Prašo pagarbos ne tik mirusiesiems Pirmo puslapio

  • %AM, %10 %231 %2018 %04:%Rugs

 

Laima STONKUVIENĖ
Tiesiai iš kapinių į redakciją atėjusi garbaus amžiaus kretingiškė Valė nesulaikė ašarų: garbaus amžiaus moterį labai nuliūdino kapinėse pamatytas vaizdas – nupjauta žole „nusėti“ kapai. Moteris teigė suprantanti, kad šienauti ir tokioje vietoje reikia, tačiau žolėmis apdergti kapavietes ir taip palikti, anot jos, – nepagarba ne tik mirusiesiems, bet ir artimųjų kapus prižiūrintiems žmonėms.
„Kapines lankau dažnai, vis šioks toks išėjimas senam žmogui. Pabūnu, pasimeldžiu, gėlių pamerkiu. Šiandien (trečiadienį – aut. past.) vos įžengusi į kapines pamačiau baisų vaizdą – ant takų, kapaviečių primėtyta žolių, jomis aplipę ir paminklai. Rankos nusviro ir atėjus prie savų kapų – skaldele išpiltas plotas taip pat buvo pilnas žolių, – pasakojo moteris. – Dėl sveikatos negaliu klūpėti, tad ir išrinkti tų žolių nepajėgiu. Reikės laukti, kol sudžiūs ir vėjas išdraikys“.
Anot moters, žolėmis buvo apmestos ir plokštėmis uždėtos kapavietės, o taip dažniausiai daroma, kai nebėra kam jų tvarkyti, kai atvažiuojama žvakių uždegti tik per lapkričio 1-ąją. „Tokį sprendimą priėmęs žmogus greičiausiai yra ramus, kad kapavietė tvarkinga, tad atvažiavęs ir pamatęs tokį vaizdą kaip aš šiandien – ir infarktą gali gauti. Tie, kas žolę pjauna, neturėtų palikti tokių kapų, gerbti ne tik mirusiuosius, bet ir kapavietes prižiūrinčius žmones“, – įsitikinusi senjorė.
Kapinių prižiūrėtoja Roma Gedminienė neslėpė taip pat sulaukusi nusiskundimų dėl ant kapų sumestos žolės. „Bet kaip, sakykit, kitaip žolę, kuri šiemet itin sparčiai auga, turime nupjauti? Kiek kartų esu visų kapinių lankytojų prašiusi sutvarkyti ne vien kapavietę, bet ir bent truputį apravėti žoles ir aplink ją! Juo labiau, kad taip ir kapų tvarkymo taisyklės reikalauja. Kurie prašymo negirdi, nepaiso, tie ir nukenčia. Sulaukiame siūlymo pjaunant žolę kapavietes uždengti – bet ar įmanoma uždengti 10 hektarų plotą? Prašau pjovėjų pjauti atsargiai, pasaugoti kapavietes, bet juk ne su dalgiu žolė pjaunama, kad gražiai sugultų. Pasikartosiu – šios problemos nebūtų, jeigu kapaviečių prižiūrėtojai aplink jas bent kiek žolę nuravėtų“, – kalbėjo R. Gedminienė.
Anot jos, labiausiai žole apmestos kapavietės bus sutvarkytos – žolė bus nupūsta su tam skirtu aparatu.

Skaityti 1240 kartai Atnaujinta %AM, %10 %236 %2018 %04:%Rugs

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje