Jauryklos parkas supriešino Tarybos narius Pirmo puslapio

  • %AM, %29 %315 %2018 %06:%Spa
Tarybos nariai labai abejoja, kad UAB „Ringesta“ iki šių metų gruodžio 21-osios įstengtų visiškai užbaigti Jauryklos parko įrengimo darbus. Tarybos nariai labai abejoja, kad UAB „Ringesta“ iki šių metų gruodžio 21-osios įstengtų visiškai užbaigti Jauryklos parko įrengimo darbus.

Aistas MENDEIKA
Ketvirtadienį įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje Kontrolės komiteto pirmininkui Antanui Kalniui nepavyko priversti kolegų Tarybos narių skubos tvarka svarstyti komiteto išvadas dėl Jauryklos parko įrengimo darbų. Be to, kad vadinamosios išvados surašytos neatsižvelgiant į panašaus pobūdžio dokumentams nustatytus reikalavimus, mėginta jas pateikti pažeidžiant Kontrolės komiteto bei Tarybos darbo reglamentus.
Kontrolės komiteto pirmininkas A. Kalnius ketino vadinamąsias išvadas pateikti tada, kai posėdžio pabaigoje Tarybos nariams bus pateikiamos informacijos. Tačiau Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, susipažinęs su teikiamu dokumentu, griežtai atsisakė leisti jį svarstyti kaip jungtinio Kontrolės bei Ekonominės plėtros ir ūkio komitetų posėdžio išvadas.
„Raštas surašytas ne kaip komitetų posėdžio išvados, nes dėl jų nebuvo balsuojama. Jis gali būti įvardijamas tik kaip kai kurių komitetų narių pastebėjimai“, – teigė J. Mažeika.
Vis dėlto užvirė karštos diskusijos, trukusios ilgiau nei pats Tarybos posėdis, kuriame priimti 23 sprendimai.
Vadinamosiose išvadose teigiama, jog Jauryklos parko įrengimo darbai, prasidėję praėjusių metų rugpjūčio 4-ąją, baigtis turėjo jau beveik po dviejų mėnesių, rugsėjo 30-ąją. Tačiau dėl Kontrolės komitetui bei Ekonominės plėtros ir ūkio komitetui, vadovaujamam Dangiro Samaliaus, nežinomų priežasčių rangos sutartis su konkursą laimėjusiu rangovu UAB „Ringesta“ keliskart pratęsta. Tokie pratęsimai sutartyje nebuvo numatyti.
Taip pat, anot penkių abiejų minėtų komitetų narių pasirašytų vadinamųjų išvadų, Savivaldybės administracija neteisėtai UAB „Ringesta“ sumokėjo 70 tūkst. eurų. Tokia finansinė operacija irgi sutartyje nebuvo numatyta.
Taip pat abiejų komitetų nariai išvadose skundžiasi, jog negavo jokių dokumentų apie atliktus darbus, jų kokybę, pagal kuriuos būtų galima daryti atitinkamas išvadas.
Jau ne kartą Jauryklos parko įrengimo darbų peripetijas aiškinęs Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas dar kartą paaiškino, jog terminai pratęsti todėl, kad rangovas neįstengė laiku atlikti darbų, o nutraukti su juo sutartį ir ieškoti kito rangovo būtų kainavę daug brangiau.
„Patirtis rodo, jog nutraukus sutartį su vienu rangovu ir skelbiant naują viešųjų pirkimų konkursą, darbų kaina padidėja 50–100 tūkst. eurų. Be to, būtų nelengva apskritai surasti kitą rangovą. Bendrovei „Ringesta“ išmokėti 70 tūkst. eurų buvo už jau padarytus darbus ir tikėtasi, kad jie bus daromi toliau. Stengiausi kaip įmanoma išgelbėti projektą, kad darbai būtų vykdomi“, – tikino Tarybos narius V. Domarkas viešai pripažindamas, jog sumokant UAB „Ringesta“ dalį skirtų lėšų ir taip pažeidžiant darbų rangos sutarties nuostatas buvo jo klaida. Mat ir gavusi beveik pusę parkui įrengti skirtų lėšų UAB „Ringesta“ nesugebėjo darbų padaryti iki pabaigos.
„Buvo stengiamasi įsisavinti pinigus, o ne sutvarkyti objektą. Trumpas darbų atlikimo terminas nustebino kitus konkurso dalyvius. Kas nujautė, jog terminas gali būti pratęstas ir bus galima gauti avansą, galėjo konkursą laimėti“, – sakė V. Adomaitis.
Į kolegos mestus įtarimus Tarybos narys ir UAB „Ringesta“ vadovas Almantas Skruibys atsakė, jog konkursas vyko skaidriai, be jokių įstatymų pažeidimų.
„Jei kas nors turi kokių nors įtarimų, gali kreiptis į STT ar prokuratūrą, kaip jau buvo padaryta dėl buvusio bendrabučio Vilniaus gatvėje. Tokie vieši kaltinimai žeidžia ir mane, ir įmonę, taip pat ir Savivaldybės administraciją. Kaip dėl to aš pats pasielgsiu, dar pagalvosiu“, – kalbėjo A. Skruibys.
Tarybos bei Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto narys Konstantinas Skierus sakė esąs įsitikinęs, jog A. Skruibio vadovaujama UAB „Ringesta“ nepajėgi įrengti parko iki paskutinio neseniai sutarto termino – šių metų gruodžio 21-osios.
„Parko įrengimo schema parengta profesionaliai, jokių priekaištų ją rengusiems Klaipėdos universiteto specialistams būti negali. Taip pat profesionaliai parengti ir visi aprašai, pagal kuriuos parko įrengimo darbai jau galėjo būti užbaigti. Paprasčiausiai rangovas nenorėjo dirbti. Esu įsitikinęs, jog šitas rangovas reikalingų darbų nepadarys“, – patikino K. Skierus pasiūlydamas nutraukti rangos sutartį ir ieškoti kito rangovo bei pareikalauti grąžinti sumokėtus pinigus.
Pasak Administracijos direktoriaus V. Domarko, tokiu atveju pirmiausia reikėtų sudaryti komisiją, kuri įvertintų UAB „Ringesta“ padarytus darbus. Jei jų vertė būtų mažesnė nei 70 tūkst. eurų, tektų teisminiu keliu lėšas išsireikalauti. Taip pat reikėtų skelbti naują viešųjų pirkimų konkursą.
Tarybos nario Stepono Baltuonio nuomone, visa Taryba atsidūrė labai keistoje situacijoje, nes dėl įsipareigojimų nevykdymo „linksniuojamas“ taip pat Tarybos narys A. Skruibys.
„Vykdydama Savivaldybės užsakymus Tarybos nario vadovaujama įmonė turėtų būti pavyzdžiu ir parodyti, kad sutarčių laikomasi visu 200 proc. Ypatingas dėmesys turi būti kreipiamas ten, kur susiduria verslas ir politika“, – sakė S. Baltuonis.
Meras J. Mažeika pritarė kolegos nuomonei ir priminė, jog būtina vengti net ir mažiausio įtarimo dėl galimų viešųjų ir privačių interesų konfliktų.
„Dabar įstrigęs projektas yra visų rūpestis. Nebaigę savo darbo komitetai turės prie jo sugrįžti. Po to galėsime kalbėti konkrečiau“, – sakė meras.
Akivaizdu, jog Jauryklos parko bei apskritai kartu su latviais įgyvendinamo tarptautinio projekto likimas kretingiškiams politikams rūpi ir, nors ir sunkiai, mėginama surasti išeitį iš susiklosčiusios sudėtingos situacijos. Sklandžioms sprendimo būdų paieškoms dar trukdo ir artėjantys savivaldos rinkimai, dėl kurių kai kurie Tarybos nariai pasirengę bet kokia kaina surasti priešą ir prieš rinkėjus pasirodyti itin rūpestingais.
Po Tarybos posėdžio meras J. Mažeika valdančiosios daugumos atstovus pakvietė į kitą uždarą posėdį, kuriame aptartas politikų tarpusavio bendradarbiavimas bei elgesys. Po jo J. Mažeika teigė, jog kalbėta ne tik apie Jauryklos parko įrengimo darbų nesklandumų sukeltą tarybos narių nesantaiką, bet ir apie politikų elgesį artėjant savivaldos rinkimams. Mat kai kurių Tarybos narių rietenos irgi susijusios su ketinimais laimėti rinkėjų palankumą.

Skaityti 931 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje