Savireklama

Medicinos įstaigas kaime rodys kelio ženklai Pirmo puslapio

  • %AM, %27 %429 %2018 %09:%Gegužė

 

Aistas MENDEIKA


Balandžio pabaigoje vykusiame Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje buvo nutarta kai kurių klausimų sprendimą atidėti kitam posėdžiui, nes kabinetuose išsiaiškinti realių situacijų nepavyko. Šią savaitę surengtas išvažiuojamasis komisijos posėdis, kurio metu aplankytos probleminės vietos, priimti sprendimai.

Bus ženklai su papildomomis lentelėmis
Dar kartą padiskutavus apie būtinybę įrengti gyvenvietėse kelių eismo ženklus, informuojančius apie netoliese esančius medicinos punktus, nutarta, jog vis dėlto jie reikalingi. Pasak posėdyje dalyvavusios Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro atstovės, rajone yra aštuoni medicinos punktai, iš kurių tik du pažymėti kelio ženklais.
„Buvo atvejų, kai prireikus skubios medicininės pagalbos vairuotojai klaidžiojo po gyvenvietes ieškodami medicinos punkto, o neradę kvietė greitąją pagalbą. Kiekviename punkte taip pat suteikiama ir pirmoji pagalba, bet ne visą parą, o darbo valandomis“, – sakė atstovė.
Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas informavo, jog kelio ženklai gali būti įrengiami prie tokių medicinos punktų, kuriuose pirmoji pagalba suteikiama visą parą. Vadinasi, prie Kretingos rajone esančių punktų jų neturėtų būti. Tačiau problemos dėl pirmosios pagalbos suteikimo sprendimas netrukus buvo rastas – prie naujų kelio ženklų bus papildomos lentelės, kurios informuos apie medicinos punkto darbo laiką, kad naktį ar ne darbo laiku nereikėtų veltui gaišti laiko.
Nauji kelio ženklai, informuojantys apie netoliese esančius medicinos punktus, bus įrengti Šukėje, Piliakalnyje, Kurmaičiuose, Raguviškiuose, Baubliuose bei Jokūbave.

Nesutarimus paliko aiškintis patiems
Išvykę apžiūrėti probleminių vietų, Eismo saugumo komisijos nariai pirmiausia užsuko į Pryšmančių Centro gatvę. Čia keli gyventojai skundėsi, jog jų kaimynas, remontuojantis automobilių variklius, dažnai užgriozdina gatvę, joje sustoja ir klientų automobiliai, labai apsunkinantys išvažiavimus iš kiemų. Pasak nepatenkintųjų, vasarą dar šiaip taip įmanoma verstis, tačiau žiemą, ypač kai atvažiuoja giminaitės moterys, išsukti iš žemiau gatvės esančių kiemų beveik neįmanoma, nes sustatyti pas kaimyną atvažiavę automobiliai neleidžia to laisvai padaryti. Žmonės svarstė, galbūt reikia įrengti automobiliams draudžiantį stovėti kelio ženklą ar imtis kitokių priemonių, kad transporto priemonės gatvėje nebūtų paliekamos.
Suprantama, atsirado ir nepatenkintiesiems esama situacija prieštaraujančiųjų frontas. Pastarieji tikino, jog vienoje gatvės pusėje stovintys automobiliai niekam netrukdo, o kaimynai gali be problemų iš savo kiemų išvažiuoti. Be to, žemės ūkio technikai yra numatytas kitas kelias, o įrengti draudžiantį stovėti kelio ženklą jokiu būdu negalima.
„Esu neįgalus žmogus, parvažiavęs namo gatvėje palieku automobilį ir einu atsidaryti garažą. Vadinasi, jei bus kelio ženklas, aš turėsiu bėgte bėgti prie garažo durų, kad tik niekas nepamatytų stovinčios mano transporto priemonės, ir skubėti įvažiuoti į garažą?“ – pasipiktinęs klausė vienas kaimo gyventojas.
Automobilius remontuojantis pryšmantiškis irgi tikino, jog gatvėje šalia jo sklypo stovintys automobiliai tikrai niekam netrukdo, panaikinta net pakelėje buvusi žalia veja, atvežtas žvyras, kad automobiliai sustoti galėtų kuo arčiau tvoros ir netrukdytų pravažiuojantiesiems.
„Kartais būna, kad sugedęs automobilis atvežamas, jį reikia iškrauti. Tokius atveju taip, vienas ar kitas įvažiavimas į kiemą užtveriamas. Tačiau tai trunka tik dešimt ar penkiolika minučių, kol automobiliai iškraunami. Daugiau niekam jokių įvažiavimų neužblokuojame“, – tikino žmogus.
Diskusija netruko peraugti į karštus ginčus, iš abiejų susiginčijusių pusių pasipylė priekaištai dėl padarytų ir nedarytų dalykų. Teko įsikišti Eismo saugumo komisijos pirmininkui Povilui Černeckiui ir paaiškinti, jog komisija nesiruošia aiškintis kaimynų nesutarimų.
„Tarpusavio nesantaikos priežastis aiškinkitės patys. Komisija įpareigos atitinkamas tarnybas stebėti situaciją Centro gatvėje ir nustatyti, ar verta imtis kokių nors priverstinių priemonių, kad vieni kaimynai netrukdytų kitiems“, – sakė P. Černeckis.

Sankryžoje ketinama įrengti žiedą
Komisijos sprendimu, įmonė „Kretingos komunalininkas“ įpareigota pasirūpinti, kad sankryža šalia bendrovės „Kretingos vandenys“ būtų saugi. Pasak netoliese gyvenančių kretingiškių, įvažiavime į Grafų Tiškevičių gatvę eismas tapo itin intensyvus, pravažiuoja ne tik lengvieji, bet ir krovininiai automobiliai. Žmonės dėkojo komunalininkams už tai, kad jie pasirūpino gatve, užpylė skaldos, išlygino duobes. Tačiau pasirodė kita medalio pusė – dingo status posūkis ir atsirado„greitkelis“, kuriuo jaunimas važinėja nepaisydamas jokių greitį ribojančių kelio ženklų.
Pasak gyventojų, tokia situacija atsirado po to, kai komunalininkų greideris, nenorėdamas sukiotis pirmyn atgal, pravažiavo beveik tiesiai, padarydamas smagią gatvę „skraiduoliams“. Dabar komunalininkams teks pasirūpinti, kad sankryža bent šiek tiek būtų atstatyta į senąsias ribas.
Netrukus automobilių vairuotojams reikės būti atidesniems iš Vytauto gatvės įvažiuojant į magistralinį kelią A11. Numatyta, jog įsukus į kelią Šiauliai-Palanga bus galima važiuoti tik link Kartenos. Eismo saugumo komisijos nariai juokavo, jog apsisukti ir grįžti į Kretingą esą bus galima Šiauliuose. Baigiantis Vytauto gatvei ir prie įvažiavimo į kelią A11 ketinama įrengti naujus kelio ženklus, draudžiančius sukti į kairę.
Pasak komisijos pirmininko P. Černeckio, ateityje numatoma Melioratorių gatvės rekonstrukcija, ketinama sankryžoje su Vytauto gatve įrengti žiedą. Taip pat planuojama dalį Vytauto gatvės apskritai panaikinti, o įvažiavimą į kelią A11 palikti tik vieną – šalia degalinės.

Skaityti 891 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje