Savireklama

Politikai susikibo dėl mėšlo Pirmo puslapio

  • %AM, %11 %331 %2018 %06:%Birž

 

Kęstutis GABŠYS

Savaitės pradžioje vykusiame Kretingos rajono tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje politikai svarstė naujos redakcijos Kretingos rajono savivaldybės sanitarijos ir higienos taisyklių projektą. Kadangi buvo svarstomi visiems suprantami klausimai, rajono išrinktieji netruko įsivelti į aršias diskusijas dėl šiame dokumente įrašytų reikalavimų atitikimo sveiko proto principams.
Tarybos sprendimo projektą rengusi ir komiteto posėdyje jį pristačiusi Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Zita Abelkienė politikus informavo, kad 2016 metais Vyriausybė pakeitė teisės aktus, kurių pagrindu nuo 2005 m. veikė Kretingos rajono savivaldybės tarybos patvirtintos sanitarijos taisyklės. „Reaguodama į šiuos teisės aktų pakeitimus, Kretingos rajono savivaldybės taryba 2017 m. vasarį panaikino tuo metu galiojusias sanitarijos taisykles, o Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius Tarybai teikia svarstyti naujos redakcijos Sanitarijos ir higienos taisyklių projektą“, – komiteto posėdyje kalbėjo Z. Abelkienė.
Tarybos nariams labiausiai „užkliuvo“ ir daugiausia diskusijų sukėlė naujame taisyklių projekte įrašytas draudimas skleisti skystąjį mėšlą ir srutas šeštadieniais, sekmadieniais ir valstybės švenčių dienomis. Taip pat reikalavimas ant dirvos paviršiaus paskleistą mėšlą per 24 valandas aparti ar kitokiais būdais įterpti į dirvą. Posėdyje dalyvavusio mero Juozo Mažeikos nuomone, ūkiškai gyvenančiam žmogui tokie reikalavimai trukdo gyventi ir prasilenkia su sveiku protu. „Draudimas mėžti tvartus sekmadienį ir švenčių dienomis yra suprantamas, nes mus visus mokė švęsti sekmadienį. Tačiau draudimas ūkiškai gyvenančiam žmogui mėžti mėšlą šeštadieniais, visiškai nesuprantamas“, – piktinosi meras.
Komiteto nariai tuoj pat puolė diskutuoti dėl mero išsakytos pastabos, taip pat dėl kitų su mėšlo tvarkymu susijusių taisyklių reikalavimų. Sanitarijos taisyklėse yra įrašytas ir reikalavimas skleidžiant mėšlą arčiau 100 metrų nuo gyvenamojo namo gauti kaimyno sutikimą, o esant mažiau nei 300 metrų nuo gyvenvietės – seniūno leidimą. Naujos redakcijos taisyklėse taip pat numatyta, kad laukuose paskleistas mėšlas per 24 valandas privalo būti apartas.
Po ilgų ir karštų diskusijų komiteto nariai buvo linkę tvartų mėžimo klausimus Kretingos rajono savivaldybėje reguliuoti truputį lanksčiau. Pritarta mero pasiūlymui nedrausti mėžti mėšlo šeštadieniais, leisti aparti mėšlą ne per 24, o per 48 valandas. Kaimyno ir seniūno leidimus ir toliau bus privalu gauti, tačiau Tarybos nariai nesiėmė spręsti, kokia forma tas leidimas turėtų būti suteikiamas. „Tegul apie tai nusprendžia gyvenimas“, – reziumavo politikai.
Pateikiame 7 svarbiausius ir įdomiausius naujos redakcijos Kretingos rajono savivaldybės sanitarijos ir higienos taisyklių reikalavimus, kurie turės didžiausios įtakos.
1. Visada atliekant statybos darbus bus privalu naudoti oro taršą lokalizuojančias priemones (užtvaras, mechaninius surinktuvus;
2. Organizuojant gatvių ir aikščių valymą, negalima kelti dulkių;
3. Gyventojai kasmet po žiemos privalės išsivalyti ir susitvarkyti priskirtus ar nuosavybės teise priklausančius žemės plotus iki gegužės 1 d.;
4. Pareigūnai galės reikalauti, kad gyventojas, kai leis oro sąlygos, bet ne ilgiau kaip per 12 mėnesių prisijungtų prie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tinklų, jei šalia jo yra įrengta reikalinga infrastruktūra;
5. Draudžiama nuotekas tiesiogiai išleisti į požeminius vandenis ar skleisti ant žemės paviršiaus;
6. Nuo šiol privalės būti apšviestos gyvenamųjų namų laiptinės ir išorinė erdvė už laiptinės durų;
7. Įėjimo laiptai privalės būti neišdaužyti, pakloti lygia, neslidžia ir nekeliančia traumų pavojaus danga.

Skaityti 828 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje