Savireklama

Rajono maudykloms sutvarkyti pritrūko vienos nakties Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %481 %2018 %10:%Birž

 

Kęstutis GABŠYS

Atšilus orams, vis daugiau žmonių traukia prie vandens telkinių, kur tikimasi bent truputį atsigaivinti nuo alinančių karščių. Maudynių sezonas papildomų rūpesčių atneša ir atsakingoms institucijoms, kurios reguliariai atlieka vandens kokybės tyrimus ir nuo poilsiautojų paliktų šiukšlių privalo „išvaduoti“ didžiules teritorijas. Gegužės pabaigoje atlikti vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad oficialiose Kretingos rajono maudyklose vanduo yra švarus, tačiau iki idealios tvarkos rajono maudyklų tvarkytojams kaip studentams pritrūko vienos nakties.

Veikia šešios oficialios maudyklos
Oficialus maudynių sezonas Kretingos rajone, kaip ir visoje šalyje, prasideda nuo birželio 1 d. ir tęsiasi iki rugsėjo 15 d. Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje veikia šešios oficialios maudyklos: Kretingos I tvenkinys, Salanto upė (prie užtvankos), Kašučių ežeras, Juodupėnų, Padvarių ir Darbėnų tvenkiniai. Maudynių sezono metu šiose vietose turi būti įrengtos persirengimo kabinos, reguliariai pjaunama žolė, atliekami vandens kokybės tyrimai.
Kretingos savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius informavo, kad gegužės 22 dieną visose šešiose maudyklose buvo atlikti vandens kokybės tyrimai, kurių rezultatai parodė, kad minėtų vandens telkinių užterštumas neviršija leistinų normų, todėl maudytis juose yra saugu.
Civilinės saugos ir viešosios tvarko skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė „Švyturiui“ sakė, kad artimiausiu metu ketinama patikrinti, ar visos Kretingos rajono maudyklos yra tvarkingos. „Mūsų skyriaus specialistai elektroniniu paštu informavo seniūnus, kurių teritorijoje įrengtos maudyklos, kaip reikia paruošti jas maudynių sezonui. Birželio pradžioje aplankysime visas maudyklas ir patikrinsime, kaip yra tvarkoma jų aplinka. Be to, neseniai gavome Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento raštą, kuriame informuojama, kad Kretingos, Kurmaičių, Darbėnų ir Kašučių tvenkinio maudyklose ketinama pastatyti specialius informacinius stendus, kaip reikia saugiai elgtis vandenyje“, – pasirengimo maudynių sezono pradžiai darbus vardino R. Beniušienė.

Karščiai tuština biudžetą
Anksčiau komunalininkams ir kelininkams netikėtai ateidavo žiema. Šiais metais, netikėtai atėjus karštiems orams, komunalinėms tarnyboms, kaip studentams, pasirengti maudynių sezonui pritrūko vienos nakties. Bent toks įspūdis susidarė aplankius Kretingos rajono maudyklas, tą patį patvirtino ir maudyklų priežiūrą vykdantys seniūnijų vadovai.
Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė „Švyturiui“ teigė, kad pagerėjus orams į maudyklą, esančią prie I Kretingos tvenkinio, visa įranga buvo atvežta gegužės pradžioje, tačiau iki šiol maudyklų aplinka iki galo nėra sutvarkyta. „Pagerėjus orams, jau gegužės pradžioje pradėjome šienauti maudyklos teritoriją, tinklinio aikštelėse ištempėme tinklus, pastatėme maudymosi kabinas ir biotualetą. Turime problemų su žolės pjovimu, vakar prašėme „Kretingos komunalininko“ išvežti maudyklos prieigose paliktas padangas“, – sakė seniūno pavaduotoja.
Pasak A. Patamsienės, aplink Kretingos tvenkinį įrengta maudyklos teritorija siekia apie 32 tūkstančius kvadratinių metrų, o jos priežiūra sezono metu seniūnijai kainuoja apie 6000 eurų. Dėl netikėtai pailgėjusio maudynių sezono seniūno pavaduotoja didelių problemų nemato. „Kol kas tik pailgėjo biotualeto nuomos laikas. Už papildomą mėnesį turėsime sumokėti 50 eurų daugiau“, – sakė A. Patamsienė.
Darbėnai maudyklos kratosi
Nustebino netvarka prie Darbėnų tvenkinio įrengtos maudyklos. Mus pasitiko nenušienauta teritorija, nebuvo matyti jokios persirengimo kabinos ir kitų požymių, kad čia netrukus turėtų prasidėti maudynių sezonas.
Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja R. Beniušienė „Švyturiui“ teigė, kad maudykla prie Darbėnų tvenkinio bus įrengta tik šiemet ir ji tikisi, jog seniūnija sugebės maudyklos teritoriją iki galo sutvarkyti. Tuo tarpu Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys kalbas apie Darbėnų maudyklos atidarymą vadina nesusipratimu ir teigia, kad maudykla Darbėnuose atsiras tik kitais metais. „Darbėnų seniūnijos oficiali maudykla yra įrengta prie Kašučių ežero, ir ji yra visiškai paruošta maudynių sezonui. Maudyklos įrengimas Darbėnuose yra finansuojamas iš ES lėšų ir tik kitais metais planuojame ją galutinai sutvarkyti , maudyklai pritaikyti Darbėnų tvenkinio aplinką. Šiuo metu Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius tik vykdo vandens kokybės stebėjimus, tačiau oficialios maudyklos prie Darbėnų tvenkinio nėra“, – tikino A. Poškys.
Seniūną nustebino ir žinia, kad ugniagesiai minėtoje vietoje ketina įrengti informacinius stendus. „Apie informacinius stendus ir jų statymą prie Darbėnų tvenkinio girdžiu pirmą kartą. Bet jeigu juos gausime, pastatysime. Gal dar šiemet arba kitais metais“, – svarstė Darbėnų seniūnas.

Skaityti 876 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje