Ministerija barė Kretingos valdžią Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %608 %2018 %13:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Liepos pabaigoje Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija išplatino pranešimą žiniasklaidai dėl ES lėšomis finansuojamų projektų įgyvendinimo tempų. Ministerija baiminasi, kad įpusėjus finansinės paramos perspektyvai, savivaldybės įsisavino tik 14 procentų ES paramos lėšų. Ministerijos išplatintame pareiškime į penkių šioje srityje labiausiai nepažangių Lietuvos savivaldybių sąrašą pateko ir Kretingos rajono savivaldybė. Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas dėl kilusių nesusipratimų kaltina nelogiškus viešųjų pirkimų reikalavimus ir mano, kad geriau atidėti paraiškų pateikimo terminus nei imtis įgyvendinti neekonomiškus ir rajono bendruomenei nelabai reikalingus projektus.
Susisiekimo ministerija informuoja, kad 2014-2020 metais savivaldybėms, įgyvendinančioms valstybinio ar regioninio lygmens projektus susisiekimo srityje numatyta skirti beveik 164 milijonus eurų ES paramos lėšų. Savivaldybėms vangiai įsisavinant ES lėšas „kyla reali rizika, kad dėl nuolat atidedamų paraiškų pateikimo terminų suplanuoti projektai gali būti neįgyvendinti, o jiems skirtos investicijos prarastos“, – teigiama ministerijos pranešime.
Ministerijos teigimu, dažniausiai projektų paraiškų pateikimo terminus nukelia Šiaulių rajono, Kretingos rajono, Kalvarijos, Lazdijų ir Kupiškio rajonų savivaldybės. „Pagrindinėmis paraiškų teikimo atidėjimo priežastimis savivaldybės įvardina žmogiškųjų išteklių stoką, užsitęsusias viešųjų pirkimų procedūras, projektavimo ir techninės dokumentacijos rengimo problemas“, – rašo ministerijos atstovai.
Jei padėtis nesikeis, Susisiekimo ministerija grasina mažinti teikiamos paramos intensyvumą arba perskirstyti finansavimą tarp skirtingų regionų. Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Domarkas teigė esąs nemaloniai nustebintas Susiekimo ministerijos platinamos informacijos, kurioje Kretingos rajono savivaldybė minima kaip blogos praktikos pavyzdys. „Įgyvendinant susisiekimo srities ES lėšomis finansuojamus projektus problemų turėjome tik su dviejų projektų įgyvendinimu. Viename projekte dėl blogų viešųjų pirkimų procedūrų projektavimo konkursą laimėjo tą daryti nepajėgi įmonė ir buvome priversti sutartį nutraukti ir projektavimo darbus pirkti iš naujo. Tai pat kelis kartus atidėliojome elektrinio autobuso įsigijimo projektą. Vėliau vykdyti šį projektą atsisakėme, nes kilo problemų dėl finansavimo intensyvumo, PVM finansavimo. Tai pat, jei būtumėme pirkę autobusą, savo lėšomis būtume privalėję įrengti elektros pakrovimo stotelę“, – sakė V. Domarkas.
Direktoriaus nuomone, Kretingos rajonas šioje srityje negali būti minimas blogu žodžiu. Jis teigė, kad Savivaldybės darbuotojai ketina susisiekti su pranešimą išplatinusiais Susisiekimo ministerijos specialistais ir paprašyti jų paaiškinti, kokiais faktais remdamasi ministerija platina tokią informaciją.

Skaityti 1495 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje