Savireklama

Rekonstruojama sankryža – didelė kliūtis mokiniams Pirmo puslapio

  • %AM, %30 %264 %2018 %05:%Rugp

 

Aistas MENDEIKA

Rugsėjo 3-iąją vyksianti Rugsėjo 1-osios šventė rajono valdžiai kelia didelį galvos skausmą – nerimaujama, ar Žemaitės alėją rekonstruojančios UAB „žemaitijos keliai“ ištesės visus pažadus ir tinkamai pasirūpins, kad mokiniai, ypač pirmaklasiai, saugiai pasiektų Kretingos Marijono Daujoto pagrindinę mokyklą bei kitas ugdymo įstaigas, į kurias reikia keliauti kertant itin sudėtingomis eismo sąlygomis pasižymėjusią Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės sankryžą.
Vakar įvykusiame rajono savivaldybės vadovų surengtame posėdyje, kuriame dalyvavo ir Kretingos policijos komisariato, Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus, M.Daujoto pagrindinės mokyklos bei UAB „Žemaitijos keliai“ atstovai tartasi, kokių priemonių reikėtų imtis, kad Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės sankryža būtų kuo saugesnė mažiesiems pėstiesiems, keliausiantiems į mokyklas.
Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika priminė, jog praėjusią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvykusiame pasitarime buvo nutarta, jog Žemaitės alėjos rekonstrukcijos darbų rangovas UAB „Žemaitijos keliai“ pasirūpins saugumu ir didesniais patogumais pėstiesiems, kad jie be didelių sunkumų galėtų pereiti remontuojamą Žemaitės alėją.
Posėdyje dalyvavęs UAB „Žemaitijos keliai“ atstovas, deja, tik pakartojo pažadus, jos priemonių bus imtasi. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, buvo sutarta, jog rangovai aptvers savo darbų teritoriją, kad į ją negalėtų patekti pašaliniai, taip pat įrengs laikinas Žemaitės alėjos perėjimo vietas. Tik vakr nei vienas iš šių darbų padarytas dar nebuvo.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis tikino, jog būtų labai gerai, kad statybininkai ne tik aptvertų savo darbų teritoriją, bet ir skalda ar asfalto išfrezomis užpiltų ruožus, kuriais pėstieji galėtų saugiau pereiti per Žemaitės alėją, jiems nereikėtų žengti per pakankamai aukštus kelio bortus.
Taip pat nutarta kreiptis į visuomenę, ypač į vaikus mokyklon vežančius tėvelius, nesibrauti kuo arčiau M.Daujoto mokyklos, o savo automobilius palikti atokiau, kur daugiau vietos. Tokiu būdu būtų mažiau kliūčių kitiems automobiliams, atsirastų didesnė tikimybė, kad formuosis mažesni kamščiai, o vaikams bus saugiau.
Siekiant kiek įmanoma labiau padidinti saugumą rekonstruojamoje Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės sankryžoje, siūlyta įrengti papildomą šviesoforą pėstiesiems. Mat dabar veikiantis šviesoforas skirtas transporto priemonėms ir pėstieji jo signalų nemato.
Tačiau UAB „Žemaitijos keliai“ atstovas teigė, jog tai padaryti nesą techninių galimybių, nes prijungti dar du šviesoforus prie jau esančių keturių neleidžianti valdymo bloko konstrukcija.
Vis dėlto nuspręsta pamėginti į pagalbą pasitelkti šios srities specialistu ir galbūt kaip nors šią problemą išspręsti.
Rugsėjo 3-iąją, pirmadienį, mokiams plūstelėjus į mokyklas, didžiausias dėmesys dėl saugumo bus kreipiamas į Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės sankryžą, taip pat į sankryžą su Darbėnų keliu bei Savanorių gatvėje. Pastarojo, Anot V.Domarko, rekonstruojant Žemaitės alėją tapo itin judria gatve, kurioje automobilių eismas tapo daug intensyvesnis nei anksčiau. Šioje gatvėje yra Marijos Tiškevičiūtės pradinė bei Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija.
Pagrindinėse gatvėse, kur numatomas didžiausias mokinių srautas bet intensyviausias automobilių eismas, budės policijos, viešosios tvarkos pareigūnai, šauliai. Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas informavo, jog policininkams į pagalbą ateis ir Trečiojo amžiaus universiteto bei pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kretingos bendrijos nariai.

Skaityti 906 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje