Savireklama

Autobusai važiuoja tik moksleiviams? Pirmo puslapio

  • %AM, %21 %305 %2018 %06:%Birž

 

Kęstutis GABŠYS

 

Prasidėjusios moksleivių atostogos Kretingos miesto apylinkėse gyvenantiems žmonėms sukels nemažai rūpesčių. Kretingos rajono savivaldybės administracija vasaros sezoną sumažins autobusų ir maršrutinių taksi reisų skaičių. „Švyturiui“ skambinę žmonės retoriškai klausė valdžios, kaip jiems reikia atvykti į darbą. Savivaldybės administracija teigia, kad moksleivių atostogų metu viešojo transporto reisų skaičius yra mažinamas kasmet, nes dėl vieno žmogaus autobusui važiuoti neapsimoka.
„Švyturio“ redakcijai šią problemą išsakė prieš keletą metų į Rūdaičius gyventi atsikėlusi Daiva Aleknienė. „Vasaros atostogų metu nebevažiuos autobusas iš Darbėnų į Kretingą, kuris sustodavo Rūdaičiuose ir prieš darbą visus nuveždavo į Kretingą. Dabar autobusas važiuos tik trečiadieniais ir penktadieniais. Kitomis dienomis pirmasis iš Rūdaičių į Kretingą važiuojantis autobusas vyksta gerokai po pietų – 13.40 val. Kaip Rūdaičiuose gyvenantiems žmonėms reikia pasiekti rajono centrą, niekam neįdomu“, – skundėsi moteris.
Už viešojo transporto organizavimo klausimus atsakingas Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistas Antanas Viskontas sakė, kad moksleivių atostogų metu bus sumažinta labai daug autobusų reisų. „Prasidėjus vasaros atostogoms, rečiau važiuos autobusai reisais Kretinga –Vaiteliai, Kretinga–Budriai, Kretinga–Kalniškiai, Kretinga–Salantai, Kretinga–Šukė, Kretinga–Naujoji Įpiltis, Kretinga–Užpelkiai. Nebebus ir minimo reiso Kretinga–Darbėnai–Kretinga, kuris važiavo per Rūdaičius. Kad būtų užtikrintas šių gyvenviečių susisiekimas su rajono centru, autobusai važiuos du kartus per savaitę – trečiadieniais ir penktadieniais“, – informavo A. Viskontas.
Savivaldybės atstovas patvirtino prielaidą, kad Kretingos rajono viešojo transporto sistema egzistuoja tik dėl mokinių vežimo, o dirbančių žmonių atvykimas į darbo vietą yra jų pačių problema. „Patirtis rodo, kad viešuoju transportu šiais maršrutais važinėja pirmiausia mokiniai. Mokslo metams pasibaigus, keleivių skaičius smarkiai sumažėja, o dėl vieno ar kelių žmonių autobusas tikrai nevažiuos“, – teigė A. Viskontas.
Anot jo, jeigu moteris apie šią problemą būtų papasakojusi ne spaudai, o pateiktų oficialų prašymą Savivaldybės administracijos direktoriui, sprendimas gal būt ir būtų rastas. „Jei Administracijos direktoriui būtų pateiktas toks prašymas, įvertintume visas aplinkybes ir su Kretingos autobusų parku gal būt surastume kokį nors sprendimą. Nežinant visų aplinkybių, ką nors daugiau komentuoti būtų labai sunku“, – reziumavo vyr. specialistas.

Skaityti 1194 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje