Savireklama

Elektrinių transporto priemonių vairuotojams – griežtesni reikalavimai Pirmo puslapio

  • %AM, %18 %373 %2018 %07:%Lie

Miestų gatvėse pastaruoju metu itin pagausėjo naujų motorinių transporto priemonių. Atsirado nauji pavadinimai – elektriniai paspirtukai, elektriniai čioperiai, elektriniai dviračiai. Tokių transporto priemonių pardavėjams, nuomotojams ar naudotojams iškyla nemažai klausimų dėl jų identifikavimo, dalyvavimo viešajame eisme bei eismo dalyvių saugumo užtikrinimo.
Susisiekimo ministerija parengė dviračių transporto priemonių vairuotojų atmintinę, kurioje pateikiama informacija, kokie dokumentas yra privalomi, kur konkrečiai leidžiama važiuoti tokiomis transporto priemonėmis.
Atmintinėje teigiama, kad jokie dokumentai neprivalomi važiuojant įprastu dviračiu. Tačiau dviratininkams iki 18 metų amžiaus būtina dėvėti šalmą, o vyresniems jį turėti rekomenduojama. Dviračiais leidžiama važiuoti dviračių takais ar juostomis, šaligatviais, taip pat važiuojamąja kelio dalimi.
Elektriniams dviračiams taikomi beveik tokie patys reikalavimai, tačiau tik tokiems, kurių maksimalus greitis iki 25 km/h, o galia iki 1 kW.
Greitesnėms ir galingesnėms dviratėms transporto priemonėms jau taikomo daug griežtesni reikalavimai. Vairuojant paprastą mopedą, vadinamąjį elektrinį čioperį ar elektrinį paspirtuką, pasiekiančius didesnį kaip 25 km/h greitį, jau reikalingas vairuotojo pažymėjimas su AM arba bet kuria kita kategorija, taip pat būtina transporto priemonės registracija ir valstybinis numeris, techninės apžiūros dokumentas bei civilinės atsakomybės draudimas. Vairuotojai privalo dėvėti šalmus.
Pastarosiomis transporto priemonėmis važiuoti leidžiama tik važiuojamąja kelio dalimi.
Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jūratė Kazlauskienė primena, jog važiuojant dviratėmis priemonėmis tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltas žibintas, o gale raudonas žibintas. Vairuotojai privalo dėvėti šviesą atspindinčias liemenes arba kietiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegę šviesą atspindinčius atšvaitus.

„Švyturio“ inf.

Skaityti 1310 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje