Savireklama

Matas Jonauskas – Europos vicečempionas Pirmo puslapio

• %AM, %03 %477 %2018 %10:%Birž

Lenkijos Vroclavo mieste vykęs Europos jaunių 16–18m. čempionatas buvo itin sėkmingas Kretingos karatė kiokušin klubo „Shodan“ auklėtiniams: Matas Jonauskas tapo Europos vicečempionu, o Edvinas Gerasimenko užėmė 5–8 vietas.
Matas dalyvavo kata arba technikos demonstravimo rungtyje. Pirmoje kovoje visų teisėjų sprendimu 5:0 kretingiškis buvo techniškesnis už bulgarą Tsvetaną Urimovą, ketvirtfinalyje taipogi daugumos sprendimu 4:1 įveiktas ispanas Ferrer Carles, pusfinalio kovoje tokiu pat rezultatu 4:1 įveiktas rumunas Scabo Norbert. Finalinėje kovoje Matui teko labai pajėgus varžovas iš Ukrainos Roman Kaminski. Deja, pademonstravus techniką teisėjai pergalę skyrę ukrainiečiui. Nepaisant to, Matas iškovojo istorinį medalį jaunių 16–18 m. amžiaus grupėje ir tapo Europos vicečempionu.
Šios varžybos buvo 4-asis Europos čempionatas kretingiškiui, prieš tai buvusiuose čempionatuose jam nepavyko užkopti ant prizininkų pakylos. Nepaisant to, Kretingos pranciškonų gimnazijos auklėtinis dar stipriau treniravosi bei tobulėjo ir savo nuosekliu, sąžiningu darbu pasiekė tokį aukštą rezultatą.
Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijoje -65 kg kovojęs Edvinas Gerasimenko pirmoje kovoje nugalėjo ispaną Andres Gomez, tačiau ketvirtfinalyje nusileido gruzinui ir užėmė 5–8 v.
Kretingos karatė kiokušin „Shodan“ mokyklos treneriai Lukas Kubilius bei Aivaras Baltmiškis džiaugiasi savo auklėtinių startais aukščiausio lygio varžybose. „Mato pasiekimas yra pavyzdys visiems, kaip galima nuosekliu ir sąžiningu darbu pasiekti aukščiausių rezultatų“, – sako treneriai.