Savireklama

Susirūpino sąvartyno Ateities gatvėje ateitimi Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %432 %2018 %09:%Gegužė

 

Laima STONKUVIENĖ

Vydmantuose yra mažiausiai du sąvartynai, kurie gyventojams jau pradeda kelti baimę. Ypač didelę grėsmę jie jaučia dėl esančiojo Ateities gatvėje, nes po teritoriją mėgsta vaikščioti vaikai, čia „pabaliavoti“ renkasi suaugusieji. Dabar, kai karštas oras, užtektų numesti degantį degtuką ar nuorūką ir dūmais gali būti paleista pusė kaimo.
„Šioje vietoje kolūkio laikais buvo gyventojams skirti ūkiniai statiniai. Kai kuriuose iki šiol žmonės laiko savo daiktus, kiti parduoti ar perleisti, treti daug metų apleisti, nebenaudojami. Po šią teritoriją mėgsta šmirinėti vaikai, kurie gali gaisrą sukelti, o ir susižeisti kabarodamiesi į antrą aukštą, kur dar yra šieno likučių, ar net nukristi. Tarp vaiduokliais virtusių statinių vienas kažkas įsigudrino numesti lentgalius, dabar tai jau tapo sąvartynu, kuriame gali rasti ko tik nori. Akis bado ir grėsmę kelia ir netoliese esantys statybiniai blokai, kurie taip pat tapo susitikimų ir išgėrimų vieta“, – pasakojo vydmantiškiai.
Kitas sąvartynas išdygęs Verslininkų gatvėje, prie buvusių kultūros namų pastato. Kaip pasakojo vienas iš namo gyventojų Vidmantas, viskas prasidėjo nuo kelmų, kurie čia, jo žiniomis, atvežti tvarkant gyvenvietės miškelį. „Kažkada šiame name gyvenome keliolika šeimų, dabar likome penkiese. Buvęs kaimynas į šią vietą atsivežė ir išvertė lentgalius kūrenti, – pasakojo vyras. – Tačiau netrukus jis išvažiavo gyventi kitur, o lentgalius ir paliko, sako, kam reikia, imkit ir deginkit. Tačiau mes šildomės kitu būdu, lentgalių niekam nereikia, tai ir guli pamesti. Dabar čia žmonės, kaip patys matėt, atnešė ir paliko langų rėmus, baldų, kilimų, nebenaudojamų indų, net šuns būdą, žodžiu, visą jiems nebereikalingą šlamštą. Mes į šią krūvą nė vienas jokių šiukšlių nenešame – kiekvienas gyventojas po konteinerį atliekoms turime“.
Kalbinti vydmantiškiai neslėpė susirūpinimo sąvartynų ateitimi, nes jie ne tik kad nepuošia gyvenvietės, bet ir gali prišaukti labai skaudžių nelaimių.
Laikinai Vydmantų seniūno pareigas einantis Rimvydas Šakinis „Švyturiui“ sakė, jog apie sąvartynus seniūnija žino, apie tai ją taip pat informavo gyventojai. „Jau išsiaiškinome, kad statybiniai blokai priklauso vienam vydmantiškiui, tačiau jie guli ant valstybinės žemės. Lieka tik susiorganizuoti ir blokus išvežti. Žinoma situacija ir dėl abiejų sąvartynų. Apie esantįjį Ateities gatvėje pranešta Savivaldybės Statybos skyriui, jis aiškinasi, kam tie statiniai priklauso. Jų šeimininkai bus įspėti teritoriją susitvarkyti ir turės tą padaryti, kitaip lauks baudos. Šiukšles iš Verslininkų gatvės jau ne kartą vežėme, tačiau žmonės, pasirodo, ir toliau nereikalingais rakandais toje vietoje atsikrato. Būtinai nuvažiuosiu į vietą, žiūrėsime, ką seniūnija gali padaryti, ir problemą spręsime“, – patikino R. Šakinis.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 140 eurų, toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Skaityti 863 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje