Savireklama

Neįgaliųjų prašymai patenkinami Pirmo puslapio

  • %PM, %28 %582 %2018 %12:%Bal

Aistas MENDEIKA

Pernai žmonėms su negalia pritaikyti gyvenamuosius būstus išleista 25 tūkst. 291 euras. Didžioji dalis lėšų, 15 tūkst. 91 euras, skirta iš valstybės biudžeto. Kretingos rajono savivaldybė iš biudžeto skyrė 10 tūkst. 200 eurų.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė „Švyturiui“ teigė, jog būstui pritaikyti žmonėms su negalia kasmet skiriamos lėšos panaudojamos racionaliai.

„Norintys pagerinti savo gyvenamąją aplinką rajono neįgalieji parašo prašymus. Speciali komisija, vadovaudamasi būsto pritaikymo poreikio vertinimo metodika, atlieka vertinimą ir sudaro pageidaujančiųjų eilę. Vėliau skalbiamas viešųjų pirkimų konkursas rangos darbams atlikti. Ir tik tada, kai žinomos kainos, prašoma skirti lėšas“, – sakė D. Blagnienė.

Kasmet pritaikyti būstus paprašo 3–5 rajone gyvenantys neįgalieji. 2015-aisiais buvo gauti 6 prašymai ir visi patenkinti. Pernai buvo gauti 5 prašymai, tačiau vienas žmogus su negalia mirė, todėl patenkinti 4 prašymai.

Pasak Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėjos D. Blagnienės, dažniausiai prašoma pritaikyti sanitarines patalpas – įrengti patogias dušines, praplatinti duris, kad būtų galima į patalpą įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu, taip pat pageidaujama įrengti nuovažas, keltuvus.

„Dabar valstybės bei savivaldybės lėšomis įrengti keltuvus galima tik į pirmąjį aukštą. Jei žmogus nori įsigyti keltuvą iki antrojo aukšto, jau turi prisidėti savo pinigais. Esame įsigiję tris specialius kopiklius, kurie neįgaliesiems vežimėliuose padeda kopti laiptais. Du iš jų jau naudojami“, – teigė D. Blagnienė.

Pritaikant būstus žmonėms su negalia paprastai padaromas ir patalpos, kuri pritaikoma, remontas. Anot D. Blagnienės, norint sujungti tualetą su vonios kambariu, kad būtų daugiau vietos, tenka išgriauti ir sienas. Todėl suremontuojamos ir grindys, lubos, sienos.

„Statybininkų atliekamais darbais žmonės patenkinti. Bent jau mes kol kas nesame gavę jokių nusiskundimų“, – tikino vedėja.

Pasak D. Blagnienės, iki šiol problemų dėl finansavimo nebuvo. Tikimasi, jog ir šiemet pavyks neįgaliesiems pritaikyti 4 būstus, nes tiek buvo gauta prašymų. Tačiau susiduriama su darbų rangovų parinkimo problema.

„Sunku surasti įmonę, kuri imtųsi tokių darbų. Lėšos skiriamos nedidelės, objektai irgi nedideli. Dažnai statybininkams tenka važinėtis po rajoną. Pasitaiko, jog patys einame į įmones ir prašome dalyvauti konkursuose“, – sakė D. Blagnienė pridurdama, jog viešųjų pirkimų konkursai rangovams parinkti rengiami visiems numatytiems objektams iškart.

Skaityti 1027 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje