Savireklama

Traukinių keleiviai Autobusų parko nedomina Pirmo puslapio

  • %AM, %20 %287 %2018 %05:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Kol viso pasaulio savivaldybės savo miesto viešojo transporto priemonių važiavimo grafikus stengiasi derinti tarpusavyje, prie traukinių ir lėktuvų reisų, į Kretingos geležinkelio stotį ir iš jos vykstantys kretingiškiai miesto transporto sistemai visiškai neįdomūs.
Paskutinysis Kretingos miesto autobusas iš Autobusų stoties stotelės į Autobusų parką išvyksta 17.27 val. Vėliau traukiniu į Geležinkelio stotį atvykę kretingiškiai miesto centrą ir didžiausius daugiabučių namų kvartalus turi pasiekti savarankiškai. UAB „Kretingos autobusų parkas“ direktorius Arvydas Dyburys mano, kad viešasis transportas nuo Autobusų stoties iki Centro ir Tuopos mikrorajono važinėja pakankamai intensyviai, be to, Kretingos gyventojai gali pasinaudoti priemiestiniais ir tarpmiestiniais autobusais.
Šiuo metu iš Kretingos autobusų stoties į Briedžių gatvę paskutinysis miesto autobusas išvažiuoja 17.13 val. Greičiausiai, apsisukęs Bajoruose, tas pats autobusas į priešingą pusę (Autobusų parką) vyksta 17.27 val. Vėliau miesto autobusai Kretingoje nebevažiuoja.
Šiuo metu labai daug Kretingos gyventojų dirba Klaipėdoje. Jų patogumui bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ organizuoja traukinio reisą Klaipėda-Radviliškis, kuris į Kretingos geležinkelio stotį atvyksta 18.07 val. Kadangi šis traukinys stoja Bajorų stotelėje, susisiekimas su Briedžių gatve šio traukinio keleiviams nėra aktualus, tačiau kaip iš darbo grįžusiems kretingiškiams pasiekti miesto gyvenamuosius rajonus, neaišku.
Vakare Kretingos geležinkelio stotyje sustoja du keleiviniai traukiniai, vykstantys iš Vilniaus į Klaipėdą. Vienas iš jų važiuoja 19.30 val., o kitas 21.35 val. Kretingos miesto viešojo transporto sistema ir šiuo atveju visiškai netalkina nei iš Vilniaus pusės atvykusiems traukinių keleiviams, nei kretingiškiams, norintiems pasiekti geležinkelio stotį ir traukiniu važiuoti Klaipėdos link.
Kretingos autobusų parko direktorius A.Dyburys „Švyturiui“ teigė, kad Autobusų parkas stengiasi derinti savo autobusų važiavimo grafikus, tačiau šį procesą sunkina geležinkelių ir Kretingos gatvių remonto darbai. „Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybė su mumis bando derinti maršrutų laiką, tačiau grafikus „išderina“ aktyviai vykdomi geležinkelio ruožų remonto darbai. Pakeitimai būna tokie dažni, kad mes nebespėjame paskui juos kaitalioti autobusų grafiko. Vis dėlto, atvykus traukiniui, Kretingoje išlipusius keleivius per 10-20 minučių paima autobusas ar maršrutinis taksi ir nuveža į miesto centrą arba Palangos kryptimi“.
Bendrovės direktorius nesutiko, kad vakare į Kretingą atvykę traukinių keleiviai neturi kaip pasiekti Kretingos centro. Pasak A. Dyburio, į Palangos pusę arba į Kretingos miesto centrą važiuoja daug priemiestiniais ar tarpmiestiniais reisais vykstančių autobusų ir daugiabučius namus norintys pasiekti kretingiškiai gali pasinaudoti jų paslaugomis. Problemų gal būt gali kilti dėl autobusų važiavimo intensyvumo, tačiau kol kas tokių skundų bendrovė nėra sulaukusi.

Skaityti 1004 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje