Savireklama

Galimybė važiuoti asfaltu patinka ne visiems Pirmo puslapio

  • %PM, %12 %551 %2018 %12:%Gegužė

 

Aistas MENDEIKA

Savivaldybės suteikiama galimybė pagerinti kelių šalia savo namų būklę, pasirodo, gali sukelti ir įtarimų bei abejonių, kad biudžeto lėšos išleidžiamos ne ten, kur reikėtų, asfaltuojami ne tie vietinės reikšmės keliai, kuriais naudojasi daugiau gyventojų, arba net tenkinamos turtingų rajono verslininkų užgaidos.
Pernai Kretingos rajono savivaldybės biudžeto bei gyventojų lėšomis buvo išasfaltuota dalis kelio į Kvecius. Šiemet planuojama baigti asfaltuoti šį kelią, asfaltu susijungsiantį su magistraliniu keliu A11.
Atrodytų, viskas labai gerai – Savivaldybė nepajėgi tik savomis lėšomis asfaltuoti vietinės reikšmės žvyrkelius, todėl pasiūlė gyventojams prisidėti prie kelių būklės gerinimo. Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą aprašą, teikti paraiškas ir savo pinigais prisidėti prie kelių asfaltavimo gali visi – ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Tokiu būdu atsiranda kur kas didesnė tikimybė nebekvėpuoti žvyrkelių dulkėmis ir važinėti asfaltu nelaukiant, kol kas nors iš kur nors duos pinigų keliams asfaltuoti.
Tačiau tokia galimybė, pasirodo, gali sukelti ir rimtų abejonių. „Švyturio“ redakciją pasiekė vieno rajono gyventojo, nepageidavusio skelbti savo pavardės, laiškas, kuriame teigiama, jog žvyrkelio į Kvecius asfaltavimas kelia daug klausimų. Pasak jo autoriaus, Kvecių gyvenvietės Vidgirio gatvėje yra tik dešimt sodybų, taip pat vargu, ar joje gyvena 50 gyventojų. Dar labiau abejojama, kad gyventojai turi pakankamai pinigų, jog galėtų prisidėti prie kelio asfaltavimo. Spėjama, jog „čia verslo atstovo kapitalas siekiant turėti geresnį privažiavimą“.
Laiške redakcijai paminėti ir Pryšmančiai. Laiško autoriaus nuomone, netoliese esanti Pryšmančių Centro gatvė yra kur kas tankiau apgyvendinta, tačiau kažkodėl jos asfaltuoti neketinama.
Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis paaiškino, jog teikti paraiškas ir savo lėšomis prisidėti prie žvyrkelių asfaltavimo turi teisę ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Jos turi sudaryti ne mažiau kaip 20 proc. visų reikalingų lėšų. Šių metų darbams rajono biudžete numatyta 85 tūkst. eurų.
„Kiek tiksliai kainuos žvyrkelių asfaltavimo darbai prisidedant ir gyventojams, paaiškės tada, kai bus įvykę viešųjų pirkimų konkursai“, – sakė P. Černeckis.
Pasak Administracijos direktoriaus pavaduotojo, jau 2016-aisiais bendrovė „P. Varkojis ir kompanija“ pateikė paraišką dėl Kvecių gyvenvietės Vidgirio gatvės asfaltavimo. Praėjusiais metais išasfaltuota dalis žvyrkelio. Pernai ta pati bendrovė vėl pateikė paraišką šių metų darbams.
„Kalbant apie Pryšmančiuose esančią Centro gatvę, kuri taip pat susijungia su magistraliniu keliu A11, iš pryšmantiškių jokios paraiškos negavome“, – teigė P. Černeckis.
Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė „Švyturiui“ teigė, jog pagal parengtą ir Tarybos patvirtintą aprašą visos gautos paraiškos įvertinamos, jos turi atitikti kelis kriterijus ir tik tada nusprendžiama, kuriems žvyrkeliams asfaltuoti galima skirti biudžeto lėšų. Kitaip tariant, pageidaujamas asfaltuoti kelias turi būti reikalingas gyventojams. Tokie keliai, kuriais naudojasi tik koks nors vienas gyventojas, biudžeto lėšomis negali būti asfaltuojami.
Šiemet Kvecių Vidgirio gatvės asfaltavimas numatomas dar ir todėl, kad apie pusę kelio išasfaltuota pernai. Todėl visai logiška, jog asfalto danga turėtų susijungti su magistraliniu keliu A11.
Vidgirio gatvės asfaltavimo iniciatorius, UAB „P. Varkojis ir kompanija“ vadovas Pranas Varkojis patvirtino, kad prie Vidgirio gatvės asfaltavimo savo lėšomis prisideda tik jo vadovaujama bendrovė.
„Gyventojų yra, tačiau dėl visiems suprantamų priežasčių toli gražu ne kiekvienas gali pinigų tam skirti. Jei mes galime, tai kodėl to nepadaryti? Juk ir kitiems žmonėms bus maloniau važiuoti asfaltu nei žvyrkeliu“, – „Švyturiui“ sakė P. Varkojis pridurdamas, jog tik gaila, kad asfaltuotas kelias labiau primena gerą dviračių taką – yra siaurokas ir, ko gero, nepakankamai stiprus, kad ilgai atlaikytų gana intensyvų eismą.

Skaityti 1796 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje