Savireklama

Žemaitės alėjos problemos: kelininkams karšiamas kailis Pirmo puslapio

  • %AM, %27 %281 %2018 %05:%Rugp

 

Aistas MENDEIKA

Padidėjęs Kretingos gyventojų nepasitenkinimas Žemaitės alėjos rekonstruksijos darbų eiga paskatinio rajono valdžią apsilankyti Lietuvos automobilių kelių direkcijoje (LAKD) ir išsakyti kretingiškių priekaištus, kurie buvo išgirsti, tačiau kokių nors griežtesnių priemonių imtis kol kas nesiruošiama.
Ir kretingiškiams, ir į miestą dažnai atvykstantiems apylinkių gyventojams jau įgryso nuolatinės duobės ir kitokie nepatogumai, su kuriais visą vasarą susiduria automobilių vairuotojai. Suprantama, dėl visko dažniausiai kaltinama rajono valdžia, esą nesugebanti priversti kelininkus dirbti sparčiau ir atsakingiau. Atsakydami į tai rajono vadovai ne kartą atsiprašė už nepatogumus, bet teigė negalintys nurodyti kelininkams, kaip ir ką reikia dirbti. Mat Žemaitės alėjo rekonstrukcijos darbų užsakovė yra LAKD. Kretingos rajono savivaldybė yra atsakinga už šaligatvių ir apšvietimo įrengimą, tačiau ir šie, ir važiuojamosios dalies rekonstrukcijos darbai turi būti vykdomi lygiagrečiai, suderintai. Todėl sustojus vieniems, priversti sustoti ir kiti.
Vis dėlto, nei valdžios atsiprašymai, prašymai pakentėti, padėjo neypatingai – rekonstrukcijos darbai vyksta vangiai, o žmonių nepasitenkinimas auga.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, mintis išsakyti savo priekaištus LAKD vadovams dėl lėtai vykdomos Žemaitės alėjos rekonstrukcijos brendo jau seniai ir pagaliau nuspręsta tai padaryti.
Praėjusį trečiadienį direkcijoje įvyko Kretingos rajono vadovų, LAKD ir rekontrukcijos darbų rangovo UAB „Žemaitijos keliai“ atstovų susitikimas. Administracijos direktorius V.Domarkas „Švyturiui“ teigė, jog susitikimas vyko paknakamai konstruktyviai, buvo išklausytos visos šalys.
„Šiandien labiausiai mums susirūpinimą kelia ne rekonstrukcijos darbų sparta, o rugsėjį į mokyklas pradėsiančių eiti vaikų saugumas. Akivaizdu, jog dabar pereiti Žemaitės alėją pėstiesiems yra sudėtinga. Dar sudėtingiau tai padaryti bus mažesniems vaikams – šaligatvių nėra, asfaltos dangos sankryžoje irgi nėra, šaligatvių bei važiuojamosios dalies borteliai aukšti, todėl vaikams bus sunku juos peržengti, jau nebekalbant apie dirbančią kelininkų techniką ar juo labiau didelį pravažiuojančių automobilių srautą. Suprantama, sankryžose nuo rugsėjo 1-osios budės policijos pareigūnai, jiems į pagalbą bus pasitelkti Šaulių sąjungos šauliai, viešosios tvarkos darbuotojai. Tačiau visa tai dar neleidžia visiškai nusiraminti. Mes pareikalavome rangovo, kad jis pasirūpintų patogesniais gatvės perėjimais, ypač ten, kur vaikams teks ženkti per pakankamai aukštus bortus“, – apie susitikimą „Švyturiui“ pasakojo V.Domarkas.
Pasirūpinti į mokyklas einančių vaikų saugumu UAB „Žemaitijos keliai“ atstovai pažadėjo, tačiaudėl lėtai vykstančios rekonstrukcijos visos atsakomybės prisiimti nenorėjo. Pasak V.Domarko, kelininkai tikino, jog labai darbus stabdo „ESO“ nesugebėjimas laiku pasirūpinti elektros perdavimo linijomis – nesistengiama kuo greičiau jas iškelti į kitą vietą. Todėl esą stringa visi kiti darbai.
LAKD vadovų nuomonė, anot V.Domarko, sutapo su kretingiškių nuomone – darbai turi vykti sparčiau. Tačiau kaip tai padaryti, lyg ir turėtų sugalvoti pats darbų rangovas. UAB „Žemaitijos keliai“ atstovai pageidavo, kad dar kartą būtų pratęsta darbų rangos sutartis iki gruodžio 14-osios. Dabar jos galiojimas baigiasi rugsėjo 15-ąją.
LAKD, kaip rangos darbų užsakovas, patenkinti rangovo prašymą atsisakė. Sutarties galiojimas kartą jau buvo pratęstas. Antrąkart tai daryti nenumato pati sutartis.
Norėdama pratęsti rangos darbų sutartį UAB „Žemaitijos keliai“, matyt, tikisi tokiu būdu išvengti baudų ir delspinigių už laiku nepadarytus darbus mokėjimo. Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus V.Domarko, tai ir buvusi pagrindinė susitikimo direkcijoje tema.
Vis dėlto konkretaus sprendimo kol kas nėra. LAKD vadovams dar reikia nuspręsti, skaičiuoti rangovui delspinigius ir baudas ar ne. Tą patį ketina daryti ir Kretingos rajono savivaldybė, kaip šalidatvių ir apšvietimo įrengimo darbų užsakovė.
„Kol kas nutarėme palaukti LAKD sprendimo. Manau, kad mūsų sprendimas bus analogiškas“, – sakė V.Domarkas.
Sunku tikėtis, kad Žemaitės alėjos rekonstrukcijos darbai vyks tokiu greičių, kaip vyksta Kretingos gatvės rekonstrukcija Palangoje. Beje, būtent toks palyginimas ir paskatino gyventojų nepasitenkinimą Kretingoje dirbančiais kelininkais. Tačiau UAB „Žemaitijos keliai“ darbininkai dirbs ir toliau. Atrodo, jog vis dar yra vilčių, kad bent šiemet pradėsime važiuoti nauju tiltu ir vaikščioti rekonstruota ir neatpažystamai pagražėjusia Žemaitės alėja.

Skaityti 1424 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje