Savireklama

Drausmins link tvenkinio skubančius vairuotojus Pirmo puslapio

  • %AM, %25 %340 %2018 %07:%Lie

 

Kęstutis GABŠYS

Šalia oficialios Kretingos miesto maudyklos gyvenantys Dvaro ir Parko gatvių gyventojai pavargo nuo pro šalį lankstančių „kelių erelių“. Surinkę parašus, jie kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės administraciją prašydami šiose gatvėse apriboti maksimalų leidžiama greitį ir pastatyti greičio slopinimo inžinerinę įrangą. Gyventojų prašymas nagrinėtas praėjusios savaitės pabaigoje vykusiame Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje.
Jame dalyvavęs Parko gatvės gyventojas Juozas Benetis komisijos nariams akcentavo, kad vasaros dienomis jų gatve į maudyklą nuolat traukia pėstieji, dviratininkai ir automobilistai. Nekultūringi automobilių vairuotojai kelia problemų tiek pėstiesiems, tiek vietos gyventojams. „Per dvidešimt metų, kai čia gyvenu, į mano tvorą trenkėsi trys dideliu greičiu lekiantys automobiliai. Kadangi šiose gatvėse nėra ir nenumatoma įrengti šaligatvio, esame per žingsnį nuo nelaimės. Prašau komisijos narių pagalvoti apie pėsčiųjų ir šeimų saugumą“, – emocijas liejo J. Benetis.
Eismo saugumo komisijos narys, Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vedėjas Ričardas Kačinas pasiūlė, kad visame šiame kvartale būtų pastatyti kelio ženklai „Gyvenamoji zona“ bei įrengtos kokios nors inžinerinės kliūtys. „Būtų labai gerai, jei šiose gatvėse būtų paskirta dviratininkams ir pėstiesiems skirta gatvės juosta, panašiai kaip yra padaryta neseniai sutvarkytoje Marijono Daujoto gatvėje. Nebūtinai tai turėtų būti stacionarios kliūtys, būtų galima pastatyti ir kokias nors laikinas kliūtis“, – siūlė policijos atstovas.
Komisijos posėdžiui pirmininkavęs Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis komisijos nariams siūlė neskubėti ir šio kvartalo eismo organizavimo problemas spręsti kompleksiškai. „Paskaičiuokime, kiek kainuos greitį mažinančių inžinerinių įrenginių statyba, tegul Kretingos miesto seniūnija dėl šių priemonių įgyvendinimo pasikonsultuoja su seniūnaičiais ir kitais vietos gyventojais, o tada grįžkime prie šio klausimo sprendimo“, – siūlė P. Černeckis.
Po šių Administracijos direktoriaus pavaduotojo žodžių posėdyje kilo nedidelė diskusija, ar nebūtų tikslinga kaip nors šią problemą spręsti nedelsiant. Tarybos narys Antanas Puodys siūlė nelaukti maudynių sezono pabaigos ir pastatyti bent jau kelio ženklus „Gyvenamoji zona“, o tada spręsti klausimą dėl inžinerinių kelio įrenginių statymo tikslingumo. Šio kelio ženklo galiojimo zonoje suteikiama pirmenybė pėstiesiems ir dviratininkams, važiavimo greitis ribojamas iki 20 km/h, draudžiama šalikelėse statyti sunkiasvores transporto priemones.
Vis dėlto po trumpos diskusijos dauguma Eismo saugumo komisijos narių buvo linkę palaikyti Administracijos direktoriaus pavaduotojo siūlymą. Komisija įpareigojo Savivaldybės administraciją apsvarstyti inžinerinių greičio slopinimo įrenginių pastatymo galimybę, visą kvartalą paskelbti „Gyvenamąja zona“ ir dėl šių siūlymų pasitarti su šių gatvių gyventojais. Taigi realių pokyčių prie tvenkinių einantys pėstieji ir vietos gyventojai galbūt sulauks tik kitais metais.

Skaityti 1229 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje