Savireklama

Į Palangą – su kliūtimis Pirmo puslapio

  • %PM, %25 %587 %2018 %13:%Bal

 

Kęstutis GABŠYS

Jau beveik mėnuo, kai į Palangą automobiliais vykstantiems kurorto svečiams tenka apsišarvuoti kantrybe ir kurį laiką pastovėti automobilių spūstyse. Lietuvos automobilių kelių direkcija pradėjo kurorto transporto arterijos – Kretingos gatvės – rekonstrukciją. Kelininkai įsipareigojo darbus atlikti per rekordiškai trumpą laiką – šešis mėnesius, tačiau į kurortą keliaujantiems žmonėms dėl kelio darbų per tą laiką tam tikrų nepatogumų neišvengiamai teks patirti.
Didžiausia investicija po aplinkkelio
Rekonstrukcijos darbų projekte per pusę metų nuo darbų pradžios numatyta sutvarkyti Kretingos gatvės atkarpą nuo Kurorto gatvės iki Klaipėdos plento bei Klaipėdos plento atkarpą nuo Vasario 16-osios gatvės ir Vėžių gatvės iki Virbališkės tako.
Palangos savivaldybė informuoja, kad rekonstrukcijos metu Kretingos gatvėje bus įrengtos 4 eismo juostos, atsiras centrinė skiriamoji juosta, apsauginiai barjerai, pėsčiųjų ir dviračių takai, bus sutvarkytos autobusų stotelės ir nuovažos į sklypus. Kretingos gatvės pusėje bus įrengta vienšlaitė 5,5 metro pločio jungiamoji gatvė. „Eismo dalyvių saugumą pagerins Kretingos gatvėje planuojamos įrengti trys žiedinės sankryžos: su Vasaros ir Sodų gatvėmis – turbožiedinės, su Klaipėdos plentu – maža žiedinė“, – teigiama Palangos savivaldybės pranešime.
Rekonstrukcijos darbų projekto vertė siekia 7 milijonus eurų. Tai būtų didžiausia investicija į Palangos savivaldybės susisiekimo infrastruktūrą po to, kai 2015 m. buvo baigtas tiesti Palangos aplinkkelis.
Nepatogumų nepavyks išvengti
Kelininkai Kretingos gatvės rekonstrukcijos darbus planuoja įgyvendinti ir kurortinio sezono metu. Pirmasis rekonstrukcijos darbų etapas jau prasidėjo ir truks iki Joninių. Antrasis gatvės rekonstrukcijos etapas prasidės nuo Joninių ir tęsis iki rugsėjo vidurio. Palangos savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Giedrius Ramonas „Švyturiui“ sakė, kad važiavimo sąlygos vasarą vykstant iš ir į Palangą nebus kitokios nei buvo iki prasidedant gatvės rekonstrukcijai. „Rekonstrukcijos metu eismas Kretingos gatve vyks abiem kryptimis, o iki vasaros rangovai yra įsipareigoję įrengti ir išasfaltuoti rekonstruojamos gatvės dalies dvi eismo juostas. Vėliau Kretingos gatve automobiliai abiem kryptimis galės važiuoti jau rekonstruota gatvės puse“, – teigė kurorto savivaldybės atstovas.
Vairuotojams, norintiems išvengti kamščių, G. Ramonas siūlo rinktis aplinkinius maršrutus. „Į Palangą patogiai galima įvažiuoti ne tik Kretingos gatve – vengiant rekonstruojamos gatvės atkarpos, iš Kretingos pusės atvykstantys vairuotojai gali rinktis Palangos aplinkkelį ir į kurortą įvažiuoti iš Palangos oro uosto pusės. Vykstantieji iš Klaipėdos pusės gali rinktis kelią pro Nemirsetą“, – kalbėjo G. Ramonas.

Skaityti 1074 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje