Savireklama

Muilas – gerai, maisto norėtų įvairesnio Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %444 %2018 %09:%Birž

 

Laima STONKUVIENĖ

 

Šią savaitę mieste ir seniūnijose baigta dalyti parama labiausiai nepasiturintiems asmenims. Jie pirmą kartą gavo ir higienos priemonių: skalbimo, prausimosi ir dantų valymo reikmenų. Šia parama dauguma džiaugėsi, o štai maisto produktų norėtų įvairesnių.
„Paramą maistu vasarį, kai jis dalintas pirmą kartą, rajone iš viso gavo 3051 asmuo, mieste – 686. Iš seniūnijų daugiausia paramą gauna didžiausios – Darbėnų – seniūnijos gyventojų – 614, Kretingos kaimiškojoje seniūnijoje – 466, kitose seniūnijose – apie 200, –„Švyturiui“ pasakojo Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Kretingos skyriaus vadovė Roma Varnelienė. – Balandį šios paramos gavėjų padaugėjo daugiau negu 300 – gavo 3390 asmenų, iš jų mieste – 930, Darbėnų seniūnijoje – 600, Kretingos kaimiškojoje seniūnijoje – 486, Imbarės seniūnijoje – 283. Birželį parama buvo išdalinta jau 3431 gyventojui, iš jų mieste – 917, Darbėnų seniūnijoje – 614, Kretingos kaimiškojoje seniūnijoje – 511, kitose – apie 200 asmenų“.
Pasak R. Varnelienės, pirmą kartą dalintomis higienos priemonėmis dauguma paramos gavėjų džiaugėsi. „ Higienos priemonių paketą sudarė skalbimo priemonės, muilas, šampūnas, dantų pasta, dantų šepetėliai. Gyventojai mielai jas ėmė, tik vienam kitam užkliuvo, kad šampūnas vaikiškas, o vienas žmogus replikavo, kad jam dantų šepetėlio nereikia, nes esą neturi dantų, – juokėsi R. Varnelienė. – Šiaip visos higienos priemonės tikrai yra saugios vartoti, pasirūpinta, kad jos nesukeltų alerginių reakcijų, tausotų odą“.
O štai dėl maisto produktų, R. Varnelienės žodžiais, gyventojai paramos dalintojams turi pastabų. „Žmonių teigimu, jau nusibodo avižinės ir trijų grūdų košės, dauguma jų net nebeima. Pageidaujama ir įvairesnių sriubų, kad nebūtų vien tik burokėlių. Žmonės dažniau norėtų gauti ir perlinių kruopų, žirnių. Patenkinti, kad pakete yra aliejaus, cukraus, mėsos ir žuvies konservų, kondensuoto pieno, miltų, grikių, sausainių. Bent jau prieš Kalėdas norėtų gauti kavos ar arbatos“, – teigė R. Varnelienė.
Tokius pat pageidavimus išgirdome ir iš kalbintų žmonių. „Sriuba tikrai yra gerai, tačiau valgyti vis tuos pačius barščius jau nebeskanu, norėtųsi kitokios sriubos, pavyzdžiui, agurkienės. Labai nusibodo ir tos košės, juk net sveikuoliai kažin ar tą pačią kasdien verda. O higienos priemonės labai gerai, ypač dantų pasta – ji, kiek mačiau, nepigiai kainuoja, ne kiekvienas gali sau leisti tokią nusipirkti“, – sakė Asta.
Kita pašnekovė, Irena, irgi džiaugėsi visomis gautomis priemonėmis. „Žinoma, vieno muilo gabaliuko ar šampūno pusei metų, ypač didesnei šeimai, gal ir mažai, bet juk ir tų gali ir neduoti. Iki šiol juk ir nedavė. Dėl maisto produktų – košių net nebeimame, jau net bloga darosi vien apie jas pagalvojus. Paramos davėjai vietoj šių košių galėtų duoti perlinių kruopų ar žirnių – iš jų ir košę, ir sriubą gali išvirti. Labai gerai yra mėsos konservai – ir kiaulienos, ir vištienos. Uždedi ant bulvių ar makaronų – ir pietūs skaniausi. Gerai ir žuvies konservai, tik anąsyk jie buvo nelabai skanūs“, – atviravo moteris.
Per kalendorinius metus maisto produktai iš viso bus dalinami šešis, higienos priemonės – du kartus. Paramą maistu nepasiturintys asmenys šiais metais dar gaus rugpjūtį, spalį ir gruodį, higienos priemonių – gruodį.
R. Varnelienė primena, kad teisę gauti paramą iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo turi nepasiturintys gyventojai, gaunantys socialines pašalpas ir socialinę paramą mokiniams, globojami šeimose vaikai ir asmenys nuo 18 metų, kuriems paskirta globos (rūpybos) išmoka, bei tie, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio – 183 eurų. Dėl paramos maistu miesto gyventojai turi kreiptis į Savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių, kaimo vietovėse – į seniūnijas.
Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programą Kretingos rajone vykdo Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Kretingos skyrius. Pernai paramą gavo 3388, 2016 m. – 3382, 2015 m. – 4100, 2014 m. – 4200, 2013 m. – 6500 rajono gyventojų.

Skaityti 911 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje