Savireklama

Reorganizacija tuština rajono piniginę Pirmo puslapio

  • %AM, %27 %280 %2018 %05:%Rugp

 

Aistas MENDEIKA

Nuo rugsėjo 1-osios savo veiklą kaip juridinis asmuo baigia Kretingos lopšelis-darželis „Voveraitė“. Visam jo personalui teks pasirūpinti naujomis darbo vietomis. Galbūt kai kam teks papidyti ir Darbo biržos lankytojų gretas.
Kretingos rajono savivaldybės administracijos vadovai teigė, jog lopšelį-darželį „Voveraitė“ prijungti prie Kretingos Simono Daukanto progimnazijos paskatino noras „optimizuoti Kretingos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklą bei didinti švietimo įstaigų administravimo efektyvumą, racionaliau naudoti švietimo valdymui skirtas savivaldybės biudžeto ir mokinio krepšelio lėšas“.
Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas „Švyturiui“ teigė, jog lopšelio-darželio darbuotojai bedarbiais netaps, nes liks švietimo sistemoje.
Pasiūlyti naujas darbo vietas ne dėl savo kaltės tampantiems bedarbiais darbuotojams privaloma pagal galiojančius įstatymus. Tačiau darbuotojas nebūtinai turi tokį pasiūlymą priimti. Jei naujos darbo vietos atsisakoma, jam priklauso ir kai kurios kompensacijos.
Rugpjūčio 30-ąją vyksiančiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje planuojama gauti politikų pritarimą nutraukti darbo sutartį su lopšelio-darželio „Voveraitė“ direktore Jolanta Rimkiene, kurios darbdavys yra Taryba. Kaip teigiama Tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte, jai buvo pasiūlyta užimti kitas vadovaujančias pareigas – tapti S.Daukanto progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Tačiau J.Rimkienė šių pareigų atsisakiusi. Dėl kokių priežasčių taip nusprendusi, direktorė nekomentavo. Gali būti, jog toks Savivaldybės administracijos pasiūlymas jos paprasčiausiai netenkino, ne siūlyta tik 0,5 etato.
Kad tai gali būti viena iš priežasčių atsisakyti siūlomų naujų pareigų, patvirtino ir Savivaldybės administracijos direktorius V.Domarkas. tačiau jis „švyturį“ patikino, jog J.Rimkienei bus siūlomos ir kitos pareigos – laikinai užimti Vydmantų lopšelio-darželio „Pasagėlė“ direktorės kėdę, kol konkurso būdu bus atrinktas nuolatinis direktorius. Beje, anot V.Domarko, ji irgi galėsianti dalyvauti konkurse dėl šios pareigybės.
Vien tik savo egzistavimo dienas baigiančio lopšelio-darželio „Voveraitė“ direktorės J.Rimkienės atsisakymas užimti jai siūlomas kitas pareigas Savivaldybės biudžetui kainuotų apie 4 tūkst. eurų. Ar nereikės rajono piniginės pakratyti ir dėl kitų darželio darbuotojų atleidimo, kol kas neaišku. Suprantama, sutikti ar nesutikti su siūloma nauja darbo vieta vienoje ar kitoje darbovietėje – paties darbuotojo reikalas.

Skaityti 1251 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje