Savireklama

Perspėja saugotis telefoninių sukčių Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %427 %2018 %09:%Gegužė

Per praėjusį savaitgalį į policiją kreipėsi net penki Kretingos rajono gyventojai, kurie pranešė, kad jiems skambino telefoniniai sukčiai – jie norėjo išgauti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodus ar „patikrinti" netikrus pinigus. „Galime pasidžiaugti, kad šį kartą mūsų rajono gyventojai atpažino sukčius ir nepasidavė jų įtikinėjimams“, – sakė Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, bendruomenės pareigūnė Jūratė Kazlauskienė.
Ji dar kartą gyventojams primena, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, nereikalauja perduoti grynųjų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitas bankines operacijas, neateina į namus paimti grynųjų pinigų.
Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir elektroninės bankininkystės duomenų. Kilus menkiausiam įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami baikite pokalbį telefonu ir apie tai praneškite trumpuoju numeriu 112. Žinokite, kad sukčiai gali apsimesti elektros, dujų, vandentiekio skaitiklių tikrintojais, socialiniais darbuotojais, todėl nemokėkite nieko grynaisiais, nerodykite savo pinigų.
Pasak J. Kazlauskienės, plinta ir kitokie sukčiavimai. „Socialiniuose tinkluose pastaruoju metu apstu skelbimų, kuriuose siūloma lengvai, nieko nedarant, neišeinant iš namų, užsidirbti, – naują sukčių apgavystės būdą pristatė pareigūnė. – Esą tai labai paprasta – tereikia nurodyti savo asmeninę sąskaitą, leisti ja naudotis, daryti nurodomus pavedimus. Už šią paslaugą sumokama nedidelė, 10–20 eurų suma. Susigundžiusieji tokiu būdu užsidirbti ne tik sulaukia didelių nepatogumų, bet ir gali būti apkaltinti nusikalstama veika. Dalykas tas, kad lengvai užsidirbti, suprantama, siūlo nusikalstamas veikas vykdantys asmenys, dažniausiai nuteistieji. Jie, naudodamiesi patikliais žmonėmis, sukčiavimais ir apgavystėmis išviliotus pinigus išgrynina, o praturtėti lengvai panorusiems gyventojams po to reikia aiškintis policijoje. Jie gali tapti sukčių bendrininkais ne tik dėl sukčiavimo, bet ir rimtesnių nusikaltimų – tokių, kaip pinigų plovimas ar terorizmo rėmimas, už kuriuos jau gresia laisvės atėmimas bei padarytų žalų atlyginimas“.
J. Kazlauskienės teigimu, gyventojai taip pat susigundo ir neįtikėtinai pigiai parduodamomis prekėmis, priklausomai nuo sezono ir paklausos, pradedant įvairiu kuru – malkomis, pjuvenų briketais, granulėmis, baigiant brangia žemės ūkio technika. Susigundę skuba pervesti avansą. Prekės negauna, avansas prarandamas. „Surasti, kas pasisavino pinigus, sudėtinga dėl prieš tai jau papasakotos sukčių naudojamos schemos. Išeitų, kad mes patys labai padedame sukčiams mus apgaudinėti. Būkime budrūs, nepakliūkime į nusikaltėlių pinkles“, – ragina J. Kazlauskienė.
Policijos pareigūnė gyventojus ragina ir dar kartą perkalbėti su savo garbaus amžiaus tėvais, seneliais, kaimynais ir jiems įteigti vieną labai svarbų dalyką – niekas iš oficialių institucijų nevaikšto pas gyventojus ir jų santaupų nerevizuoja, pinigų netikrina, jokių paslaugų neteikia.

„Švyturio“ inf.

Skaityti 900 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje