Savireklama

Sukčiai sulaikyti su ką tik išviliotais tūkstančiais Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %301 %2018 %06:%Lie

Nors apie sukčiavimą telefonu (dažnai vadinamu „alio, mama“) senyvo amžiaus žmonės dažnai įspėjami, jie vis dar apsigauna, nusikaltėliai išvilioja iš jų grynuosius arba banko kortelės prisijungimo kodus. Išgryninami ir tretiesiems asmenims pervedami sąskaitose turimi pinigai.
Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos (KP NNTV) pareigūnai atskleidė tris analogiškus nusikaltimus dėl bendrininkų grupės 2018 m. birželio-liepos mėnesiais įvykdytų sukčiavimų, kurių metu iš garbaus amžiaus klaipėdiečio ir dviejų kretingiškių apgaule išvilioti 6 tūkst. 250 Eur grynųjų pinigų ir dar 1 tūkst. 900 Eur, buvusių banko sąskaitoje.
Birželio 6 d. telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė policijos pareigūnu ir 1927 m. gimusiam klaipėdiečiui pranešė, kad jis esąs nusikaltimo auka, o jo namuose laikomi pinigai – nusikaltimo įkalčiai, tad juos esą būtina paimti ir patikrinti. Atėjusiam nepažįstamam asmeniui nukentėjusysis įdavė 1250 Eur, paskui suprato, kad buvo apgautas.
Birželio 8 d. telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė chirurgu ir 1941 m. gimusiai kretingiškei pranešė, kad neva jos artima giminaitė yra sužalota, jos gydymui reikalingi pinigai. Vyras apgaule išviliojo banko sąskaitos prisijungimo kodus. Atvykę įtariamieji paėmė banko kortelę ir išgryninę pasisavino 1900 Eur. Tik po nusikaltimo nukentėjusioji susivokė, kad buvo apgauta.
Liepos 9 d. telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė gydytoju ir 1942 m. gimusiai kretingiškei pranešė, kad jos dukra nuvirto nuo laiptų ir griūdama užkliuvo kitą moterį, kuriai nuo smūgio skilo kaukolė. Neva šiam „nusikaltimui“ nuslėpti ir operacijai skubiai atlikti reikalingi 5000 Eur. Moteris neabejodama sutiko ir netrukus atėjusiam nepažįstamajam įdavė 5000 Eur grynaisiais. Tik vėliau, paskambinusi dukrai ir įsitikinusi, kad ši sveika ir nieko nesužalojo, suvokė, kad buvo apgauta.
KP NNTV pareigūnai su Kretingos rajono komisariato kolegomis netrukus po įvykdyto nusikaltimo operatyviai ir profesionaliai sulaikė automobiliu vykusius įtariamuosius, pas vieną iš kurių striukės kišenėje buvo rasti ką tik sukčiavimo metu užvaldyti minėtieji 5000 Eur.

Klaipėdos apskr. VPK KP NNTV pareigūnai liepą sučiupo įtariamuosius šiais nusikaltimais. Tai 1980 m. gimęs niekur nedirbantis, nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis anksčiau teistas vyras, 1989 m. gimęs Lietuvoje ir už jos ribų už plėšimus, vagystes, narkotikus, viešosios tvarkos pažeidimą teistas uostamiesčio gyventojas, 1993 m. gimęs 10 kartų už vagystes, kūno sužalojimą, narkotikus Lietuvoje ir užsienyje teistas miesto gyventojas, 1980 m. gimęs 7 kartus už vagystes, plėšimą, viešosios tvarkos pažeidimą, alkoholinių gėrimų gaminimą teistas klaipėdietis. Dviem iš jų (gimusiems 1980 ir 1993 m.) paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kitiems parinktos švelnesnės kardomosios priemonės.
Darbas tęsiamas, neatmetama galimybė, kad šie vyriškiai įvykdė ir daugiau nusikaltimų, stengiamasi nustatyti kitus bendrininkus.
Policijos pareigūnai įspėja gyventojus būti atidesniais, netikėti nepažįstamais asmenimis, o visais atvejais iš pradžių susisiekti su šeimos nariais, artimais giminaičiais, jei kyla įtarimas, kad kažkas bando apgauti, – skambinti tel. 112.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Jūratė ALBRECHTIENĖ
Klaipėdos VPK atstovė

Skaityti 1056 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje