Namą Vydmantuose „okupavo“ benamiai Pirmo puslapio

  • %AM, %01 %412 %2018 %08:%Rugp

 

Aistas MENDEIKA

Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus darbuotojų ketinimai padėti vienam Vydmantų gyventojui iš ligoninės Kartenoje grįžti į namus sukėlė dar daugiau rūpesčių, nes namas, kuriame gyventi planavo ligonis, visiškai tam netinkamas. Be to, jame įsikūrė benamiai.
Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė „Švyturiui“ pasakojo, jog vienas vydmantiškis nelaimėlis žiemą nušalo koją, kurią teko amputuoti. Esą, būdamas neblaivus, užmigęs prie atviro lango. Dabar jis dienas leidžia Kartenos katalikiškojoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, tačiau labai norintis iš ten išsikraustyti. Pasak ligonio, jo namai yra Vydmantuose, viename Verslininkų gatvės pastate.
Pradėjus atidžiau domėtis galimybėmis žmogui grįžti namo, netruko paaiškėti, kad skambiai pavadintoje Verslininkų gatvėje esantis medinis namas visiškai nėra tinkamas gyventi, kelia itin daug problemų.
Vydmantų seniūnijos darbuotojai teigė, jog anksčiau dviejų aukštų mediniame name buvusios administracinės patalpos, kurios buvo privatizuotos. Vėliau savininkė patalpas išpardavinėjusi visam būriui pirkėjų. Juos dabar reikėtų ilgai gaudyti, nes Registrų centre namo bendrasavininkiais įregistruota per 20 asmenų.
Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus darbuotojai, į pagalbą pasitelkę kolegas iš Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus, apsilankė Verslininkų gatvėje Vydmantuose. Kaip ir tikėtasi, pamatyti vaizdai nė vieno nenudžiugino. Namas baigia supūti, viduje grindys sukrypusios, rodos, tuoj įgrius.
Nors nelegaliai name gyvenančių piliečių rasti nepavyko, akivaizdu, jog jie ten lankosi. Viename namo gale gyvenantys tikrieji dalies pastato savininkai pasakojo gyvenantys lyg ant adatų – nežinia, kada kas nors sukels gaisrą ar dar kas bloga nutiks.
„Susirenka bomžai ir daro, ką nori, atkeliauja ir iš Palangos, ir net iš toliau. Bijome jiems ką nors ir sakyti. Dabar, matyt, visi išvykę į Palanga, tikriausiai, „dirbti“, – pasakojo žmonės.
Baigiantį sugriūti avarinį namą vis dėlto saugo būrys šunų. Ir didesni, ir mažesni garsiai loja pamatę svetimus lankytojus. Šiandien ir jų gyvenimas turėtų pasikeisti – jais pasirūpinti ketina gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“.
Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus darbuotojų problema kol kas liko neišspręsta. Pasak vedėjos D. Blagnienės, parvežti žmogų iš ligoninės ir leisti jam gyventi tokiomis sąlygomis neįmanoma. Taip pat teks spręsti, kur padėti neteisėtai name apsigyvenusius benamius, žinoma, jei jie patys neišsilakstys.
Be to, name apskritai visi gyventojai yra nelegalūs, neturintys teisės ten gyventi. Net ir tie, kurie yra atskirų dalių savininkai. Mat kažkada privatizuotas namas taip ir liko kaip administracinis, o jame esančios patalpos irgi administracinės paskirties. Pakeisti paskirtį į gyvenamąja negalima, nes namas yra avarinis.

Skaityti 1143 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje