Savireklama

Kaimų stadionuose sportininkai konkuruoja su kurmiais Pirmo puslapio

  • %AM, %30 %527 %2018 %11:%Gegužė

 

Kęstutis GABŠYS

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Švietimo bei Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetų nariai toliau lanko rajono sporto infrastruktūros objektus siekdami įvertinti jų būklę bei suformuoti vieningą šių objektų tvarkymo ir naudojimo politiką. Anksčiau aplankę Kretingos miesto stadionus ir aikštynus, praėjusį ketvirtadienį politikai lankėsi Kūlupėnų, Salantų, Imbarės, Darbėnų, Vydmantų ir Kretingos kaimiškojoje seniūnijose.
Lankant Kretingos kaimiškosios seniūnijos vietoves, Tarybos nariams susidarė įspūdis, kad mažesnėse bendruomenėse sporto objektai yra prižiūrimi kur kas geriau nei Kretingos mieste. Švietimo įstaigų vadovai skundėsi, kad dėl kokybiškos ir efektyvios technikos trūkumo stadionų vejos priežiūra reikalauja neproporcingai didelių darbo sąnaudų, tačiau tinkamai prižiūrėti sporto objektai tampa visos bendruomenės traukos vieta. Stadionuose ir sporto aikštynuose vyksta ne tik kūno kultūros pamokos, po jų šia infrastruktūra mielai naudojasi ir suaugusieji sporto entuziastai.
Stadionų ir sporto aikštynų būklė priklauso ne tik nuo juos prižiūrinčių žmonių geros valios ir aktyvumo, juos veikia vietos bendruomenės ekonominė padėtis ir gyventojų migracija. Mažėjant Salantų gyventojų skaičiui, pradeda nykti ir praeityje gražios Salantų futbolo tradicijos. Tarybos narys Vilius Adomaitis su kartėliu prisiminė laikus, kuomet Salantų futbolo komanda žaidė Lietuvos regionų futbolo lygoje, o šiuo metu Salantų centrinio stadiono veją okupavo kurmiai. „Seniūnija prižiūri stadioną, bet matosi, kad jame nebėra žaidžiančiųjų“, – pastebėjo V. Adomaitis.
Tuo tarpu arčiau Kretingos ir Palangos įsikūrusiose bendruomenėse dygsta nauji sporto aikštynai ir netrūksta žmonių, kurie ten sportuoja. Komiteto nariai liko maloniai nustebinti Kurmaičiuose įrengtu bendruomenės sporto aikštynu.
Tarybos narys V. Adomaitis komiteto nariams parodė, ir kokiomis sąlygomis krepšinį žaidžia Pryšmančių vaikai. Šioje gyvenvietėje krepšinio stovas pastatytas grunto aikštelėje, šalia senojo Kretingos plento, tačiau, Tarybos nario teigimu, į krepšį mėtančių vaikų čia netrūksta. Mero pavaduotoja Danutė Skruibienė sutiko, kad Pryšmančių vaikams turėtų būti sudarytos geresnės sąlygos žaisti krepšinį. „Reikėtų apie problemą pasikalbėti su Vydmantų seniūnu, gal jis kur nors kaime atrastų tinkamesnę erdvę, kur galėtų būti įrengta normali krepšinio aikštelė“, – siūlė vicemerė.
Tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Vaidas Kuprelis teigė, kad dviejų išvykų metu Tarybos nariai galėjo susidaryti puikų vaizdą apie rajono stadionų ir sporto aikštynų būklę, todėl artimiausiu metu būtų tikslinga dar kartą susirinkti ir sudėlioti savo mintis. „Akivaizdu, kad sporto objektai mažesnėse seniūnijose tvarkomi kur kas geriau nei Kretingos mieste, nors lėšos ir žmogiškieji ištekliai tam yra skiriami. Reikėtų pasitarti, ką Kretingoje reiktų daryti, kad rezultatai šioje srityje būtų geresni“, – reziumavo V. Kuprelis.

Skaityti 1000 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje