Savireklama

Medieną malkoms siūloma išsivežti patiems Pirmo puslapio

  • %AM, %22 %293 %2018 %06:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Po miško priežiūros sistemos reformos naujai suformuota Valstybinė miškų urėdija išplatino informaciją, kurioje gyventojams pasiūlė naujas malkinės medienos pardavimo sąlygas. Nuo šiol visi gyventojai turi galimybę malkine mediena apsirūpinti pigiau, tiesiogiai iš Valstybinės miškų urėdijos pirkdami nenukirsto miško arba miško ruošos liekanų, tai yra nuopjovų, medžių viršūnių, šakų, ir taip patys pasiruošti sau malkų.
Valstybinės miškų urėdijos direktoriaus Marius Pulkauninko teigimu vidutinė tokios medienos žaliavos kaina siektų 3 eurus už kubinį metrą. „Nors tokiu atveju gyventojai turės patys pasirūpinti miško ruošos atliekų ar malkų išvežimu, vis tiek tai yra keliasdešimt kartų pigiau nei perkant paruoštas malkas“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius.
Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vyriausiasis inžinierius Algirdas Varapnickas „Švyturiui“ teigė, kad Kretingoje toks apsirūpinimo malkomis būdas nėra naujiena ir mūsų rajono gyventojai juo aktyviai naudojasi. „Birželio-liepos mėnesiais Kretingos regioniniame padalinyje gyventojams iš viso buvo parduota 110 kubinių metrų miško kirtimo liekanų, taip pat apie 50 kubinių metrų nenukirsto miško. Įprastai, artėjant šildymo sezonui arba net žiemos mėnesiais, gyventojų prašymų dėl nenukirsto miško arba miško kirtimo liekanų tik padaugėja. Žmonės paprastai prašo apie 6-7 kubinius metrus tokios medienos, tai maždaug išeina viena priekaba“, – pasakojo miškininkas.
Tiems gyventojams, kurie neturi galimybių patys važiuoti į miškus, Valstybinė miškų urėdija jau paruoštas malkas parduoda tiesiogiai arba didmeninės prekybos aukcionuose. Valstybinių miškų urėdijos atstovai teigė, kad šių metų II pusmetį didmeninės prekybos aukcionuose malkinės medienos kaina nusistovėjo ties 33 eurų už kubinį metrą riba. 2017 metais Lietuvos miškų urėdijos pardavė 610 tūkstančių kubinių metrų malkinės medienos.
Valstybinės miškų urėdijos Kretingos padalinys birželio-liepos mėnesiais gyventojams jau spėjo parduoti 300 kubinių metrų paruoštos malkinės medienos. Šiuo atveju gyventojai yra linkę užsisakyti didesnį kiekį (apie 15 kubinių metrų) medienos, taip pat pasinaudoti įmonės teikiama medienos transportavimo paslauga.
VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ primena, kad Kretingos rajono gyventojai, pageidaujantys įsigyti nenukirsto miško, miško kirtimo liekanų ar pagamintos malkinės medienos, gali kreiptis į Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vyriausiąjį inžinierių Algirdą Varapnicką telefonu 8-618-70703 arba el.paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skaityti 901 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje