Savireklama

Kaimynų nesutarimus aiškinsis komisija Pirmo puslapio

  • %PM, %02 %575 %2018 %12:%Gegužė

Aistas MENDEIKA

Praėjusį penktadienį įvykusiame Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje išklausyti rajono gyventojų prašymai, tačiau ne visi patenkinti. Dėl kai kurių prašymų sprendimai bus priimti vėliau, gegužę surengus išvažiuojamąjį posėdį.
Viena Kretingos Savanorių gatvės gyventoja skundėsi, jog labai trukdo anksti ryte stotelėse burzgiantys maršrutiniai autobusai. Pasak jos, triukšmas prasideda apie 5 val. ryto, kai daugelis žmonių dar miega, ypač vaikai. Moteris prašė surasti galimybę autobusų stoteles perkelti į kitą vietą, toliau nuo daugiabučių namų.
Eismo saugumo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis informavo, jog ketinama Savanorių gatvę su Žemaitės alėja jungiančioje vienoje gatvėje padaryti vienpusį eismą, tačiau dar nenuspręsta, į kurią pusę jis bus leidžiamas. Kol kas dar derinamas gatvės rekonstrukcijos projektas.
Pasak P. Černeckio, gali būti taip, kad maršrutinių autobusų sustojimai bus perkelti kitur, todėl dabar keisti jų vietą neverta.
Dviejų gyvenamųjų namų Pryšmančiuose šeimininkai Eismo saugumo komisijai skundėsi, jog niekaip nepavyksta susitarti su vienu kaimynu, prie kurio namų, gatvėje, nuolat stovi įvairūs automobiliai. Mat kaimynas savo sodyboje yra įsirengęs dirbtuves ir remontuoja automobilių variklius.
Pasak komisijos posėdyje dalyvavusių pryšmantiškių, jų sodybos esančios šiek tiek žemiau gatvės, todėl priešingoje jos pusėje paliekami automobiliai dar labiau apsunkina išvažiavimą ir įvažiavimą į kiemus, ypač su žemės ūkio technika.
Gyventojai siūlė komisijai įrengti automobilius draudžiančius statyti kelio ženklus vienoje Centro gatvės pusėje. Galbūt tai, jų nuomone, situaciją galėtų pagerinti.
Tačiau Eismo saugumo komisijos nariams toks pasiūlymas nepasirodė pats tinkamiausias. Kai kurie nariai tikino, jog uždraudus statyti automobilius vienoje vietoje, jie bus statomi kitoje. Todėl gali būti nepatenkinti kiti Centro gatvės Pryšmančiuose gyventojai. Taip pat negalima uždrausti statyti automobilius visoje gatvėje, nes patys gyventojai nebegalės palikti ir savo automobilių.
Padėti išspręsti problemą komisijos prašę Pryšmančių gyventojai tikino, jog paprastai, draugiškai susitarti su automobilių variklius remontuojančiu kaimynu nepavyksta. Vis dėlto Eismo saugumo komisijos nariai nutarė šiame posėdyje sprendimo nepriimti ir situaciją kruopščiau išanalizuoti vietoje, gegužę surengus išvažiuojamąjį posėdį. Anot komisijos pirmininko P. Černeckio, galbūt tada vis dėlto pavyks kaip nors kaimynams susitarti, surasti abiems pusėms palankų sprendimą.
„Mums nesvarbu, kokių priemonių bus imtasi, svarbu, kad galėtume netrukdomai iš savo kiemų išvažiuoti į gatvę, kad tam netrukdytų joje palikti automobiliai“, – sakė pryšmantiškiai.
Eismo saugumo komisijos prašyta įvažiuojant į Rūdaičius, nuo Kretingsodžio pusės, įrengti greitį slopinantį kalnelį. Pasak vieno rūdaitiškio, įvažiuodami į gyvenvietę automobilių vairuotojai greitį sumažina tik pačiame jos centre, o ne pradžioje. Dažnai greitis siekia apie 70–80 kilometrų per valandą.
„Šioje gatvėje gyvena apie 10 vaikų, kurie dažnai išeina iš kiemų, jau nekalbant apie kelionę į mokyklą. Todėl pravažiuojantys automobiliai ir jiems, ir kitiems Rūdaičių gyventojams kelia didelę grėsmę. Įvažiuojant į gyvenvietę nepaisoma Kelių eismo taisyklių reikalavimų, todėl nematome kitos išeities, kaip įrengti greitį mažinantį kalnelį“, – tikino rūdaitiškis.
Pasak Eismo saugumo komisijos pirmininko P. Černeckio, bus kreipiamasi į Automobilių kelių direkciją, kuriai priklauso kelias Kretingsodis-Rūdaičiai. Komisija prašys direkcijos įvertinti situaciją ir imtis priemonių. Tačiau kokių bus imamasi, spręs pati direkcija.
Pasak Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Ričardo Kačino, policijos pareigūnai dažniau apsilankys Rūdaičiuose ir pakontroliuos į gyvenvietę įvažiuojančius automobilius.
Savanorių gatvėje Kretingoje, prie Šeimos medicinos centro esančioje aikštelėje, bus įrengtas kelio ženklas, leidžiantis palikti automobilius dvi valandas. Toks ženklas galios nuo 8 val. ryto iki 18 val. vakaro, kol dirbs medicinos centras. Netoliese esančioje kitoje aikštelėje bus numatytos vietos neįgaliųjų automobiliams.
Taip pat kitame posėdyje Eismo saugumo komisija spręs, kaip patenkinti Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro prašymą įrengti kelio ženklus su nuorodomis į gyvenvietėse esančias medicinos įstaigas. Prašyme komisijai teigiama, jog pravažiuojančių automobilių vairuotojai dabar nežino, kur gali kreiptis, jei prireikia medicininės pagalbos, todėl tokie ženklai esą reikalingi.
Pasak policijos Veiklos skyriaus viršininko R. Kačino, pagal galiojančius teisės aktus tokie ženklai su nuorodomis į medicinos įstaigas gali būti įrengiami tose gyvenvietėse, kuriose suteikiama pirmoji pagalba. Vadinasi, tokios įstaigos turi dirbti visą parą. Pasak R. Kačino, dabar gyvenvietėse esančios medicinos įstaigos, dažniausiai ambulatorijos, pirmosios pagalbos nesuteikia ir dirba ribotą laiką, todėl tokie kelio ženklai su nuorodomis į jas neįrengiami.
Vis dėlto nutarta kruopščiau išanalizuoti Kretingos PSPC prašymą ir dar kartą jį svarstyti kitame posėdyje.
Pasieniečių gatvės gyventojams teks šiek tiek pakentėti – nuspręsta neriboti automobilių eismo šia gatve. Netoliese vyksta statybos darbai, o sunkiasvoris transportas kito privažiavimo neturi. Pasak komisijos narių, statybos yra laikinos, jos nesitęs amžinai, todėl žmonėms truputėlį teks pakentėti.
Netrukus Maironio gatvėje atsiras kelio ženklas, draudžiantis automobiliams stovėti šalia kapinių tvoros, o prie Civilinės metrikacijos skyriaus esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje nebus galima vienoje vietoje palikti automobilių – kad neįgalieji bei kiti pėstieji galėtų be kliūčių patekti į parką. Šioje vietoje numatomas horizontalusis ženklinimas.

Skaityti 1613 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje