaigos vardą, turėjo pateikti paraiškas. Kretingos rajono policijos komisariatui jas pateikė penkios ugdymo įstaigos.
Balandžio pabaigoje vyks antrasis konkurso etapas. Jo metu konkurse dalyvaujančių ugdymo įstaigų komandos turės trumpai prisistatyti, pademonstruoti savo teisines teorines ir praktines žinias.
Trečiojo konkurso etapo, kuris vyks Klaipėdoje, metu, rajone saugiausia pripažintos ugdymo įstaigos komanda dėl saugiausios Klaipėdos apskrityje ikimokyklinio ugdymo įstaigos vardo susirungs su kitų apskrities savivaldybių nugalėtojais.
Pasak Kretingos rajono policijos komisariato vyresniosios tyrėjos Gitanos Macienės, svarbiausias šio konkurso tikslas yra ikimokyklinio ugdymo įstaigų 6–7 metų vaikus supažindinti su pagrindiniais Kelių eismo taisyklių reikalavimais, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime, taip pat skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių ir policijos bendravimą bei bendradarbiavimą.
Beje, matyt ne šiaip sau sakoma, jog maži vaikai nemeluoja. Kai iš tėvelio vairuojamo automobilio išlipusio vieno kurmaitiškio policijos pareigūnai paklausė, ar jis važiuodamas segėjo saugos diržą, akutes išpūtęs vaikas nesvarstydamas „paslaptį“ išdavė – „nesegėjau“...

Skaityti 1090 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje