Savireklama

Profesinės mokyklos ateitis vis dar neaiški Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %691 %2018 %15:%Lie

 

Kęstutis GABŠYS

Sparčiai mažėjant mokinių skaičiui, valstybės institucijos pradėjo diskusijas dėl Kretingos technologijos ir verslo mokyklos ateities. Metų pradžioje Kretingoje lankęsi už profesinį ugdymą atsakingi Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojai pasiūlė Kretingos rajono tarybai apsvarstyti galimybę perimti Kretingos technologijos ir verslo mokyklos valdymą savivaldybės žinion. Priešingu atveju mokykla būtų uždaryta arba prijungta prie panašias ugdymo programas turinčios Klaipėdos miesto profesinio ugdymo mokyklos.
Mero Juozo Mažeikos teigimu, Kretingos rajono savivaldybė norėtų, kad Kretingos technologijos ir verslo mokykla toliau gyvuotų, tačiau to nesirengia siekti bet kokia kaina. Savivaldybės administracija bendrovėje „Civitta“ užsakė tyrimą, konsultantų paprašė įvertinti visus mokyklos ateities scenarijus. Birželio pabaigoje vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje šios bendrovės atstovė Kristina Bružienė Tarybos nariams pristatė tarpinius tyrimo rezultatus.
Konsultantai padėtį profesinio ugdymo sistemoje ir mokyklos galimybes rasti savo išskirtinę vietą šioje sistemoje vertino dviprasmiškai. „Šiuo metu yra pastebimas profesinio mokymo prestižo augimas, tačiau profesinio ugdymo įstaigų tinklas yra perteklinis ir reta mokykla įgyvendina priėmimo planą. Kretingos technologijos ir verslo mokykla yra priversta konkuruoti su 10 Klaipėdos regione veikiančių profesinio ugdymo įstaigų, o mokyklos siūlomos programos išskirtinumu nepasižymi“, – sakė K. Bružienė.
Mokykla gali išlikti rinkoje tuo atveju, jei didins įstaigos ekonominį efektyvumą, atsisakys perteklinio turto ir pastatų, suformuos naują iššūkių nebijantį darbuotojų ir vadovų kolektyvą, peržiūrės mokyklos siūlomas ugdymo programas. Konsultantų nuomone, įdarbinimo požiūriu artimiausiu metu būtų patrauklios apdailininko, geležinkelio klojėjo, tinklų jaunesniojo inžinieriaus ir kelininko profesijos. Tarybos narys Vladas Baltuonis konsultantams ir kolegoms priminė, kad Kretingos technologijos ir verslo mokykla pirmiausiai veikė kaip žemės ūkio mokykla. Politiko manymu, šiandieninis žemės ūkis yra aukštomis technologijomis grindžiamas verslas ir būtų tikslinga pagalvoti apie žemės ūkio programų atkūrimą. Jam pritarė Tarybos narys Dangiras Samalius taip pat siūlydamas analizuoti medienos apdirbimo profesijų poreikį ir šios srities darbuotojų rengimo perspektyvas.
Kilo karštos diskusijos dėl galimo mokyklos jungimo su kitomis rajono ugdymo įstaigomis. Bendrovės „Civitta“ atstovų nuomone, prijungus mokyklą prie panašias paslaugas teikiančios Klaipėdos profesinės ugdymo įstaigos jos padaliniu tapusi Kretingos technologijos ir verslo mokykla stagnuos ir ateityje numirs. Norint plėtoti profesinį parengimą Kretingoje būtina arba išlaikyti mokyklos savarankiškumą arba prijungti prie bendrojo lavinimo švietimo įstaigos. „Mūsų nuomone, jungimo atveju Kretingos technologijos ir verslo mokyklą tikslingiausia būtų prijungti prie M. Daujoto progimnazijos arba J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos. Tokiu atveju būtų galima optimizuoti įstaigos personalą, o mokiniai, įgiję vidurinio mokslo baigimo atestatą, turėtų ir tam tikrus profesinius įgūdžius“, – siūlė K. Bružienė.
Tokia perspektyva nepradžiugino nei Kretingos technologijos ir verslo mokyklos direktorės Zitos Mockienės nei M. Daujoto ir J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos vadovų. Tokia „piršlybų“ eiga neliko patenkinti ir rajono politikai, kadangi profesinės mokyklos techninei bazei atnaujinti ir mokyklos pastatams renovuoti reikėtų skirti apie 3 milijonus eurų.
Rajono meras Juozas Mažeika konsultantų paprašė papildomai įvertinti Tarybos narių pasiūlytų mokymo programų perspektyvumą bei galimybes gauti finansavimą mokyklos ugdymo bazei ir pastatams atnaujinti. Kol nebus atsakymų į šiuos klausimus, dėl mokyklos perėmimo savivaldybės žinion kol kas neskubėti. „Prašau visų trijų ugdymo įstaigų (profesinės mokyklos, M. Daujoto progimnazijos ir J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos) vadovus nuraminti savo bendruomenes. Mes vertiname įvairias galimybes, tačiau sprendimai ką nors prie ko nors jungti dar nėra priimti“, – akcentavo meras.

Skaityti 905 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje