Savireklama

Pasibaigus sezonui prasideda darbymetis Pirmo puslapio

  • %AM, %18 %437 %2018 %09:%Bal

Aistas MENDEIKA

Pasibaigus šildymo sezonui bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ darbuotojams prasideda karščiausias darbymetis – pasiruošimas kitam sezonui. Ketinama atnaujinti įrangą, pakeisti kai kurias senas trasas, patikrinti šildymo sistemas.

Pasak UAB „Kretingos šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojo šilumos realizacijai Tomo Liaučio, šildymo sezonas praėjo gana sklandžiai, be didesnių gedimų, sutrikimų.

„Sausį, vasarį, kovą buvo minusinė temperatūra. Šiek tiek bėdų buvo rudenį dėl gausaus lietaus. Vanduo sėmė ne tik gyventojų rūsius, bet ir senas šilumines trasas. Kur vamzdžiai yra nauji, izoliuoti, problemų nekilo, tačiau iš senųjų trasų teko išpumpuoti vandenį. Tokių trasų dar turime per 50 proc.“, – sakė T. Liaučys.

Anot T. Liaučio, žiemą buvo smarkiai pabrangęs kuras. Taip atsitiko todėl, kad jo ruošėjai dėl liūčių negalėjo įvažiuoti į miškus. UAB „Kretingos šilumos tinklai“ dabar privalo visą kurą pirkti centralizuotai, per biržą.

Dabar šilumos tiekėjai ruošiasi apsilankyti kaimo katilinėse, kur bus vykdomi hidrauliniai bandymai. Vasarą atostogauti nesiruošiama. Vieni iš didesnių darbų vyks Kretingoje – naujomis bus keičiamos kai kurios senos šilumos trasos. Planuojama pakeisti apie 300 metrų trasų.

„Planuojame pakeisti vieną šildymo katilą Kretingos katilinėje, tačiau kol kas negavome atsakymo dėl pateiktos paraiškos finansavimui. Taip pat dar neaiški kai kurių kaimo gyvenviečių katilinių ateitis. Dažniausiai jos šildo ugdymo įstaigas. Todėl, atsižvelgiant į rajono valdžios sprendimus, bus planuojama, kurias remontuoti, o kurias ne. Pavyzdžiui, taip gali atsitikti su Kalniškių katiline, jei bus uždaryta mokykla. Dabar išgyvename laukimo periodą. Su didesnėmis gyvenvietėmis tokių problemų nėra“, – sakė bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas gamybai Aidas Keblys.

Pasak šilumos tiekėjų, susiduriama su nemaloniomis situacijomis, kai tenka uždaryti rekonstruotas katilines, kuriose remontai būna padaryti ne tik savo, bet ir europinėmis lėšomis. Anot A. Keblio, būtų gerai panašias perspektyvas, galimus sprendimus sužinoti bent penkerius metus į priekį. Tada būtų galima planuoti kažką konkrečiau.

Bendrovės planuose – ir senojo Kretingos miesto katilinės kamino griūtis, tačiau sukonkretinti griovimo darbų specialistai kol kas neskuba. Pasak A. Keblio, dar reikia daug ką išsiaiškinti ir priimti svarbius sprendimus, nes tokio kamino, juo labiau tokioje vietoje, griovimas yra pakankamai sudėtingas reikalas.

Skaityti 1203 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje