Savireklama

Kretingiškiai į skolas neklimpsta Pirmo puslapio

  • %AM, %16 %500 %2018 %11:%Bal

Andrius JUŠKEVIČIUS

Šią savaitę Kretingoje baigtas šildymo sezonas. Kaip teigė rajono komunalinių paslaugų įmonių vadovai, per žiemos sezoną, kurį paprastai lydi didesnės komunalinės išlaidos, rajono gyventojai didelių skolų nesukaupė.
UAB „Kretingos šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas šilumos realizacijai Tomas Liaučys tvirtino, kad pasibaigus šildymo sezonui padėtis su skolininkais „nėra tragiška“. Pasak pavaduotojo, bendra gyventojų, įsiskolinusių už šildymą, suma šiomis dienomis yra apie 100 tūkst. eurų, tačiau tai neviršija ne vienerius metus per šildymo sezoną susidarančios skolos dydžio.
„Kalbėti reikėtų ne apie ilgalaikes skolas, bet pradelstus mokėjimus, o jų priežasčių yra įvairių. Dabartinis pradelstų mokėjimų dydis yra ne vienerius metus beveik pasikartojantis, tai – ne naujiena. Žinome, kaip dirbti su skolininkais, stengiamės suprasti jų galimybes, deriname susitarimus, kada ir kaip bus padengtos skolos“, – kalbėjo T. Liaučys. Paprastai už praėjusį šildymo sezoną skolininkai atsiskaito iki kito šildymo sezono pradžios, o paskui skolų ir jų likvidavimo ratas vėl kartojasi.
UAB „Kretingos vandenys“ direktorius Gediminas Valinevičius minėjo, kad yra gyventojų, skolingų ir jų bendrovei, tačiau tai nėra piktybiškos, didžiulės skolos. „Mokesčiai už vandens tiekimą ir nuotekų šalinimą nėra tokie dideli, daugelio gyventojų biudžetui jie ne skausmingi, todėl uždelstų skolų praktiškai nėra,“ – teigė G. Valinevičius.
Savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ direktorė Renata Surblytė „Švyturiui“ sakė, kad absoliuti dauguma rajono gyventojų vietinę rinkliavą, kurios dydis neturi sezoniškumo, moka tvarkingai. Be to, nuo šių metų vietinė rinkliava mokama kartą per metus, tačiau gyventojams paliekama galimybė ją mokėti dalimis kiekvieną mėnesį.
„Suprantama, turime ir tokių klientų, kurie nelinkę mokėti vietinės rinkliavos, tačiau tai – atskiri atvejai, apie tokius gyventojus būtų visai kita kalba, jiems poveikio priemonės taikomos kitokios nei už pradelstus mokėjimus“, – pastebėjo R. Surblytė.

Skaityti 941 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje