Savireklama

„Kretingos turgus“ savarankiškumą išsaugos, bet... Pirmo puslapio

  • %PM, %25 %581 %2018 %12:%Bal

Kęstutis GABŠYS

Praėjusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos nariai atsisakė patvirtinti naujas UAB „Kretingos turgus“ teikiamų paslaugų kainas ir pavedė Savivaldybės administracijai sudaryti darbo grupę, kuri kompleksiškai išnagrinėtų bendrovės problemas bei pateiktų savo pasiūlymus dėl jos veiklos perspektyvų. Užvakar posėdžiavusio Savivaldybės Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto posėdyje Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis viešai paskelbė darbo grupės rekomendacijas – Kretingos turgui liepta išgyventi.
Komiteto posėdyje paskelbti darbo grupės pasiūlymai ir rekomendacijos susidėjo iš penkių punktų. Pirmiausia – Administracijos ir darbo grupėje dirbusių Tarybos narių nuomone, UAB „Kretingos turgus“ privalo ir toliau likti savarankišku juridiniu asmeniu. Taigi, nebeturėtų būti keliami klausimai dėl bendrovės reorganizavimo, likvidavimo ar privatizavimo.
Įmonės valdybai kartu su jos vadovu siūloma peržiūrėti bendrovės etatų sąrašą ir ieškoti taupymo galimybių. Kai kuriems Tarybos nariams ypač „užkliuvo“ bendrovės finansininkės pareigybė – jos siūloma atsisakyti ir samdyti buhalterinės apskaitos bendrovę.
Darbo grupė nemato kitų galimybių sumažinti įmonės įsiskolinimus bei atstatyti įmonės nuosavo kapitalo trūkumą (kurį reikalauja atlikti bendrovę auditavusi įmonė), kaip vėl grįžti prie praėjusiame Tarybos posėdyje nesvarstyto sprendimų projekto dėl bendrovės teikiamų paslaugų kainų kėlimo. Tiesa, šias kainų korekcijas atlikti po to, kai bendrovė peržiūrės savo įstaigos pareigybių skaičių ir funkcijas.
Darbo grupė siūlo Savivaldybės administracijai ir politikams toliau diskutuoti dėl „Kretingos turgaus“ raidos perspektyvų ir mano, kad į pačią turgaus infrastruktūrą būtina rimtai investuoti. Vienas iš galimų investicijų šaltinių – bendrovės administruojamų mugių bei miesto švenčių surenkamos prekybos rinkliavos. Tai esą padidintų „Kretingos turgaus“ darbuotojų motyvaciją sėkmingiau mieste organizuoti įvairias prekybines muges.
Šie iš esmės racionalūs pasiūlymai dėl „Kretingos turgaus“ ateities komiteto narių tuoj pat buvo sudaužyti į šipulius. Beveik kiekvienas politikas jautė pareigą pamokyti bendrovės direktorių, kaip reikia dirbti. Tarybos narys Vytautas Ročys ėmė ginti prekiautojus gėlių ir medelių sodinukais. Konstantinas Skierus pareikalavo pabranginti prekybos vietas už prekybą padėvėtais rūbais. Tarybos nariui Antanui Kalniui 336 eurai per metus, kuriuos bendrovė išleidžia kanceliarinėms prekėms įsigyti, pasirodė per didele prabanga.
Tarybos narių norą užsiimti mikromenedžmentu ėmė slopinti meras Juozas Mažeika ir komiteto pirmininkas Dangiras Samalius. Meras Tarybos nariams priminė, kad bendrovės teikiamame sprendimo projekte kai kurioms prekybininkų kategorijoms prekybos mokestis padidės tik 50 euro centų, todėl nevertėtų piešti apokaliptinių kainų šuolių. D. Samalius Tarybos nariams priminė, kad rajono Taryba yra bendrovės savininkė, todėl tvirtindama įkainius privalo užtikrinti, kad bendrovė gautų pakankamai pajamų, reikalingų jai išgyventi.

Skaityti 997 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje