Kieme augantis medis žmogui nebepriklauso Pirmo puslapio

  • %AM, %14 %308 %2018 %06:%Rugp

Kęstutis GABŠYS

Aplinkos ministerijos siūlymu nuo liepos 1 d. Vyriausybė sugriežtino medžių kirtimo ir genėjimo tvarką. Nuo šiol ,sprendimai dėl saugotinų medžių kirtimo, jų genėjimo ar želdynų pertvarkymo turės būti priimami kolegialiai, dalyvaujant savivaldybių specialistams, aplinkos apsaugos, kultūros paveldo ir visuomenės atstovams. Medžių kirtimo ir genėjimo leidimus nuo šiol taip pat turės gauti ir privačių žemės sklypų savininkai.
Nuo šiol privačių namų valdų ir žemės ūkio paskirties sklypų savininkai privalės gauti savivaldybės leidimą medžiui kirsti, jei medžio kamienas yra storesnis nei 30 cm, t. y. planuojamas kirsti ankstesnės kartos sodintų ir didesnę ekologinę, socialinę ar estetinę vertę turintis želdinys. Įteisinus šias nuostatas privačių namų valdų atveju – teisinis reguliavimas griežtėja, o žemės ūkio paskirties žemės atveju – švelnėja. Be to Vyriausybės nutarime įteisintos išlygos dėl medžių, esančių šalia melioracijos įrenginių kirtimo.
Ministerijos išplatintame pranešime Aplinkos ministras Kęstutis Navickas teigia, kad tokius pakeitimus ministerija iniciavo reaguodama į padažnėjusius vietos bendruomenių protestus prieš medžių naikinimą. “Pastarųjų metų aktualijos rodo didelį visuomenės ir savivaldybių specialistų nerimą dėl miestuose padaugėjusių želdinių niokojimo atvejų: iškertami seni vertingi medžiai privačiuose sklypuose, naikinamos istorinės parkų alėjos, masiškai kertami gatvių medžiai. Laikas įjungti stabdžius“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė „Švyturiui“ sakė, kad anksčiau Kretingos miesto seniūnija per metus išduodavo apie pusšimtį leidimų kirsti medžius viešosiose erdvės, prie daugiabučių namų ir įmonių teritorijose. „Anksčiau privačių namų valdose želdinius žmonės tvarkė savo nuožiūra. Po liepos 1 d. sugriežtėjus medžių kirtimo tvarkai, kol kas seniūnija leidimų nėra išdavusi. Pakitus reikalavimams, teks peržiūrėti ir Tarybai teikti naujos redakcijos leidimų išdavimo tvarką. Be abejo padaugės administracinio darbo seniūnijos darbuotojams, neišvengsime ir nesusipratimų“, – teisės aktų naujoves komentavo seniūno pavaduotoja.
Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Zita Abelkienė „Švyturį“ informavo, kad šių reikalavimų nesilaikantys asmenys gali būti patraukti Administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso 281 straipsnį. Jame numatytos baudos, priklausomai nuo pažeidimo masto ir dažnumo svyruoja nuo 60 iki 300 eurų. „Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius dėl tokių pažeidimų administracinių nusižengimų protokolų nesurašinėja. Tą daro Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai“,– sakė Z. Abelkienė.

Skaityti 1740 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje